توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499261
بازداشت مردی که قصد داشت با چاقو وارد برج ایفل شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
مردی که قصد داشت با همراه داشتن چاقو به زور وارد برج ایفل شود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکتی که مسئول اداره برج ایفل است، امروز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مردی که چاقو حمل می کرده و قصد ورود با زور را به برج ایفل داشته، بازداشت شده است.

بیانیه منتشر شده افزود: این مرد که ظاهرا تنها بوده، به سرعت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به کسی آسیب نرسیده است.

این حادثه در ساعت 11 و 30 دقیقه شب گذشته به وقت پاریس اتفاق افتاده است، یعنی نیم ساعت قبل از آنکه برج ایفل رسما به روی بازدیدکنندگان بسته می شود.

پس از بازداشت این فرد، پلیس در ساعت 30 دقیقه بامداد دستور تخلیه برج ایفل را صادر کرده و اقدام به جستجوی آن کرده است. این فرد مسلح با چاقو لباس تیم فوتبال پاریس سنت ژرمن را بر تن داشته است. این حادثه در شرایطی اتفاق افتاده است که برج ایفل به رنگ لباس های این تیم درآمده بود.

فرانسه از نوامبر 2015 میلادی که در حملات تروریستی 130 نفر کشته شدند، در حالت فوق العاده قرار دارد. از نخستین حمله تروریستی در ژانویه 2015 میلادی در فرانسه، تاکنون 239 نفر کشته شده اند.

برآوردها نشان می دهد که حدود 700 شهروند فرانسوی برای جنگ در عراق و سوریه به صفوف تروریست های داعش پیوسته اند و فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی برای مقابله با این چالش، با دردسرهای زیادی روبرو شده است.
 
کلمات کلیدی : برج ایفل + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.