نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446827
بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی؛ دو خودروی چینی همچنان در پایین‌ترین سطح
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۹
دو خودروی چینی ام‌وی‌ام ۵۵۰ و لیفان X۶۰ همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن، تولید و عرضه می‌شوند.

پیش از این ایسنا گزارش داد که ۱۱ مدل از سواری‌هایی که در ارزیابی آذرماه عنوان بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی را از آن خود کرده بودند، دی‌ماه امسال نیز همچنان در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها قرار داشته و با همان کیفیت نامناسب سابق تولید و عرضه می‌شوند.

این خودروها شامل سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا و تیبا هاچ‌بک (از محصولات سایپا) ام‌وی‌امS ۱۱۰ و ام‌وی‌ام ۵۵۰ (از محصولات مدیران خودرو)، پژو پارس، سمند و پژو ۴۰۵ (از محصولات ایران خودرو) و لیفان  X۶۰(محصول کرمان موتور) هستند که ارتقایی در کیفیت آنها صورت نگرفته و همچنان تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در تحلیل وضعیت بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی عنوان شد که در میان این خودروها ۹ مدل در بازه قیمتی کمتر از حدود ۳۵ میلیون تومان و به اصطلاح در رده کم‌ قیمت‌ترین خودروهای داخلی قرار دارند، ولی دو مدل از آنها در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند.

دو خودروی چینی مونتاژ داخل لیفان X۶۰ و ام‌وی‌ام ۵۵۰ در حالی در دو مدل دنده دستی و اتوماتیک در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند که در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن قرار دارند.

در این زمینه بررسی گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی در دی ماه امسال نشان می‌دهد که این دو خودروی چینی همچنان با همان کیفیت نامناسب سابق و در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن (یک ستاره از پنج ستاره) تولید و عرضه می‌شوند.

در این میان مشخص نیست دو شرکت مدیران خودرو و کرمان خودرو به عنوان مونتاژکنندگان ام‌وی‌ام ۵۵۰ و لیفانX۶۰  چرا با وجود قیمت بالای این خودروها همچنان به تولید آنها در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن ادامه داده و اقدامی در راستای افزایش کیفیت این محصولات انجام نداده‌اند.
 
کلمات کلیدی : خودرو+ ارزیابی کیفی+ خودروهای چینی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۲۱:۵۱:۲۶
يك ستاره از ٥ ستاره !! تاسف باره چرا توليد ميشود و چرا پلاك ميشوند و چرا اجاره تردد دارند
متاسف بايد بود از اين اوضاع و احوال ...... (4167864) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۲۳:۰۵:۲۴
جواب سوال اخرتون ساده است ...چون تا وقتی افرادی پیدا میشن برای اینا پول بدن لزومی نمیبینن کیفیت رو بالا ببرن .....از ماس که بر ماس (4167932) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۱:۱۴:۵۲
هیچ کس نمیخواد این خودروهای بی کیفیت را بخره اما خیلی ها مجبورن اینا را بخرن... وقتی یکی 20 میلیون بیشتر نداره و به خودرو احتیاج داره چیکار کنه؟ معلومه که دلش میخواد خودرو خوب بخره ولی ناچار میشه همین فرقون ها را بخره :( (4168030) (alef-11)
 
قرتاسب
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۱:۵۲:۱۹
فلاکتی بالاتر از این نیست ک اشغال چینی مونتاژ کار شدیم. (4168039) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۲:۴۱:۴۳
خودرو بی کیفیت یعنی دور ریختن منابع و انرژی (4168049) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۷:۴۸:۱۲
اون افراد انتخاب دیگری ندارند برادر من (4168104) (alef-3)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۵۹:۳۹
سوال آخر درباره تولیدات داخل هم می باشد که طول عمر تولیدشان بسیار بیشتر از این دو مدل چینی است. (4168180) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۹:۰۷:۴۶
چرا این خودروهای بی کیفت دارای قیمتی بالا دارند آیا در این کشور کنترلی قیمتی برای موارد نیست پس هر کسی می تواند هر تولیدی را به هر قیمتی که می خواهد به مردم نجیب ومظلوم بفروشد (4168185) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۱:۳۶
سلام باید از تولیدات ملی که موجب اشتغال ورونق بازار میشودحمایت کرد مردم اکثرا توان خرید خودروهای خارجی گرانقیمت راندارند (4168269) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۳:۴۷
غیرت ملی فقط شعار ایران ایران در مسابقات ورزشی نیست

در مسابقه تولید خوب کالای داخلی و مصرف تولید داخلی هم هست. (4168274) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۵۸:۲۴
حمله... بریم بخریم! (4168299) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.