توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489579
معاریو: حزب الله پیشرفته ترین دشمن اسرائیل است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
یک روزنامه صهیونیستی ضمن تشریح توانمندی‌های نیروی دریایی جریان‌های مقاومت فلسطین و لبنان، حزب الله را پیشرفته‌ترین دشمن اسرائیل توصیف کرد.

به گزارش تسنیم، یوسی میلمان تحلیلگر مسائل امنیتی و نظامی روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت که نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در حال حاضر به دنبال توسعه توانمندی‌های خود متناسب با توسعه قدرت حزب‌الله لبنان است. وی در این مقاله تأکید می‌کند که نیروی دریایی طی دو دهه اخیر به نیروی بزرگی تبدیل شده که بودجه عظیمی را می بلعد و این موضوع ناشی از تغییر دیدگاه‌های نظامی و رویکرد راه‌اندازی این نیروها است. تغییرات مذکور همچنین شامل قطعات دریایی مورد استفاده در مأموریت‌های امنیتی جاری و حمایت از صدها کیلومتر مرز دریایی سرزمین‌های اشغالی از لبنان گرفته تا نوار غزه و با حضور در نواحی دوردست سواحل فلسطین اشغالی در دریای مدیترانه تا سواحل بحر المیت می شود.

بر این‌ اساس، رزم‌ناوهای رژیم صهیونیستی نیز به‌عنوان سلاحی در جهت بازی استراتژیک رژیم صهیونیستی به کار می‌آید. این رزم‌ناوها قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند ، علاوه بر این که مأموریت‌های اطلاعاتی را انجام می‌دهند و می‌توانند نیروهای ویژه را در سواحل دشمن هلی برن کنند. این تحلیلگر مسائل نظامی رژیم صهیونیستی می‌افزاید که نیروی دریایی همچنین خود را برای بروز جنگ کوچک و بزرگ آماده می‌کند.

میلمن در ادامه به بررسی تهدیدات دریایی فراروی رژیم صهیونیستی پرداخته و می‌نویسد که این تهدیدات تنها شامل تهدیدات روزافزون میادین گازی نمی شود. حماس توانمندی‌های دریایی خود را گسترش داده و سعی در بهبود این توانمندی‌ها دارد. این نیروها طی عملیات صخره سخت 4 غواص را به آب‌های منطقه فلسطین اشغالی ارسال کردند که این غواص ها در نزدیکی سواحل زیکیم شناسایی شدند. بنا بر اعلام یکی از افسران نیروی دریایی اسرائیل، آنها توانمندی بالایی داشتند. اسرائیل متوجه این موضوع شد که حماس حتی قبل از عملیات صخره سخت نیز چنین توانمندی‌هایی را داشته است.

این تحلیلگر مسائل راهبردی می‌افزاید که بر اساس ارزیابی‌های سرویس اطلاعات نیروی دریایی رژیم صهیونیستی، نیروی دریایی وابسته به حماس شامل ده ها فرد مبارز می شود که در حال توسعه مهارت‌ها و توانمندی‌های خود هستند. حماس موفق شده توانمندی های خود را از طریق آموزش عناصر خود در ایران و حزب‌الله لبنان افزایش دهد. فارغ‌التحصیلان این دوره‌های آموزشی به نوار غزه باز می‌گردند و به مربیان برای افراد جذب شده جدید در نیروی دریایی تبدیل می شوند. این تحلیلگر صهیونیستی مدعی شد که براساس ارزیابی‌های رژیم اسرائیل عناصر حماس و حزب‌الله لبنان تلاش می‌کنند از ابزارهای زیر سطحی در دریا برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

یکی از افسران نظامی ارتش اسرائیل در رابطه با این ابزارها می‌گوید که یکی از این دستگاه‌ها ، موتور محرکی است که به غواص اجازه تحرک و سرعت بالا و طی کردن مسافت‌های طولانی را می‌دهد. میلمان می گوید این دستگاه نیروهای حماس را قادر می‌سازد تا برای انجام حملات دریایی در مناطق ایلات برنامه‌ریزی کنند.

این تحلیلگر مسائل راهبردی رژیم صهیونیستی نیز مانند بسیاری از کارشناسان دشمن صهیونیستی در تشریح اولویت‌های نیروی دریایی و ارتش اسرائیل معتقد است که حزب الله دشمن شماره یک اسرائیل است. وی می‌افزاید که علت ‌این موضوع مناسبات مستقیم حزب‌الله با ایران است. این افسر صهیونیستی می افزاید: حزب‌الله پیشرفته‌ترین دشمن اسرائیل است.

وی در ادامه به تشریح توانمندی‌های حزب‌الله در این زمینه پرداخته و می‌گوید: ارزیابی ها نشان می‌دهد که حزب‌الله لبنان یگان‌های ویژه برای مبارزه دریایی دارد. حزب الله برای این مبارزه از نیروهای کماندوی ویژه ای استفاده می کند. این نیروها همچنین در زیر دریا نیز یگان های غواص آموزش دیده و مجهز به سیستم‌های پیشرفته را در اختیار دارند. در همین رابطه ارتش اسرائیل خود را برای سناریوی نفوذ غواصان نیز آماده می کند. البته تهدید اصلی دریایی حزب‌الله لبنان، موشک‌های دریایی ایرانی است که در جنگ سال 2006 نیز کشتی ساعر نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار داد.

میلمان در پایان گزارش خود تأکید می‌کند که تهدیدات در تمامی جبهه‌ها به ویژه در برابر حزب الله افزایش پیدا کرده است که تسلیحات خود را به سمت خشکی برده است. حزب الله توانمندی های دریایی خود را در مناطق ساحلی مستقر کرده است. در نیروی دریایی اسرائیل صحبت ها در رابطه با برتری دریایی حزب‌الله و تهدیدات صورت گرفته از زمین به دریا از سوی این نیروها بر ضد دشمن اسرائیلی است.
 
کلمات کلیدی : حزب الله + اسرائیل + فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.