توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381351
با نمایش نا امیدکننده سوریان و عبدولی در روز اول؛
روز تلخ کشتی ایران در ریو
بخش ورزشی الف، ۲۴ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۳
امروز ایرانی ها به امید دو مدال در انتظار نمایش فرنگی کاران بودند اما شکست سوریان و عبدولی در همان دیدار اول تمام پیگیران را به شود برد.
امروز ایرانی ها برای تکمیل شدن شادی های خود بعد از دو طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی در انتظار شروع مبارزه های فرنگی کاران بودند تا نوار مدال آوری ها ادامه پیدا کند اما در اتفاقی باورنکردنی حمید سوریان و سعید عبدولی در همان دیدار اول شکست خوردند تا بدترین نمایش ممکن ارائه شود.

* حمید سوریان؛ اولین شوک

حمید سوریان ستاره ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگ ایران و جهان برای دفاع از طلای لندن خود روی تشک می رود. حمید در حالی در دور اول به مصاف اوتای ژاپنی می رود که هنوز تلخی شکست ۷ به ۴ مقابل این چشم بادامی تند و تیز در گزینشی قراقستان را از یاد نبرده. شکستی که سوریان را عازم مسابقات گزینشی اولان باتور و استانبول کرد تا راه سخت رسیدن به المپیک با مکافات زیادی به سرانجام برسد.

اوتای ژاپنی در همان ابتدا اخطار گرفت و به خاک رفت. سوریان فورا او را بارانداز کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. فورا پس از آن سوریان گارد تهاجمی داشت و اوتا یک بار دیگر در خاک رفت تا وقت اول ۴ بر صفر به سود سوریان به اتمام برسد. وقت دوم با تقاضای اخطار برای سوریان آغاز شد اما سوریان از تشک تکان نخورد تا مبارزه ۴ بر صفر پیش برود. سوریان با حمله حریف ژاپنی از تشک خارج شد و یک اخطار دیگر مبارزه ۴ بر ۳ شد تا دقایق پایانی حساس تر از همیشه دنبال شود.

سوریان در فاصله ۱۰ ثانیه مانده به پایان مبارزه دو امتیاز دیگر به حریف داد تا سرنوشت بازی به کلی عوض شود. او در پایان نتیجه را ۵ بر ۴ واگذار کرد تا به انتظار حضور اوتا در مراحل بالایی بنشیدند تا به جدول بازنده ها راه پیدا کند.

* سعید عبدولی؛ طلسم شکست مقابل مارک مادسن
اولین اخطار به سود سعید اعلام شد اما او در خاک نتوانست امتیازی از مارک مادسن بگیرد تا مبارزه صفر بر صفر ادامه پیدا کند. دومین اخطار کم کاری هم به حریف دانمارکی داده شد اما عبدولی ترجیح داد بازی را در سرپا دنبال کند. وقت اول با امتیازات صفر بر صفر به پایان رسید تا سرنوشت کشتی گیر برنده در تایم دوم مشخص شود.


تابم دوم با اخطاری عجیب به سود مارک مادسن آغاز شد اما عبدولی از تشک تکان نخورد تا مبارزه همچنان بدون امتیاز دنبال شود. عبدولی مدام در حال حمله بود و این مبارزه هجومی او با یک اخطار دیگر برای مارک مادسن و یک امتیاز برای عبدولی همراه بود تا اولین امتیاز برای ایران به دست بیاید.

شرایط علیه عبدولی تکرار شد به طوریکه داور یک اخطار و یک امتیاز را به مارک مادسن داد تا مبارزه یک بر یک شود و حریف دانمارکی تا ثانیه هایی مانده به پایان برنده رقابت باشد. با این حال عبدولی هم مثل سوریان باید در انتظار نتایج مارک مادسن باشد تا در صورت فینالیست شدن او، سعید برای مدال برنز تلاش کند.
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+کشتی فرنگی+حمید سوریان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.