توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420276
برای تقدیم لایحه بودجه ۹۶؛ رئیس‌جمهور وارد صحن علنی مجلس شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸
حجت‌الاسلام روحانی دقایقی پیش برای تقدیم لایحه بودجه ۹۶ وارد صحن علنی مجلس شد.

به‌ گزارش تسنیم، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان دقایقی قبل برای تقدیم لایحه بودجه سال 1396 کل کشور وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شد.

علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس و برخی دیگر از وکلای ملت به استقبال روحانی رفتند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری رئیس جمهور را برای حضور در مجلس همراهی کردند.

علی لاریجانی رئیس نهاد قانون گذاری کشورمان هنگام ورود رئیس جمهور به وی و همراهانش خیرمقدم گفت.

براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت باید تا 15 آذرماه هر سال لایحه بودجه سنواتی را به مجلس تقدیم کند. پس از تقدیم بودجه از سوی دولت و چاپ و توزیع آن، وکلای ملت تا مدت 10 روز می‌توانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌های تخصصی مجلس تقدیم کنند.

همچنین کمیسیون‌های تخصصی موظفند حداکثر تا 15 روز پس از چاپ و توزیع لایحه گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند. کمیسیون تلفیق نیز موظف است حداکثر ظرف 15 روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی گزارش نهایی را تنظیم و به مجلس تقدیم کند. زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق با موافقت هیئت رئیسه تا یک ماه قابل تمدید است.

با ارائه گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه به مجلس، بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس آغاز خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : بودجه ۹۶ + حسن روحانی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.