توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415182
محصولاتی که روس‌ها برای نمایشگاه هوایی ایران آوردند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
 UEC روسی موتور هواپیمای غیرنظامی نسل جدید PD-14 را در ایران عرضه می‌کند.
 
به گزارش خبرآنلاین، شرکت روسی(Russian United Engine Corporation، (UEC که تمام طراحی و ساخت اصلی موتور توربین گازی را در روسیه برعهده دادر، جدیدترین موتورهای هواپیمای غیرنظامی روسی را در نمایشگاه هوایی ایران ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته است. از جمله موتور نسل جدید PD-14 که برای هواپیمای MC-21 ساخته شده است.

 نمایشگاه هوایی ایران ۲۰۱۶ از ۱۶نوامبر در جزیره کیش (جمهوری اسلامی ایران) برگزار شده و تا ۱۹ ادامه دارد،در این نمایشگاه UEC برنامه ای برای گفت‌وگو با کاربران غیرنظامی فناوری‌های هوایی طراحی شده توسط موتورهای UEC ترتیب داده است. در نمایشگاه UEC علاوه بر PD-14 از موتور بالگرد TV7-117V هم به نمایش گذاشته شده است.
 الکساندر آرتیخوف، مدیرعامل UEC، می‌گوید: «انتظار داریم بازار هوانوردی ایران (که برای ما بسیار امیدبخش است) به‌سرعت در فرایند لغو تحریم‌ها رشد کند. - مطمئن هستیم که افزایش فرودگاه های مخصوص هواپیمای تجاری و بهره‌برداری بیشتر از آن، بستر مناسبی برای همکاری سودمند دوجانبه با همتایان ایرانی ما ایجاد خواهد کرد.» یکی از زمینه‌های مهم همکاری با ایران فراهم ساختن امکان بهره‌برداری از پارک‌های کنونی و آینده موتورها، شامل تعمیرات، تأمین قطعات و آموزش بهره‌برداران یا کارکنان شرکت‌های تخصصی است.   PD-14 یک موتور توربوفن اصلی است که UEC به منظور تأمین نیروی محرکه برای هواپیمای MC-21 روسی تولید می‌کند. به‌روزترین فناوری‌ها و مواد اولیه، از جمله کامپوزیت‌ها، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این نخستین موتور کاملاً روسی برای هواپیماهای غیرنظامی است که طی دهه‌های گذشته در روسیه تولید شده است. آزمایش‌های پروازی در سال ۲۰۱۵ شروع شده‌اند.  موتور TV7-117V، که برای جدیدترین بالگرد Mo-38 روسی ساخته شده است، یکی از امیدبخش‌ترین موتورهای توربوشفت در جهان است. از جمله ویژگی‌های آن توانایی برقراری امنیت پرواز با فعال کردن رانش اضطراری با نیروی خروجی تا سقف ۳۷۵۰shp است. سیستم کنترل موتور دیجیتالی کاملاً خودکار (FADEC) نصب شده است.UEC (بخشی از شرکت دولتی Rostec) سازمانی یکپارچه با تخصص در طراحی، تولید سریالی و خدمات تعمیر و نگهداری موتورهای هوانوردی نظامی و غیرنظامی، برنامه‌های فضایی و نیروی دریایی، و نیز صنعت نفت و گاز و انرژی است. یکی از اولویت‌های UEC تحقق برنامه‌های پیچیده توسعه شرکت‌های بخش تولید موتور، از جمله معرفی فناوری‌های جدید مطابق با استانداردهای جهانی است. 
 
 
کلمات کلیدی : روسیه + هواپیما + نمایشگاه هوایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.