توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502671
مرکل: ترکیه تنها به معنای اردوغان و دولت وی نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنان امروز خود تاکید کرد که برلین و آنکارا در بسیاری از زمینه ها با یکدیگر همکاری نخواهند کرد و همچنین آلمان انجام توافق بر سر تعرفه های گمرکی واحد میان دو طرف را نیز دستکم در آینده نزدیک در دستور کار خود نخواهد داشت.

به گزارش مهر، صدراعظم آلمان با تاکید بر اینکه ترکیه تنها به معنای اردوغان و دولت وی نیست، گفت که دست کم نیمی از مردم ترکیه به تغییر قانون اساسی این کشور «نه» گفتند و از ما انتظار یاری دارند.

به گزارش حریت، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنان امروز خود تاکید کرد که برلین و آنکارا در بسیاری از زمینه ها با یکدیگر همکاری نخواهند کرد و همچنین آلمان انجام توافق بر سر تعرفه های گمرکی واحد میان دو طرف را نیز دستکم در آینده نزدیک در دستور کار خود نخواهد داشت.

 مرکل گفت: ما فصل تازه ای در خصوص پیشنهاد ورود ترکیه (به اتحادیه اروپا) نخواهیم گشود و کمک ها برای آمادگی عضویت ترکیه را کاهش داده ایم. همچنین برای مدتی توافق بر سر تعرفه های گمرکی واحد با ترکیه تغییر نخواهد کرد.

گفتنی است تعرفه های گمرکی واحد میان ترکیه و اتحادیه اروپا از دسامبر سال ۱۹۹۵ میان دو طرف به اجرا درآمد. این تعرفه ها شامل تمامی کالاهای صنعتی به جز محصولات کشاورزی و خدمات می شود.

صدراعظم آلمان همچنین در توضیح چرایی افزایش تنش ها میان دو طرف گفت: ما عقاید متفاوتی از هم داریم و از بیان این اختلافات در گفتگوهای ادامه دار خود خجالت نمی کشیم.

وی افزود: ما قادر به متقاعد کردن یکدیگر در خصوص بسیاری از مسائل نشده ایم و مشکلات دیگری نیز به صدر این مشکلات اضافه شده است. روابط ما در حال حرکت رو به دوران سختی است، اما باید گفتگو ها را ادامه دهیم.

مرکل در ادامه مصاحبه خود که امروز از طریق شبکه یوتیوب منتشر شد، تاکید کرد: ما نمی توانیم این حقیقت را منکر شویم که ترکیه تنها اردوغان و دولت وی نیست. تقریبا ۵۰ درصد از مردم به همه پرسی تغییرات قانون اساسی اخیر «نه» گفتند و آنها از ما انتظار دارند. ما باید به مذاکرات سخت (با ترکیه) ادامه دهیم و توافق اشتباه با یکدیگر نکنیم. اما ما نباید پیام اشتباهی به آن ۵۰ درصد (از مخالفان اردوغان) که دل به ما بسته اند و خواستار گفتگو با ما هستند برسانیم.
 
کلمات کلیدی : مرکل+ترکیه+اردوغان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.