توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310576
حقیقتی که داعش درباره حزب‌الله می‌داند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۴
انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه بیست و یکم آبان در منطقه برج البراجنه در جنوب بیروت، سبب شد تا سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله زودتر از آنچه برنامه‌ریزی شده بود، سخنرانی کند، سخنانی که تنها تاکید بر جنگ با داعش نبود، بلکه تلاش جدی برای منع فتنه بود.

به گزارش تسنیم، روزنامه البناء با بیان این مطلب نوشت سید حسن نصرالله تاکید کرد که بدیهی است که یکی از اهداف انفجارهای برج البراجنه و همچنین انتشار اسامی صوری انتحاری‌ها، شعله ور کردن آتش فتنه میان لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها و میان مردم ضاحیه(جنوب بیروت) و ساکنان اردوگاه برج البراجنه بود، وی خواستار خنثی‌سازی اهدافی شد که متجاوزان خواه اسرائیلی‌ها یا تکفیری‌ها برای تحقق آن تلاش می‌کنند.

این روزنامه با اشاره به تاکید سید حسن نصرالله بر ضرورت حفظ وحدت شیعه و سنی و جلوگیری از اتهام‌زنی به طایفه اهل سنت حتی در صورتی که یک لبنانی از این طایفه در ارتباط با انفجارهای برج البراجنه دستگیر شود، نوشت منابع آگاه می‌گویند که نقش حزب الله در جنگ با داعش هرگز به یک میدان مشخص در داخل سوریه محدود نخواهد شد، بلکه این نقش در رویارویی با این گروه گسترش خواهد یافت و حزب الله وارد یک جنگ تمام عیار علیه این گروه تروریستی چه در سوریه یا عراق یا لبنان خواهد شد که این نقش همچنین شامل نظارت بر اعضای این گروه و دستگیری سرکردگان آن در هر کجا که باشند، خواهد شد.

این منابع گفتند آنچه رخ داد (انفجارهای تروریستی جنوب بیروت) هرگز حزب الله را از انجام وظایف خود در دفاع از انسان‌های بیگناه در برابر تروریسم بازنخواهد داشت، بلکه سبب افزایش عزم و اراده آن در مقابله با تروریسم خواهد شد.

البناء به نقل از این منابع نوشت هدف طراحان انفجارهای بیروت، وادار کردن لبنانی‌ها به واکنش علیه اردوگاه‌های فلسطینی و در نتیجه شعله ور کردن آتش جنگ سنی شیعی بود که از همان ابتدای بحران سوریه برای آن برنامه‌ریزی می‌شد، اما سخنان سید حسن نصرالله به ساکنان اردوگاه‌ها آرامش بخشید، چرا که رهبر مقاومت تاکید کرد گروه‌های تروریستی حاضر در این مکان‌ها نماینده فلسطینی‌ها نبوده و ارتباطی با آنها ندارند و فلسطینی‌ها با این‌که اردوگاهشان لانه تروریست‌ها باشد، مخالفند به ویژه این‌که تروریست‌ها به اقدام علیه جنبش جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های ملی فلسطینی دست می‌زنند.

این منابع افزودند سخنان نصرالله تاکیدی بر این بود که اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی صادرکننده تروریسم نیستند و عملیات تروریستی در برج البراجنه از انفجارهای فرانسه جدا نیست و علت آن این است که داعش احساس می‌کند که در محاصره قرار دارد و جنگ علیه این گروه تشدید شده است و همچنین این نکته را درک می‌کند و خوب می‌داند که حزب الله از قدرت‌های مهم و نیروهای اساسی در جنگ با داعش به شمار می‌رود.
 
کلمات کلیدی : داعش، حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.