توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362513
سوال کریمی قدوسی از وزیر اقتصاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
نماینده مردم مشهد سوال خود را از وزیر اقتصاد درباره مصادره ۱۳ میلیون دلاری اموال ایران توسط کانادا و عدم اقدام به موقع برای جلوگیری از این اقدام را تهیه و تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرد.

به گزارش فارس، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی سوالی پیرامون مصادره ۱۳ میلیون دلاری اموال ایران از سوی کانادا و عدم انجام اقدام به موقع برای جلوگیری از این اقدام را تهیه و تقدیم هیات رئیسه مجلس کرد.

در خلاصه سوال نماینده مشهد آمده است «هنوز اقدام آمریکا در مصادره ۲ میلیارد دلار بدون پاسخ مانده که شاهد صدور حکم برای مصادره ۱۳ میلیون دلار توسط دادگاه‌های کانادا هستیم.»

براساس این گزارش شرح سوال به شرح زیر است:

وزارت محترم اقتصاد می‌بایست بلافاصله بعد از مصادره بخشی از ذخایر ارزی ما توسط آمریکا طرح اقدامات بازدارنده خود را به هیأت دولت ارائه می‌داد تا بتواند از تمامی ذخایر ارزی ملت ایران در بانک‌های دنیا حفاظت به عمل آورد.

یکی از راه‌های حفاظت انتقال منابع به داخل کشور بوده که دولت می‌گوید بعد از برجام منابع ارزی و مالی ایران آزاد شده، اگر واقعا مدیریت کامل این منابع در اختیار دولت - وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی است (که ظاهرا نیست) چرا اقدام مؤثر بازدارنده انجام نداده‌اید، اعلام می شود دادگاه‌های آمریکایی تا ۸۰ میلیارد دلار حکم صادر نموده‌آند تا اموال و دارایی های ملت ایران را مصادره نمایند.

دولتمردان مدافع حریم ملت ایران هستند، اگر توان حفظ اموال را ندارید بگویید تا ملت خود فکری بکنند.
 
کلمات کلیدی : کریمی‌قدوسی، برجام، وزیر اقتصاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.