نظر منتشر شده
۷۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476022
آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد:
نگوئید قانون در تمام کشور یکسان است؛ کنسرت در مشهد قطعا حرمت شکنی امام رضا(ع) است/ باحرمت شکنی از امام رضا، از مردم بابت انتخابات تشکر کردند/ خداوندا تو شاهد باش که من نهی از منکر انجام دادم
بخش خبری الف، 5 خرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: قانون در تمام کشور یکسان است اما اینجا سرزمین مقدس و حرم امام رضا(ع) است و سرزمین‌های مقدس دارای استثنائات عرفی هستند.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: افرادی که امکانات دارند می‌توانند در این ماه پربرکت نگاه ویژه‌ای به نیازمندان داشته باشند، زندانیان بی‌گناهی که در زندان‌ها به سر می‌برند را با استفاده از امکاناتی که دارید آزاد کنید. 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا گفت: از حماسه‌ای که شما بزرگواران در جمعه قبل آفریدید به عنوان تکلیف شرعی و دینی تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله باعث خوشنودی قلب امام زمان‌(عج) قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در دموکراسی‌ترین کشورهای دنیا این مشارکت بی‌نظیر بود، این مشارکت بالا شما مردم مانور عظیمی در برابر دشمن ناپاک و شیطان بزرگ بود، افرادی که دم از دموکراسی می‌زنند با مزدورانی دورهم نشستند که در تمام تاریخ کشورشان سابقه حتی یک انتخابات ندارند، با آنان دست دادند، مردم‌سالاری و دموکراسی دروغین آنان بر دنیا ثابت شد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این مشارکت در زمانی که دشمنان انقلاب در ریاض دور هم جمع شده بودند مانور عظیمی در برابر دشمنان بود. در جمعه آخر ماه شعبان از این دین‌داری که شما در حمایت از اسلام و نظامی که خط مقدم جبهه دشمنان است تشکر می‌کنیم؛ انگیزه‌ای که مردم در این انتخابات داشتند به خاطر دینشان بود، دین مردم را پای صندوق‌ها آورد، ما از شما مردم و از دین‌مداری‌تان تشکر می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به حرمت‌شکنی اخیر در جشنی انتخاباتی در مشهد خاطرنشان کرد: تشکر ما با دعاست و دقیقاً وقتی آدم از دین‌مداری مردم می‌خواهد تشکر کند، باید با دعا تشکر کند اما متأسفانه یک عده عزیزان ما روز گذشته، تشکرشان از شرکت مردم در انتخابات، با حرمت‌شکنی امام رضا (ع) صورت گرفت.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این جفای در حق دین است که ما از مردم با حرمت‌شکنی امام رضا(ع) بخواهیم تشکر کنیم افزود: این غلط است؛ برادران و خواهران، این جمله را بنده با منطق، با دلیل، با برهان به‌عنوان برادر پیرمرد شما با شما عرض می‌کنم، شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، اینکه می‌گویم شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، حرف من نیست، حدیثش را خواندم.

وی ادامه داد: این شهر متعلق به امام رضا(ع) و محل حرم امام رضا(ع) است، مشهد صحن و حرم امام رضا(ع) است، در تمام جهان سرزمین‌های مقدس یکسری استثنائات عرفی دارد؛ اینجا حرم امام رضا(ع) است و سرزمین مقدس استثنائاتی دارد که مربوط به قانون نیست بلکه مربوط به عرف است.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: فلسطین قداستش براساس مسجد الاقصی است و این نص صریح قرآن است. چطور این حکم برای فلسطین می‌تواند صادق باشد اما برای مشهد که شهر امام رضا(ع) است صادق نباشد؟ آیا تربت پاک امام رضا(ع) به اندازه آن شهر قداست ندارد؟ اینکه نظر بنده نیست که بگویند تو را قبول نداریم این آیه قرآن است.

خطیب جمعه مشهد مقدس ادامه داد: آیا یک آدم بی ایمان حاضر است در صحن امام رضا(ع) نوازندگی عمومی راه بیندازد؟ این قصه حرمت‌شکنی است؛ مشهد صحن و حرم امام رضا(ع) است و این قصه حرمت شکنی نسبت به امام هشتم(ع) است. نگوئید قانون در تمام کشور یکسان است، بله قانون در تمام کشور یکسان است اما اینجا سرزمین مقدس و حرم امام رضا(ع) است و حرم امام رضا(ع) حتی در عرف مسیحیت و غربی‌ها مقدس است.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: شما حرف مرا قبول ندارید ایراد ندارد، بنده اصول دین نیستم، حرف بنده را قبول نکنید اما این مراجع تقلید شما هستند. از آنها استفتاء کنید که آیا برگزاری کنسرت در مشهد مجاز و حرمت شکنی است یا خیر؟ شما مسلمان و شیعه هستید و از مراجع در این زمینه سوال کنید. این را عمل کنید.

وی تصریح کرد:  در هرحال امیدواریم خداوند بانیان حرمت شکنی را هدایت کند زیرا ما دنباله رو پیامبر هستیم. خداوند در قرآن می‌فرماید پیامبر الگوی شماست و ما نیز دنباله رو ایشان هستیم و از خداوند می‌خواهیم اینها را هدایت کنند و ان‌شاء‌الله در ماه رمضان در شب‌های احیاء با امام رضا(ع) آشتی کنند تا حرمت شکنی نسبت به امام رضا(ع) انجام ندهند و دنبال حرمت شکنی نیز نباشند.

وی افزود: بنده یک طلبه هستم و اینجا تریبون نماز جمعه است و اینجا ملک من نیست و در اینجا از سوی ولی‌فقیه نصب شده‌ام و مالک تریبون نیستم، این تریبون فریضه الهی است و قدرت و ارتش و نیروی نظامی و دستگاه اجرایی نیست و بنده نیز یک طلبه پیر هستم که نهی از منکر می‌کنم و نیروهای نظامی کار خود را انجام می‌دهند و به بنده ارتباطی ندارد و ارتش و نیروی اجرایی ندارم اما در خطبه نماز جمعه باید نهی از منکر شود و به عنوان نهی از منکر می‌گویم نوازندگی عمومی و کنسرت در مشهد حرمت شکنی امام رضا(ع) است.

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: خداوندا تو شاهد باش که من نهی از منکر انجام دادم، ایجاد کنسرت و نوازندگی عمومی و جمعی در هر نقطه‌ای از کشور اگر هنجارشکن باشد نه تنها گناه است بلکه توسعه و ترویج فسق و فجور است اما در مشهد قطعاً حرمت شکنی نسبت به امام رضا(ع) است. مگر امام رضا با شما چه کرده است؟ این همه توهین و تخریب نسبت به من می‌کنید و حرف‌هایم را نیز تقطیع می‌کنید و بیشتر از این بکنید اما با امام رضا(ع) چرا اینگونه برخورد می‌کنید.
 
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله علم‌الهدی+قانون + سرزمین‌های مقدس+مشهد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۰۰:۳۲
امام رضا مال همه مردمه و برای همه مقدس و قابل احترامه... (4391890) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۰۸:۳۸
جناب علم الهدی با تشکر از دغدغه شما
لطفا بگویید چرا هنگامی که آقای رییسی با آقای تتلو دیدار داشتن و سابقه قبلی ایشان علیه این اقدام جناب رییسی موضع گیری نکردید
می دانیم که شما درباره کوچکترین مسایل دولت موضع گیری منفی دارید (4391904) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۵۲:۲۵
بسه دیگه بابا
امام حسین با حر که اب رو روش بست و براش لشگر کشید دوست شد . این بنده خدا که هر کاری کرده ده برابرش مجازات شده.
بعدشم یه جوری میگید انگار تتلو برای اقای رییسی مجلس لهو و لعب جور کرده. بابا نستن حرف زدن و رفتن. اینقدر افراطی هستید؟ (4393173) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۳:۵۹
سلام با شما موافقم ولی کاندیداهای محترم در ایام انتخابات بهتر است رفتاری از خود نشان ندهند که مردم تصور کنند اعمالشان با عقاید درونیشان همخوانی ندارد و این رفتار بجهت کسب ارای مردم میباشد.همه ما عقاید جناب حجت الاسلام علم الهدی را در خصوص موسیقی حتی مجازش را میدانیم(البته بنده تا حدودی با نظرات ایشان موافقم) اینکه مردم تصور کنند اینگونه مواضع انهم در ایام انتخابات بجهت افزایش رای است و ریاکارانه است دقیقا تاثیر منفی دارد.وگرنه هر انسانی که توبه واقعی کند رستگار است ان شاالله. (4393962) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۸:۲۲
اگه روحانی با تتلو دیدار می‌کرد باز هم میگفتید بسه دیگه بابا یا کفن می‌پوشیدید و می‌ریختین توی خیابون؟! (4394155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۰:۳۹:۱۲
مگه بقيه ميخوان تو مشهد چيكار كنن؟!
كنسرت قانوني مثل همه جاي كشور
همه جاي ايران
ولي برعكسشو فكر كن... همين تتلو وقتي رو ناو رفت هسته اي خوند همين دوستان طرفدار شما ميخواستن سره فرمانده نيرو دريايي رو بزنن!!!! (4395440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۴۳:۲۴
من نمي دونم چرا اين تفکر داريد؟؟؟
اگر همين اقا رو رد مي کرد شماها بازهم ايراد مي گرفتيد که چرا کسي که هنوز رييس جمهور نشده يک ادمي رو که توبه کرده رد مي کنه
به اين ضرب المثل ميرسيم که در دروازه رو ميشه بست ولي دهن مردم رو نميشه بست...
کمي انصاف هم خوبه... (4393606) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۶:۳۸
جناب آقای علم الهدی , روحانی گرانقدر , سید بزرگوار :
به خدا قسم همه ما عاشق امام رضا(ع) و اهل بیت علیهم السلام هستیم . می دانم که قطعا" نیت شما خالص و از سر دلسوزی است . قطعا" لباس شما و کلام شما و تریبون نماز جمعه دارای احترام است و مجموعه روحانیت نزد مردم عزیز هستند . بخدا قسم خود من در منزل جز تلویزیون ایران ندارم و هیچ برنامه دیگری را نمی بینم و هیچ وسیله پخش موسیقی هم ندارم و در این مورد بسیار مراقبت می کنم .
اما شما که نماینده ولی فقیه هستید باید دقیقا" پیرو و مجری محض نظرات رهبر باشید . پیشنهاد می کنم یک بار نظر رهبری در این باره که فصل الخطاب و جامع نگر است را جویا شوید و با شجاعت بیان کنید و خودتان هم از آن پیروی کنید تا قضیه تمام شود .
شما فکر می کنید که دولت حاضر حکومت هارون الرشید است و شما نماینده خاص امام رضا(ع) برای کمک به شیعیان و دوستان خاص ایشان هستید و هر کاری که دولت انجام دهد باید با آن مقابله کنید ؟
کاش در مقابل سایر اقدامات هنجارشکنی که حرمت و تقدس مشهد الرضا را کمرنگ می کند نیز نهی از منکر می کردید . مانند تغییر بافت اطراف حرم که مرکزیت حرم را در مشهد تحت الشعاع قرار داده است - ترویج ساخت مراکز تفریحی و سیاحتی که جنبه غالب زیارتی مشهد را کمرنگ کرده است - ساخت هتلهای لوکس اشرافی برای طبقه مرفه که با پول دادن , رفتار و فرهنگ خود را در مشهد گسترش می دهند - فروش برخی هتلها و اقامتگاهها به اعراب پولدار - گسترش قارچ کونه مراکز خرید به سبک غربی که آرام آرام فرهنگ غالب شهر مشهد را تغییر داده است و ........ (4394396) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۱۶:۰۴
بر فرض فرمایش جناب علم الهدا صحیح. چه کسی این مرز و حدود را تعیین می کند، آیا می شود که این مرز تنها اطراف حرم امام رضا باشد، شعاع یک کیلومتری باشد، مشهد باشد، خراسان باشد، مرز ها خطوط فرضی هستند. یک شعاعی را مشخص کنند نه انکه همه مشهدی ها را ایطور محدود نمایند (4391917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۴۴:۴۰
يعني الان کنسرت برگزار نشه مردم مشهد ميشن محدود؟؟؟؟
اگر شما خيلي غصه مردم رو ميخوريد چرا در شهرهاي ديگه اي نيست؟
چرا در قم اجرا نشه؟؟؟؟
شما که دغدغه مردم رو در کنسرت مي دونيد و مشکلات اقتصادي مردم رو نمي بينيد (4393611) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۱:۰۰
حرمت در باطن انسانهاست و اعمالشان. نه سیاسی کاری و استفاده ابزاری. آیا مردم مشهد گناه کرده اند که در انجا بدنیا آمده اند و باید از امور فرهنگی رایج کشور بی نصیب بمانند. این نهایت خودخواهی است که راجع به مردم یکطرفه تصمیم بگیرند. اگر واقعا مردم مشهد مایل به حضور در کنسرت نباشند. متولیان با عدم اقبال مردم اصلا خودشان در آنجا کنسرت نمی گذارند. نه آنکه در مقابل درخواست مردم با زور و بگیرو ببند جلوگیری کنید. اگر امر به معروف و نهی از منکر باشد بهتراست تحقیقی کنید که با سخنان شما چند نفر از کنسرت روی برگرداندند (4394348) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۲۸:۴۱
حضرت آیت الله اعلم الهدا
مردم مسلمانندو دوستدارو ارادتمند امام رضا هستند امام رضا متعلق به همه مردم است .
هیچ دینی ، علی الخصوص دین مبین اسلام شادی و شادبودن رانه تنها نفی ننموده ، بلکه تاکید نموده است
ضمنا موسیقی و جنش های مشابه ، بتوسط خوانندگانی میتواند اجرا شود که در رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی مجاز به فعالیتند
لذا توصیه این حقیر به شما و دوستان همفکرتان این است که در این مورد سختگیری ننمائید چون در غیر این صورت اولا تعدادی نادان و متعصب از فرمایشات شما سوء استفاده نموده و مسبب ایجاد برخوردهای ناصحیح میگردند و مردم ، علی الخصوص جوانان ، مجبورند این جشن ها و مراسم را در شرایط بسیار ناصحیحی به زیر زمینها ببرند و....
مطمئنا در این صورت شما نه تنها نهی از منکر ننموده اید بلکه مسبب انجام منکر شده اید .
پس مجددا از شما خواهش میکنم اجازه فرمائید مردم در حد قانون و با هماهنگی قانون آزاد باشند . (4391948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۳:۵۸
شاد بودن با حرمت شکنی فرق داره. چرا همه حرف های ایشان را گوش نمی دهید بعد اینگونه افاضات بفرمائید. (4393961) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۳:۲۶
ار اقای روحانی تقاضا می کنم مجوز کنسرت تتلو رو در مشهد صادر کنه.
روحانی متشکرم! (4394597) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۳۱:۳۸
اگر درد دین دارید موسسه های اعتباری که به طور اشکار ربا خواری می کنند را در مشهد اجازه نمی دادید نه اینکه مشهد بیشترین موارد ازین دست را داشته باشد و شما سالها سکوت کردید مگر مراجع نگفتند رباست . ساحت امام رضا با کسانیکه فقط ظاهر را می بینند چه باید بکند ظاهربینی شما در رای نیاوردن دامادتان موثر بود. کاش امر به معروفتان این قدر سطحی نبود. (4391959) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۳۵:۵۹
حرم مطهر امام رضا در مشهد است ولذا مشهد مقدس است، مشهد مقدس در خراسان است فلذا خراسان نيز مقدس است، خراسان در ايران است و قطعا ايران نيز مقدس است الخ (4391976) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۳۶:۳۷
ایا گناه ربا و نزول از نوازندگی کمتر است چرا اجازه میدهید این گناه بزرگ که جنگ با خداست در مشهد باشد (4391978) (alef-13)
 
صالح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۳:۰۲
چرا مغلطه می کنید!؟
الان امام جمعه در برابر نظام بانکی باید پاسخگو باشه یا دولت؟
کافیه یک جستجوی ساده تو سایتشون نسبت به مواضعی که در برابر نظام بانکی گرفتن انجام بدید

ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی مربوط به نظام بانکی است.
۴ مرداد ۱۳۹۴

نظام بانکی بیمار و آلوده بوده و ریشه مفاسد اقتصادی در آن است.
۸ مرداد ۱۳۹۴

و ده ها مورد مشابه از موضعگیریهاشون تو این زمینه وجود داره.

منتها اونی که باید بشنوه دولته که تو گوشاش پنبه کرده. شما هم اگه از این بابت دلخورید همصدا با ایشون، شکایتتون رو پیش دولت و بانک مرکزی ببرید. (4394036) (alef-13)
 
سروری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۴۹:۲۱
هیچ کس فراقانونی نیست و قانون در تمام کشور باید اجرا شود. اگر لازم است در مشهد قانین متفاوتی باشد باید در مجلس تصویب شود و بعد اجرا گردد. اینکه هر شخصی با هر مقامی دستوراتی به سلیقه خود بدهد خلاف قانون است.
نیروهای اجرایی ایشان در شهرداری و آستان قدس با وجود تذکر استانداری و فرمانداری به عدم برگزاری مراسم در میدان شهدا و قفل شدن مرکز شهر، با همین نیروهای اجرایی مراسم رو برگزار کردند (4392002) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۴۹:۲۱
آقای علم الهدا اینجوری باشد ایران هم کشور امام رضا قداست دارد
اگر کنسرت و موسیقی حرام است و مضر باید در همه جا منجمله صدا و سیما ممنوع شود (خیلی هاموسیقی را حرام می دانستند اما ظاهرا امام مخالف این اعتقاد بودند ) ضمنا آیا کاندیدای مورد شما در ستادهای انتخاباتی اش در مشهد از موسیقی استفاده ننمود
شهر مشهد به خاطر امام رضا (ع) قداست دارد و قطعا همه باید تلاش نمایند این شهر ، شهری بی گناه باشد اما آیا موسیقی قداست امام رضا (ع) را می شکند آیا گناه هان کبیره ای که انجام می شود قداست ایشان را نمی شکند شما چقدر در این راه مبارزه نموده اید ؟
چرا به کاندیدای مورد حمایت تان در خصوص تیلیغ دختران به قول شما بد حجاب تذکر ندادید؟ آیا عکس دخترانی که روسری شان از وسط سرشان عقب تر بود و آرایش کرده کاندیدا شما را تبلیغ می کردند ندیده اید ؟ اگر دیده اید چرا تذکر نداده اید ؟ اگر ندیده اید سوال اینجاست چرا شما از اخبار خانم های کنسرت خبر دار می شوید اما از مبلغان ارزشی داماد تان خبر دار نمی شوید ؟ (4392003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۵:۳۱:۰۴
دوست عزیز شما مطمئنید که اون خانم هایی که با حجاب نامناسب به تبلیغ آقای رئیسی پرداختند، با موافقت و تأیید ایشون بوده؟ به نظرتون کنترل کردن همه هواداران یک نامزد در انتخاباتی به گستردگی ریاست جمهوری ممکنه؟ شاید هر شخصی با هر وضع نامناسبی طبق عقیده ای که داره بخواد از ایشون حمایت کنه، به نظرتون میشه جلوش رو گرفت؟ ای کاش کمی در اظهار نظرها، منطق و انصاف رو رعایت می کردیم. (4396354) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۱۷:۰۷
کنسرت موسیقی، حرمت شکنی نیست. حرمت شکنی، استفاده ابزاری از مقدسات برای دستیابی به اهداف سیاسی است. (4392038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۲۷:۱۵
خوب ایشون تا دیروز میگفت حرف من قانونه، امروز میگه عرفه!
یه دو سه دوره دیگه ایشالا میرسیم بجایی که خودش را با مردم برابر ببینه. (4392050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۵:۳۲:۴۵
ایشون کی و کجا گفته حرف من قانونه؟ لطفا بدون سند صحبت نکنید. (4396357) (alef-11)
 
مردم درک و بینش دینی و عرفی دارند
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۲:۰۲
آقای علم الهدی
شما فرموده اید:" نوازندگی عمومی و کنسرت در مشهد حرمت شکنی امام رضا(ع) است"
این نظر شماست اما بسیاری از مردم این را هنجارشکنی نمی دانند.
اگر گناه و جرم بود که باید در تمام شهرها ممنوع اعلام می شد
پس نه گناه است ونه جرم
می فرمایید هنچارشکنی است و عرف را مطرح می کنید خب، هنجارها هم مسئل مباحث عرفی هستند عرف را هم مردم تعریف می کنند و نه یک عده خاص. (4392061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۲:۵۴
از عدم برگزاری کنسرت در مشهد خوشحالم

اگر میبینید خیلی کنسرت نیازه در طرقبه و شاندیز اجرا بشه (4392130) (alef-13)
 
رضایی
Austria
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۳:۲۴
عرف چیزیه که ازقدیم مردم به دلایلی خودمردم قبول کرده اند.مشکل این است که عدم کنسرت را شخص علم الهدی فقط چند سال پیش به زور رواج داده اند.پس اولا عرف نیست ودوم این که عرف قابل تغییر است.مثل لباسهای محلی که قبل ازانقلاب دربسیاری ازنقاط عرف بود ومردم الان از پوشش جدیدی استفاده میکنند.یعنی اگر به هردلیل آقای علم الهدی درمشهد نباشند به طور اتوماتیک برگزاری کنسرت برمیگردد (4392132) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۴:۱۲
برخی طرفداران دولت خیلی بی ظرفیتی نشان می دهند (4392195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۶:۱۷
شما نهي از منكر كردي و به وظيفه عمل نمودي ، اجازه دهيد مسولين مرتبط تصميم بگيرند،
راي به ليست اصلاح طلبان در مشهد ،نشان داد مردم چيز ديگري مي خواهند ،
كاري نكنيد كه مردم از زندگي در جوار امام رضا ،ناراضي باشند (4392202) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۵۵:۳۳
سخنان ایشان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست،،چون استفاده از موسیقی در حرم امام رضا (ع)نقاره زنی هر روز اجرا میشود..واینگونه موضگیری ها حاکی از تعصب و نداشتن علم به موضوع موسیقی است. (4392279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۳:۰۸:۴۷
دوست عزیز شما نقاره زنی را با مترب زنی و اختلاط زن و مرد و حرکات موزون را در یک اندازه میبینید .واقعا جای تاسف داره .از طرفداران اقای روحانی بیشتر از این انتظاری نیست. (4393284) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۲:۳۶
مترب نه مطرب ....بعد چه ربطی به طرفدار روحانی داشت ؟؟؟؟/ مومن خدا (4393734) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۲۰:۰۲
شما تا حالا کنسرت رفتی؟ موسیقی سنتی اصلا میدونی چیه؟ شک دارم (4394162) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۷:۳۸
مترب زنی!!!!!شما اول درست نویسی را یاد بگیر بعد اظهار نظر کن. (4394401) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۶:۵۷:۰۱
اول بفرمائید نوشتن درست را یاد بگیرید مطرب نه مترب (4396567) (alef-11)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۳:۳۸
خوبه تو انتخابات باختند وگرنه چه بلایی قرار بود سر ما بیاد؟؟؟ (4392308) (alef-13)
 
مرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۰:۴۱
فکر نمیکنم شادی مردم با خرمت امام رضا رابطه داشته باشه
(4392332) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۴۸:۱۷
لطفا شادی عده ای محدود را با شادی مردم گره نزنید. (4394985) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۳:۰۶
اصولا ما ميگيم موسيقي حرمت شكني نيست، مشكل اينجاست كه شما خودتون رو نماينده امام رضا ميدونيد، (4392339) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۳:۲۶
بحث بر سر کنسرت نيست ، موضوع اين است كه مملكت رئيس جمهور و استاندار و فرماندار و وزير فرهنگ و وزير كشور و نيروي انتظامي دارد ،
هركس مسئول كاري است و همه زير سايه قانون فعاليت مي كنند ،
مشكل رفتار فرا قانوني است ، مشكل اين است كه چرا يك فردي كه مسئوليت اجرايي ندارد حرفي مي زند كه صد در صد مبناي درستي هم ندارد ،

شما با كنسرت مشكل داريد درست ، اما تشخيص غلط يا درست ودن آن در مشهد با شما نيست . (4392342) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۴۶:۴۶
شما با کنسرت مشکل دارید ، نروید! حق ندارید آن را برچینید!
کما اینکه خیلی ها با نمازجماعت مشکل دارند و نمیروند! حق ندارند آن را برچینند (4394264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۹:۱۸
چه ربطی داره؟ مخصوصا اونجا که می گید مگر امام رضا(ع) با شما چه کرده؟ مگر مردم با امام رضا (ع) چه کرده اند؟ (4392364) (alef-13)
 
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۰:۲۴
و نیز فقر و فحشا و اعتیاد و دروغ و دزدی و رشوه و ....... نباید باشد. (4392403) (alef-13)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۲۶:۰۹
من ساکن مشهد هستم عاشق امام رضام،همیشه میرسم خدمت ایشون وهمیشه تو زندگیم تاثیر گذار بودن به طرق مختلف اما به هیچ وجه باحرفهای ایشون موافق نیستم.اینگونه عقاید متاسفانه نسل جدید مارو از معنویات دور میکنه موضوعی که من به عینه در عقاید وعلایق فرزندان خواهر وبرادر خودم میبینم که بخاطر همین امام جمعه محترم اصلا احساسی که من در سن اونها نسبت به امام رضا داشتم ندارن. (4393207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۲۸:۱۳
یادمه 20 سال پیش وقتی تابستونا میرفتیم روستامون, همه با هم یه روز رو مشخص میکردن اهالی روستا میرفتیم امامزاده نزدیک روستا. تو مسیر همه دست میزدن و یه سری ترانه ها رو میخوندن ولی نزدیک امامزاده که میشدن به حرمت امامزاده همه میگفتن بسه. از راننده کامیونا هم شنیدم که قدیما نزدیک مشهد میشدن ضبط ماشین رو خاموش میکردن ولی متاسفانه ماهواره ها تقدس زدایی رو خیلی قشنگ به خوردمون دادن و ما براش دلیل منطقی میاریم.
در ضمن با نقاره ای که تو حرم امام رضا میزنن کسی نمیرقصه (4393210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۲:۱۵
مشکل این است که موسیقی را مبتذل می‌دانید. (4393733) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۵۵:۱۲
هرچی دولت بگه اینها خلافش موضع بگیرن، فردا اگر دولت بگه نباید تو مشهد کنسرت برگزار بشه، اینها برای مقابله با دولت، تتلو که هیچ، خواننده امریکایی را میبرن کنسرت اجرا کنه. تا قبل این دولت این حرفا چطور نبود؟ (4393244) (alef-13)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۰۹:۴۷
لطفا به صورت تقطیعی برخورد نکنید ایشان نظراتش را صریح ابراز می کند که این کار بسیار شجاعانه است ایکاش بقیه هم با صراحت صحبت می کردند.
موسیقی و کنسرتی که در آن هنجارشکنی نباشد ایرادی ندارد

اما این حرف ایشان هم که می گوید قانون همه جا یکسان نیست درست است و می شود در برخی مکان ها و حتی شهرها قوانین خاصی داشت. بسیاری از شهرهای آمریکا نیز (حتی در یک ایالت) با توجه به سنت هایشان قوانینی از این دست دارند که اجازه ی برخی کارهای عادی تر در جامعه ی آنها را نیز نمیدهد.

به نظرم تبدیل به قانون کردن جلوگیری از کنسرت در قم و مشهد کار مناسبی باشد. یا قانونی وضع شود که طبق آن شورای استان (این کار شورا فعلا قانونی است چون حق جلوگیری از تجمعات را دارد) حق ندارد از کنسرت جلوگیری کند. تا انشاالله مسخره ترین دعوای دنیا در این کشور خاتمه یابد!!! (4393258) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۵۴:۵۱
چه کسی تعیین میکند که هنجارشکن است یا خیر؟ (4394294) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۳:۲۷:۵۲
حرم برای همین احداث کردند و دیوار ها محدوده حرم است و در محدوده حرم نبایست با بدن نجس یا ناپاک وارد شد . در محدود حرم بایست حجاب داشت. حتی توصیه شده سیگار نکشند و هر کرای موجب نارحتی زوار می شود. اما همه این احتیاطها در محدوده حرم است و نه خارج حرم. این بسط بی قاعده و سلیقگی حرم هیچ جایگا دینی ندارد. (4393293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۴:۰۵:۲۰
شاید اصلا من مشهدی نباشم، شاید اهل کنسرت نباشم یا اصلا دغدغه من کنسرت نباشه اما این دلیل نمیشه در برابر حرف زور و ظلم خونم به جوش نیاد. صحبت ایشان دقیقا مصداق هرج و مرجه گویی کشور قانون و مجلس و قوه قضاییه و دولت و...نداره. عزیزان اصولگرا تا وقتی چنین تفکراتی و رفتاری لیدر شماست و دامادشان کاندیدای جریانتان نتیجه همین است و مردم باور میکنن در صورت برد شماها چه بسا پیاده روها هم مردانه زنانه بشوند... (4393306) (alef-13)
 
فلاح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۰:۱۰
برادر من اخر این چه منطقیه که شما دارید، ایشان میگه امام رضا حرمت داره وتوسط مردم ایران باید حفظ بشه،چرا همه ی مسائل را سیاسی وجناحی میکنید،بسه دیگه مردم از همه چیز زده خواهند شد ودودش به چشم همه خواهد رفت. (4394090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۷:۲۳:۵۲
روزي در تهران به پيشاني زنان کم حجاب پونزچسباندند(افراط) و امروز نتيجه اش را ميبينيد. امروز هم اگر در مشهد اجازه برگزاري کنسرت سالم راندهيد يک يا دودهه بعد نتيجه اش را خواهيدديد و آنروز براي جبران خيلي دير است. (4393411) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۸:۴۴
واقعا مشکل ما کنسرت است؟ با کنسرت هنجارمند همه موافقند. دکتر رییسی. (4393554) (alef-13)
 
شیدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۳۵:۱۷
مشکل مملکت ما این است که عده ای که تربیون در دست دارند خود را برحق و بقیه را ناحق فرض می کنند . داشتن تفاوت عقیده در مورد همه امور حتی امور دینی و اعتقادی باید در کشور ما پذیرفته بشه . اگر آقای علم الهدی این طرز فکرشون هست کسانی هستند که عکس ایشان فکر میکنند و هیچ جایی برای گفتن حرفهایشان ندارند و اگر هم بگن متهم به بی دینی و .... میشوند . دین فردی و شخصی است و هر کس بر اساس درک خود از ان بهره میگیره و خیلی ها هم هستند که به دینی اعتقاد ندارند . ایا نظرات اونها مهم نیست . متاسفانه یک جانبه نگری و خود را حق مسلم دانستن مشکل افراد مسوول کشور ماست و سالهاست همیشه فقط یک نوع طرز فکر همه حقوق را برای دیگران تعیین می کنند

فقط باید پذیرفت که همه مثل هم فکر نمیکنند . و در این موارد با رای گیری از اکثریت میشود تکلیف را مشخص کرد . ایا کنسرت در مشهد برگزار شود یا خیر :؟ اگر جواب اکثریت بله شد علیرغم تفاوت با دیدگاه خیلی ها با آنرا پذیرفت (4393578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۴۲:۱۶
حالا دیگه همه مشکلات کشور حل شده فقط مونده برگزای کنسرت تو مشهد
ای کاش مردم ما میفهمیدن که نباید حواسشون رو به چیزایی که از نظر اهمیت درجه 2 و3 هست پرت کنن (4393604) (alef-13)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۸:۲۳
آقای علم الهدی
اتفاقا این رفتار شما درنهایت باعث میشود جوانان ، امام رضا(ع) را در ذهنشان مقصر این تبعیض بدانند و مسلما گناه آن به عهده ی شماست (4393722) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۳:۱۸
نگوئید قانون در تمام کشور یکسان است!
عجب !!! (4393911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۶:۳۴
به نظر من هم حرمت امام هشتم باید حفظ شود. برپایی کنسرت در مشهد توجیه ندارد .خب هر کس دلش خواست در منزلش موسیقی مجاز گوش کند. (4394004) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۵:۰۷
یه نگاه به شهر مشهد بیندازید شده پراز مرکز خرید، پاساژ ، شهر بازی و پارک آبی و استخر اینها از معنویت آن شهر کم نکرده تمرکز بر زیارت را کم نکرده. کنسرت موسیقی که حرمت در آن رعایت شود آنوقت محل اشکال است؟ (4394043) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۹:۳۰
عاقبت تماشای برنامه ها و سریالهای مبتذل ماهواره ای که مروج اصلی فساد و ولنگاری در جامعه هستند همین است. اگر سفت سخت قانون را اجرا مبکردند کسی امروز هوس موسیقی و کنسرت نمیکرد (4394057) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۲:۴۶
آقای علم الهدی وقتی به اسم مقدس امام رضا (علیه السلام) موسسه ثامن الحجج راه انداختند و برای سرپوش گذاشتن به رباخواری از مقدس ترین نام‌ها استفاده کردند، وقتی همین الان بسیاری از موسسات مالی و اعتباری تحت لوای اسامی مقدس ایجاد میشوند، شما زحمت به خود دادید از حریم اهل بیت (علیهم السلام) پاسداری کنید؟ (4394197) (alef-13)
 
کمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۶:۲۶
متأسفم ‏ ‏ همه چیز سیاسی شده به همه چیز با دید سیاسی نظر می دهیم . همه چیزو با دید جناحی می نگریم ‏ کمی هم بهتر است در قضاوت ها وگفته هایمان تقوا داشته باشیم - بنده چندین سال خارج بودم من ندیدم آنها که مسلمان نیستن اینگونه بی واهمه در مورد همه چیز وهمه کس اظهار نظر کنن . لطفاَ به حرفای من باز دید سیاسی نداشته باشید .. (4394607) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۱۸:۰۵
جناب علم الهدی گویی دین رو طوری دیگر تفسیر میکنند وچهر ه ای دیگر از اسلام نشون میدن که فقط مختص خود ایشان هست درستادهای انتخاباتی جناب رییسی اهنگهایی پخش میشد که خوانندگان خارج ایران بودن منظورم اینه خوانندگان وطنی که موسیقی اسلامی دارن رو چطور اجازه برگزاری کنسرت نمیدهن! ولی درستادها اهنگ غیرمجاز مجاز بود دیدار با امیر تتلو بااون سبک موسیقی ایشون مجازه ولی سایر خوانندگان که فاطصله بسیار زیادی باایشون دارن از نظر موسیقی وسبک غیرمجاز بهرحال امام رضا امام همه ما شیعیان هستن مشهد درایران ماست ایران کشور عزیز ماست مثل اینه شما بگید مشهد جدازاایرانه!! این صحبت درست نیست موسیقی مجاز اسلامی در کشور ما مجازه حالا شما نمیخواید بپذیرید ما یک رهبر داریم یک ملتیم کسی نمیتونه اعلام خودمختاری بکنه وبگه مشهد جداست .چراازامام عزیز ما استفاده میکنید .من هرسخنرانی ازایشون میشنوم بیشتر متوجه میشم ایشون اصلا یک دنیایی دیگه سیرمیکنن (4394751) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۰:۳۱
من اینو می دونم اگه امام رضا مشهد نبود مشهد یه شهری در حد یک شهر کوچک هم بیشتر استعداد رشد نداشت .
پس به احترام امام رضا بی خیال کنسرت بشید (4394780) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۲۴:۵۵
چطور توی انتخابات برای داماد ایشون دی جی زن توی مشهد برنامه اجرا می کرد ولی صدای ایشون در نیومد؟
حاج آقا مردم هنجارشکنی های شما در موقع انتخابات رو فراموش نخواهند کرد (4394954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۴۵:۵۷
حق با علم الهدی است (4394979) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۳۹:۱۱
من در مشهد کنسرت نرفته ام در شهر اراک یکبار در یک کنسرت شرکت کردم ولی خدا وکیلی به عنوان یک مسلمان از رفتن خودم پشیمان شدم چون آخر کنسرت دختر و پسر داشتن می رقصیدن اگرمنظور از کنسرت این است در مشهد که هیچ در کل کشور باید ممنوع گردد . (4395331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۶:۳۵:۲۶
واقعا شرم اوره انرژی دولت و مخالفان دولت صرف این بشه که آیا کنسرت در مشهد برگذار بشه یا نه. دور هم جمع شین یک تصمیمی بگیرین. بابا زشته بخدا. مملکت مشکلات بسیار بزرگتری دارد. اینقدر انرژیتون رو صرف مسائل بی ارزش نکنید. (4395537) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۹:۴۴:۱۶
مشهد قداست خودش را داره، نمی دونم چه اصراری حتما در این شهر کنسرت برگزار شود . موضوع برگزاری کنسرت در مشهد فقط بهانه ای شده برای برخی ها!!! که در کشور شروع به تفرقه افکنی کنند و به منافع خودشان برسند. (4395702) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۱۴:۳۲
احسنت به شما (4399668) (alef-13)