توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468760
تجمع در مقابل کنگره آمریکا در اعتراض به لغو اوباماکر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
تجمع در مقابل کنگره آمریکا در اعتراض به لغو اوباماکرتجمع کنندگان پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آن در حمایت از این طرح بیمه خدمات درمانی نوشته شده بود که اوباماکر موجب نجات جان مردم می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز؛ معترضان همزمان با نشست کنگره آمریکا برای لغو طرح خدمات درمانی ارزان در آمریکا موسوم به اوباماکر، در مقابل ساختمان کنگره تجمع کردند و در حمایت از این بیمه خدمات درمانی شعار دادند.

تجمع کنندگان پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آن در حمایت از این طرح بیمه خدمات درمانی نوشته شده بود که اوباماکر موجب نجات جان مردم می شود.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور برنی سندرز نماینده دموکرات در این تجمع حاضر شدند و سخنرانی کردند.

بن ویکر رییس دفتر گروه مردم نهاد موسوم به موو آن (move on)در واشنگتن در اظهاراتی در این تجمع گفت: اگر بیمه درمانی ترامپ تصویب شود، دیگر زایمان از جمله موارد مورد پوشش بیمه خدمات درمانی نخواهد بود. اگر این بیمه تصویب شود دارو ها و خدمات درمانی مربوط به بیماری آسم و بیماریهای مادرزاد باید با نرخ های آزاد خریداری شود که دیگر اکثر مردم آمریکا قادر به پرداخت آن نخواهند بود. هزاران نفر به علت ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی، جان خود را از دست خواهند داد و به همین دلیل است که ما اینجا آمده ایم تا اعلام کنیم که همه تلاش خود را خواهیم کرد تا اجازه ندهیم بیمه درمانی ترامپ تبدیل به قانون شود.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: مشکل آنها بیمه نیست. مشکل آنها ایدئولوژی است. آنها به دنبال تصویب یک قانون مالیاتی با نقاب یک قانون بیمه خدمات درمانی جدید هستند. این قانون بیمه جدید یکی از بزرگترین طرح های انتقال ثروت از خانواده های کارگر به ثروتمندان و شرکت های ثروتمند آمریکا خواهد بود. به این دلیل است که آنها به دنبال لغو قانون اوباماکر هستند که بتوانند قانون مالیاتی خودشان را تصویب کنند.

سناتور برنی سندرز نماینده دموکرات نیز ترامپ را خطاب قرار داد و گفت: ترامپ تو به دنبال حمایت از طبقه کارگر نیستی. زمانی که بیست و چهار میلیون نفر را از بیمه خدمات درمانی محروم می کنی و دریافت حق بیمه از کارگران با سنین بالاتر را افزایش می دهی و زمانی که هشتصد میلیارد دلار بودجه بیمه خدمات درمانی موسوم به مدیکیت را کاهش می دهی و علاوه بر همه اینها سیصد میلیارد دلار در قالب معافیت مالیاتی به دو درصد جامعه می دهی و این مسئله را ثابت می کنی که این اقدامات حمایت از طبقه کارگر نیست بلکه اعلان جنگ با کارگران و کارمندان در این کشور است.

همچنین به گزارش پرس تی وی؛ اکثریت اعضای مجلس نمایندگان از طرح مربوط به ملغی کردن بخش های عمده ای از اصلاحات اوباما در حوزه بهداشت و درمان موسوم به اوباماکر حمایت کردند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، کنگره ، تجمع ، طرح خدمات درمانی ارزان ، اوباماکر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.