توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415975
مذاکره با کشورهای اروپایی برای فروش آب سنگین
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ایران به تعهدات خود در قالب پادمان و پروتکل به خوبی عمل کرده است.

به گزارش ایلنا، بهروز کمالوندی در گفت‌وگویی، درخصوص گزارش اخیر آژانس بین‌المللی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره میزان ذخایر آب سنگین ایران گفت: براساس برجام، ایران باید مازاد بر 130 تن آب سنگین تولیدی خود را به بازارهای بین‌المللی عرضه می‌کرد که این کار در حال انجام است.

او با بیان اینکه تاکنون هفتاد تن آب سنگین ایران به امریکا و روسیه فروخته شده است، اظهار داشت: مذاکرات با کشورهای دیگر که خواستار خرید آب سنگین ایران هستند، به ویژه اروپایی‌ها در این باره ادامه دارد.

معاون بین‌الملل، مجلس و امور راهبردی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و به آن عمل خواهد کرد، تصریح کرد: ایران اعلام کرده است که میزان آب سنگین مازاد بر 130 تن را به بازارهای بین‌المللی عرضه خواهد کرد و این کار انجام شده است به طوری که تاکنون 70 تن فروخته شده و مذاکراتی هم با برخی از کشورها برای فروش مقادیر مازاد بر 130 تن در حال انجام است. 

کمالوندی ادامه داد: خلاف برجام زمانی است که ایران مایل نباشد این مقدار مازاد را بفروشد که تا به حال چنین اتفاقی رخ نداده است.

او در پایان تاکید کرد: ایران به تعهدات خود در قالب پادمان و پروتکل به خوبی عمل کرده است. 
 
کلمات کلیدی : سازمان انرژی اتمی + برجام + آب سنگین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.