توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456079
کی‌روش:برای بردن قطر عجله نمی‌کنیم/ دلم می‌خواهد درباره برد ایران صحبت کنید
بخش ورزشی الف، 2 فروردین 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
سرمربی تیم ملی فوتبال در نشست خبری پیش از دیدار با قطر گفت: امیدوارم در بازی فردا 3امتیاز را کسب کنیم تا راه هموارتری برای صعود به جام جهانی داشته باشیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار با قطر اظهار داشت: در درجه اول خوشحال هستییم و افتخار می‌کنیم که اینجا حضور داریم. برای قطر آرزوی موفقیت می‌کنم اما ما اینجا آمدیم که امتیاز کامل را بگیریم و در جام جهانی حضور پیدا کنیم. این یک احساس خوشحالی است.

کی روش در ادامه گفت: بارها گفتم تیم قطر، بازیکنان، سرمربی و فضای فکری آنها را می‌شناسیم و در این بازی دو قسمت متفاوت پیش روی ما خواهد بود. قسمت اول بازی با قطر است و قسمت دوم موضوع صعود به جام جهانی است. در بازی فردا فشاری روی ما نیست و عجله‌ای برای برد نداریم اما قطر عجله دارد و باید در این بازی برنده باشد و به همین دلیل برای بردن تلاش خواهد کرد. این تیم از سوم مارس در اردو است که این موضوع یک امتیاز مثبت برای این تیم است. امیدوار هستم و این را می‌دانم که بهترین تیم فردا برنده خواهد بود و هر دو تیم برد می‌خواهند و اینکه بازی باز باشد یا نه، فردا مشخص می‌شود.

سرمربی تیم ملی ایران درباره اتفاقاتی که در بازی دور رفت رخ داد، خاطر نشان کرد: اتفاقاتی که در بازی رفت پیش آمد، اکنون جزئی از تاریخ است و با گزارش ناظر و داور بازی و جرایم فیفا هر دو تیم لطمه خوردند و البته درس‌هایی را یاد گرفتند. در بازی فردا با روحیه جوانمردانه وارد زمین خواهیم شد و هر دو تیم با احترام کامل نسبت به رقیب پا به میدان خواهند گذاشت. در هر دو تیم بازیکنان خوبی حضور دارند و می‌دانیم قطر بازیکنانی مانند خوخی، تاباتا، هیدوس و سباستین را در اختیار دارد و در تیم ما نیز بازیکنانی مانند جهانبخش، قوچان نژاد و آزمون حضور دارند و هر دو تیم تلاش می‌کنند تا بازی جوانمردانه‌ای را به نمایش بگذارند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار قطری مبنی بر اینکه، آیا برد احتمالی قطر کار ایران را برای صعود سخت خواهد کرد؟، گفت: مسلما فردا بازی سختی خواهیم داشت و هر دو تیم دنبال پیروزی هستند، اما انتظار داریم اگر شما درباره برد احتمالی صحبت می‌کنید از برد ایران بگویید. ما یک هدف داریم که در 90 دقیقه بهترین باشیم و هر وقت اینطور بوده به پیروزی رسیدیم و از برد مطمئن بودیم.

کی روش در ادامه افزود: کسب پیروزی سرنوشت هر دو تیم را تغییر می‌دهد ولی امیدوارم شما درباره برد ایران صحبت کنید. ما در تیم ملی ایران همیشه یک هدف داریم و سعی می‌کنیم در جریان بازی بهترین تیم زمین باشیم. هر زمانی که بتوانیم این کار را انجام بدهیم، برد ما ضمانت می‌شود. البته فردا دو تیم خوب ایران و قطر بازی دارند و هر دو تیم، تیم های خوبی هستند.

سرمربی تیم ملی افزود: جزییات بسیار مهمی در فوتبال است که سرنوشت بازی را رقم می زند و در فوتبال تیمی که بیشتر گل بزند، برنده است. فوتبال بازی ساده ای است و اگر بخواهید برنده باشید، باید بهتر دفاع کنید و در حمله نیز بهتر باشید. فوتبال گاهی بازی عجیب و غریبی نیز هست زیرا همیشه تیم بهتر پیروز نمی شود اما اگر تمرکز خود را روی بهترین بودن بگذارید، می توانید برنده زمین را ترک کنید.

 وی در ادامه اظهار داشت: صحبت کردن درباره فوتبال آسیا کار سخت و پیچیده ای است و زمان مناسبی درباره حرف زدن درباره تفاوت فوتبال آسیا و اروپا و آمریکای جنوبی نیست. در تیم های آسیایی و آفریقایی راهکارهای عمیق فوتبال اروپا دیده نمی شود و سالهای زیادی طول خواهد کشید تا سیستم رقابتی مانند کشورهای اروپایی در این کشورها ایجاد شود.

کی روش درباره وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ایران به عنوان مقتدرترین تیم آسیا در سال های گذشته شناخته شده اما هنوز در جام جهانی یک چیزی کم داریم. علت اصلی آن این است که تجربه بازیکنان در سطح رقابتی بالا کم است. بازیکنان مطرح در اروپا و آمریکای جنوبی هر هفته یک فینال جهانی بازی می‌کند اما در آسیا تیم ها هر سه ماه یک بازی سنگین مانند استقلال و پرسپولیس دارند و بعد از آن بازیکنان شرایط کم فشاری دارند. در قطر نیز بازی مانند السد و الریان وجود دارد اما پس از آن از فشار بازی‌ها کم می‌شود. در جام جهانی نیز دیدیم که بازیکنان ایران در دو بازی ابتدایی شرایط خوبی داشتند و در سطح بالایی بازی کردند اما برابر بوسنی این سطح حفظ نشد و همه چیز به سطح رقابتی بازیکنان باز می‌گردد.

سرمربی تیم ملی گفت: در حال حاضر فقط در روزهای فیفا اردو داریم زیرا در ایران چند مطلب تغییر کرد. نزدیک به 50 درصد از بازیکنان ما در اروپا حضور دارند و ما ترجیح دادیم تا بازیکنان به جای تهران مستقیما به قطر بیایند تا طراوت ذهنی و فیزیکی بازیکنان حفظ شود.
 
کلمات کلیدی : تمرین تیم ملی+تیم ملی قطر+بازی با قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.