توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332671
حضور هیات ایرانی در مراسم تشییع مرحوم هیکل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳
هیاتی از دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره با حضور در مسجد الحسین(ع) قاهره، در مراسم تشییع متفکر و اندیشمند مشهور مصری مرحوم استاد محمد حسنین هیکل شرکت کردند.

در این مراسم که تعدادی از شخصیت‌ها و چهره‌های برجسته سیاسی، پارلمانی، فرهنگی و ادبی و رسانه‌ای از جمله نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب، عمروموسی دبیرکل سابق اتحادیه عرب، عبدالحکیم عبدالناصر فرزند جمال عبدالناصر رئیس جمهور فقید مصر، همچنین استاندار قاهره و رئیس رادیو و تلویزیون مصر حضور داشتند، اعضای دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره، مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران به فرزندان و خانواده استاد هیکل ابراز داشتند.

بعد از ادای نماز بر پیکر وی برخی از دوستان و شاگردان مرحوم هیکل از جمله مصطفی الفقی در مورد خصایص و یژگی های بارز شخصیتی این اندیشمند و متفکر فرهیخته و برجسته مصری و هوش و تحلیل بالای وی از تحولات و انس وی با قرآن تا آخرین روزهای زندگی‌اش سخن گفتند.

مراسم تشییع پیکر استاد هیکل بنا به وصیت ایشان در مسجد الحسین (ع) شهر قاهره برگزار شد و در مقبره خاندان هیکل در مصر جدید به خاک سپرده شد.
 
کلمات کلیدی : مصر ، ایران و مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.