توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403095
جدیدترین جنجال انتخاباتی نامزد جمهوریخواه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علاوه بر متهم کردن رسانه ها به دروغ پردازی، مراکز نظرسنجی را به حمایت جانبدارانه از «کلینتون» متهم کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه رقابت ریاست جمهوری آمریکا که این روزها با بداقبالی حاصل از رو شدن رسوایی های اخلاقیش دست و پنجه نرم می کند، در ادامه تلاش ها برای توجیه کاهش محبوبیت خود در سطح ملی، مشروعیت انتخابات ۲۰۱۶ را زیر سوال برد.

در همین راستا، وی در یکی از توئیت های خود نوشت: به عقیده من در بسیاری از نظرسنجی های انجام شده دستکاری و تقلب صورت گرفته است.

اما بیش از توئیت ترامپ، آنچه که مورد نقد و بررسی کارشناسان قرار گرفت، تفاوت فاحش ادعای مطرح شده از سوی او با اظهارات «مایک پنس» معاون وی بود. پنس پیشتر در مصاحبه با خبرگزاری «ان بی سی» گفته بود که جمهوریخواهان به نتیجه رقابتی که در تاریخ هشت نوامبر بین ترامپ و «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات وی رخ می دهد، احترام خواهند گذاشت.

با این حال، ترامپ در یکی از تازه ترین توئیت های جنجالی خود نوشته است: انتخابات آمریکا نه تنها از سوی رسانه های حامی کلینتون بلکه از سوی مراکز نظرسنجی نیز مورد تقلب و دستکاری قرار می گیرد.

ترامپ که طبق آخرین نظرسنجی مشترک «رویترز-ایپسوس» هفت پله از کلینتون عقب افتاده است هیچ مدرک مستندی برای اثبات ادعای خود مبنی بر تقلب در روند انتخاباتی آمریکا ارائه نداد.

البته وی در توئیت دیگری که به فاصله کمی از توئیت اول منتشر کرد، با تشبیه حامیان کلینتون به حیوان، آنها را به حمله شبانه به دفتر حزب جمهوریخواه ایالت «کارولینای شمالی» متهم کرد- اتهامی که از سوی ستاد انتخاباتی دموکرات ها رد شده است.

اظهارات اخیر ترامپ در خصوص عدم مشروعیت روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در حالی ایراد می شود که وی در روز شنبه حریف دموکرات خود را به استفاده از داروهای نیروزا در حین انجام مناظرات انتخاباتی متهم کرد و پیشنهاد داد که قبل از برگزاری سومین و آخرین مناظره انتخاباتی که چهارشنبه این هفته انجام می شود، از هر دوی آنها تست دوپینگ گرفته شود.

گفتنی است که ترامپ در حال حاضر درگیر پاسخگویی به افکار عمومی آمریکا از بابت نوار ویدئویی است که در سال ۲۰۰۵ میلادی ضبط شده و در آن ضمن اهانت به زنان به هرزگی های خود اعتراف می کند. پس از انتشار این فیلم، دو نفر از زنانی که پیشتر با ترامپ آشنایی داشتند، وی را به سوء استفاده جنسی از خود متهم کردند.
 
کلمات کلیدی : کلینتون+ترامپ+انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.