نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354127
حاشیه‌های خواندنی مراسم تودیع سرافراز
بخش فرهنگی الف، 28 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴
به گزارش الف، مراسم معارفه دکتر علی عسگری به عنوان رئیس رسانه ملی و تودیع و تقدیر از دکتر محمد سرافراز رئیس سابق صدا و سیما امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

این مراسم با حاشیه‌هایی مهمتر و خواندنی‌تر از متن همراه بود که به برخی از آنها اشاره می‌شود.


- سخنان پورمحمدی معاون سیما شکننده فضای رسمی حاکم بر جلسه بود. او سخنانش را اینگونه آغاز کرد: آقای سرافراز یک پدیده بود همانگونه که آقای عسگری یک پدیده است. آقای ضرغامی هم پدیده بوده و هست. این سخنان صدای خنده حاضران را بر سالن مسلط کرد.
پورمحمدی درباره عملکرد 18 ماهه محمد سرافراز گفت:آقای سرافراز خیلی از کارها را می خواست انجام بدهد که برخی انجام شد و برخی نه. شاید یکی از دلایل ناکامی او این بود که می‌خواست چندین کار را باهم بکند.
وی گفت: چهارشنبه گذشته خدمت آقای لاریجانی در مجلس بودیم و مسائل سازمان را مطرح کردیم، آقای لاریجانی اظهار بی اطلاعی از موضوعاتی کردند. یکی از نقاط  ضعف سرافراز این بود که مشکلات را به مسئولین و .... نمی گفت.
پورمحمدی با اشاره به حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور که دقایقی قبل در ردیف جلوی سالن مستقر شده بود، گفت: خوشحالم که آقای آشنا را از ردیف سوم آوردن ردیف اول. همین نشاندن ایشان در ردیف سوم در بودجه ما اثر می‌گذارد و ما باید این‌ها را رعایت کنیم و متاسفانه آقای سرافراز نتوانست، بین مجلس دهم و دولت هماهنگی لازم را بر قرار کند.
- پورمحمدی سخنانش را اینگونه به پایان برد که استعفاء چیز خوبی نیست. اگر استعفاء بدهید یکدفعه دیدید با آن موافقت شد، پس سعی کنید استعفاء ندهید.
- سرافراز پس از قرار گرفتن پشت تریبون در ابتدا گفت: هرچه فکر کردم نفهمیدم آقای پورمحمدی از من تعریف کرد یا منتقد بود، در هر حال متشکرم.
- وی در پایان سخنان خود به موضوع استعفا از سوی پورمحمدی پرداخت و گفت: من به بخش سنتی استعفا می پردازم که استعفا به معنی طلب عفو کردن است و از همه طلب عفو می کنم که در این مدت اذیتشان کردیم و امیدوارم توفیق خدمت برای همه فراهم شود.
- دکتر علی لاریجانی نیز با زبان کنایه و مطایبه گفت: بحث‌های خوبی اینجا مطرح شد احساس می‌کنم مشکل آقای سرافراز همین پورمحمدی بود. ایشان (پورمحمدی) هم پدیده عجیب و غریبی است.
لاریجانی ادامه داد: من از آقای علی عسگری خواهش دارم به یک نحوی کار کنند که ما ده سال دیگر برای چنین مراسمی بیاییم( نه یک سال و نیم بعد) البته با پشتکاری که از آقای عسگری سراغ دارم بعید است استعفاء دهد. وی فردی با پشتکار و مثبت اندیش و با ارتباطات خوبی که برقرار خواهد کرد بر چالشهای سازمان فائق خواهد آمد.
- رییس مجلس گفت: من از آقای سرافراز خواستم در صدا و سیما بماند و چه بسا آقای عسگری هم راغب باشد.
علی لاریجانی  با اشاره به گزارش معاون برون مرزی درباره میزان نفوذ شبکه های برون مرزی گفت:اینکه اینقدر در عالم تاثیر گذار باشد را من نمیدانم.

- دکتر علی عسگری نیز طی سخنانی تصریح کرد: صدا و سیما را به خوبی می‌شناسم و برای توسعه و رشد صدا و سیما با حمایت از نیروهای متخصص، متعهد و فداکار از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنم.

وی تعامل رسانه ملی با قوای سه گانه به ویژه حمایت از دولت را ضروری دانست و ایجاد امید و نشاط و بیان پیشرفت‌ها و پرهیز از سیاه نمایی های مرسوم را از اولویت‌های دوره جدید بیان کرد.

- حکم مقام معظم رهبری به علی عسگری توسط حجت الاسلام رسولی محلاتی قرائت و به وی اعطا شد. مجری مراسم علت عدم حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری را بیماری و عمل جراحی ایشان عنوان کرد.
-همچنین اشتباهات آقای نظام اسلامی در اعلام برنامه و اسامی سخنرانان نیز از حاشیه‌های دیگر این مراسم بود که لاریجانی خطاب به او گفت:این از علایم پیری است.
 
کلمات کلیدی : سرافراز+ تودیع سرافراز+علی عسکری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۳:۴۵:۳۹
صدا وسیما میتواند مخاطب خود را بیشتر کند بشرط آنکه انصاف را در جریانهای سیاسی مد نظر داشته باشد (3710503) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۴:۱۴:۵۸
عسگری باید بداند که روزهای سختی در پیش دارد,تجربه دوران سرافراز نشان داد که صدا وسیمای دربستی هم اعتدال را راضی,نمی کند!!!! (3710566) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۴:۳۸:۳۳
امام علی ( ع )
ریاست همانگونه که رو میکند ؛ پشت خواهد کرد (3710631) (alef-13)
 
آینده نگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۴:۴۵:۴۴
سعی کنید استعفاء ندهید از مکتب « تیپا » استفاده کنید . !

ولی ای کاش خودت استعفاء دهی (3710648) (alef-2)
 
پیراسته فر
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۷:۰۶:۱۳
سرافرازگفت: هرچه فکر کردم نفهمیدم آقای پورمحمدی از من تعریف کرد یا منتقد بود?
پاسخ: مدح شبه به ذم بود (3710982) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۱:۲۵:۲۴
چرا ضرغامی صحبت نکرده. (3711619) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۴:۲۴:۱۵
در زمان آقای لاریجانی من نوجوان بودم اما همیشه عاشق سینما یادمه اون موقع تلویزیون برنامه ها و فیلم های خیلی جالب تری رو پخش می کرد حتی سریال های به یاد ماندنی خارجی و ایرانی خوبی هم نشون می داد . از لحاظ سیاسی اون موقع هیچی نمی فهمیدم اما بعدها فهمیدم از لحاظ سیاسی و خبری تلویزیون همیشه دروغ های زیادی به ما می گفته و ما هم ساده لوح همیشه پای اخبارش می نشستیم . امیدوارم الان هم حداقل از لحاظ سینما و سریال شبیه اون دوره بشه . دست از سر سریالهای آبکی و بی محتوا و طولانی مدت هم بردارند . گرچه با وجود نداشتن ماهواره سالهاست که تلویزیون هم به ندرت نگاه می کنیم . (3712468) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.