توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377337
حادثه در جریان بازسازی پتروشیمی بوعلی سینا/ سوختگی ۹ نفر با اسید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
سوختگی با اسید در پتروشیمی بوعلی سینا، چند ساعت کار بازسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی را با وقفه همراه کرد.

به گزارش تسنیم، واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ماهشهر پس از آتش سوزی دو هفته گذشته هم اکنون در حال بازسازی است. صبح امروز در جریان بازسازی این واحد، در حالی که برنامه اسیدشویی توسط کارکنان در حال انجام بود، ریزش اسید بر روی بدن ۹ نفر از کارکنان باعث سوختگی آنها با اسید شد.

«عبدالرسول دشتی» مدیر روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در خصوص این حادثه گفت: در جریان اسیدشویی واحد پارازایلین، چند تن از کارکنان با اسید دچار سوختگی شدند که بلافاصله به درمانگاه منتقل شده و به صورت سرپایی کارهای لازم برای مداوای آنها انجام شد.

وی افزود: از آنجا که برنامه ریزی شده واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی در کمترین زمان ممکن به مدار بهره برداری بازگردد، به صورت ۲۴ ساعته در این واحد عملیات بازسازی و تعمیر در حال انجام است و مدیرعامل این مجتمع که به صورت مستمر بر سر کار حضور داشت، ساعتی پیش به علت خستگی بیش از حد، دچار تپش قلب شد و طبق توصیه پزشک برای استفاده از سِرُم و استراحت به درمانگاه منتقل شد که حال عمومی وی اکنون مساعد است.

دشتی با بیان اینکه "حادثه سوختگی جزئی با اسید، عملیات بازسازی واحد پارزایلین را دچار اختلال نکرده است"، گفت: پیش بینی شده تا در طی هفته آینده، واحد صدمه دیده پارازایلین بوعلی سینا آماده بازگشت به مدار بهره برداری شود.

بروز این حادثه درحالی است که صبح امروز معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در پی ابلاغ سه دستورالعمل جدید HSE به تمامی واحدهای پتروشیمی، تصریح کرد: "شرکت های بخش خصوصی که الزام ها، قوانین و دستورالعمل های ایمنی را رعایت نکنند، با برخورد قاطع وزارت نفت از جمله قطع خوراک مواجه خواهند شد."
 
کلمات کلیدی : پتروشیمی بوعلی سینا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.