توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381333
مطهری خواستار عذرخواهی صداوسیما شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲
متاسفانه در برنامه پرمخاطبی از شبکه سوم صداوسیما مجری هنرمند آن علناً صحبت‌های تفرقه‌افکنانه‌ای زده و با توهین به افراد مورد احترام اهل سنت صحبت‌هایی زده که در شأن صداوسیما نبود.

به گزارش ایلنا،‌ محمدقسیم عثمانی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، اعلام کرد: متاسفانه در برنامه پرمخاطبی از شبکه سوم صداوسیما مجری هنرمند آن علناً صحبت‌های تفرقه‌افکنانه‌ای زده و با توهین به افراد مورد احترام اهل سنت صحبت‌هایی زده که در شأن صداوسیما نبود.

او با بیان این‌که لازم است که هر چه سریع‌تر صداوسیما عذرخواهی کند، خاطرنشان کرد: این وحدت محتوایی و معنایی جامعه اهل تشیع و تسنن کشور همچون همیشه تقویت شود و اجازه ندهند دشمنان نظام و ملت ایران از این قضیه بهره‌برداری سیاسی کنند.

نماینده مردم بوکان در مجلس دهم یادآور شد:‌ همان‌طور که رهبری هم فرمودند آن‌هایی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند، نه شیعه هستند و نه سنی. لذا با توجه به همین فرمایش ایشان لازم است صدا و سیما سریعاً عذرخواهی کند.

این عضو هیات‌رییسه مجلس در تذکری دیگری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی و رفع تبعیض ناروا گفت: یک کشاورزی در یکسال زراعی هزینه می‌کند زحمت می کشد و همه امکانات تولید را به صورت نسیه فراهم می کند به امید این که محصول حاصل شود و پولش را دریافت کند.

نماینده مردم بوکان در مجلس افزود: اما امروز ۲۴ مرداد است و چند ماه گذشته ، مردم هم گندم را تحویل داده‌اند اما متاسفانه هنوز یک ریال به آن‌ها پرداخت نشده است و وزیر جهاد کشاورزی پز افزایش تولید گندم را می دهد. ضروری است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی این بخش حتما مورد توجه قرار گیرد .

او تصریح کرد: بنده نهمین سالی است که در مجلس حضور دارم و هر سال باید تذکر دهیم تا پول گندم را پرداخت کنند آیا نمی شود یک سال برنامه ریزی صورت گیرد که به موقع پول کشاورزان پرداخت شود.

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، با وارد دانستن این تذکر خاطرنشان کرد: توهین به افراد مورد احترام اهل سنت کار زشتی است و صداوسیما باید عذرخواهی کند . مقام معظم رهبری هم در سفری که به کردستان داشتند توصیه کردند که به افراد مورد احترام اهل سنت توهین نشود.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در مورد تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درباره پرداخت پول کشاورزان، گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان حرف درستی است و مدتی است که گندم را تحویل داده‌اند وچند ماهی از آن می گذرد اما پولشان را پرداخت نکرده‌اند. بنابر این به وزیر جهاد کشاورزی توصیه می‌کنیم، هر چه سریع‌تر این مشکل راحل کند.
 
کلمات کلیدی : مطهری+توهین به اهل سنت+ صدا و سیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.