نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503590
سرلشکر سلیمانی در اجلاس روز جهانی مسجد:
در عراق به دنبال چاه نفت نیستیم/ اگر بخواهیم دائم از القاب بی‌حجاب و باحجاب یا اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده کنیم، پس چه کسی می ماند؟ اینا همه مردم ما هستند
بخش خبری الف، ۲۹ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ما امروز با دو خطر مواجهیم. یک خطر داخلی که فتنه مذهبی است و دیگری خطر خارجی که تهاجم علیه جهان اسلام است.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی سخنانی در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مسجد که در تهران برگزار شد، با اشاره به ماجرای شهادت شهید محسن حججی به دست تروریست‌های داعش، این شهید بزرگوار را نتیجه و تربیت یافته مسجد دانست و اظهار داشت: همه دعوای ما با عالم غرب و در عالم اسلام، بر سر مسجد است، بر سر مسجد الاقصی و مسجد
ما وقتی وارد عراق شدیم، بین منافع خودمان و عراق تفاوتی قایل نشدیم و دنبال چاه نفت و تصرف شهری مثل موصل و کرکوک نبودیم. دنبال مطالبات ارزی هم نبوده و نیستیم.
الحرام.

وی با بیان اینکه مسجد، حیات دینی و سیاسی و اجتماعی عالم اسلامی است، خاطرنشان کرد: ما در عالم اسلام با 3 نوع مسجد و ثمره های آن روبرو هستیم که این مساجد در کشور ما هم وجود دارند.

فرمانده نیروی قدس اضافه کرد: یکی از آنها، مسجدی است که آگاه سازی و تربیت کرده و در بعد فرهنگی و دینی از اسلام دفاع می‌کند و در حال مقابله با تهاجم فرهنگی است که وسیع‌تر و ناپیداتر از گذشته شده است.

وی تصریح کرد: این مسجد هم مدافع فرهنگی تربیت می کند و هم ایثارگر و فداکار برای دفاع از مظلوم است. این کار در دولت و پارلمان و وزارتخانه ها عملی نیست و در مساجد صورت می‌گیرد.

سلیمانی افزود: یک مسجد دیگر، بذر بی‌تفاوتی و بی‌انگیزگی را در جامعه می‌کارد که در کشور ما و شهر تهران هم وجود دارد. این مساجد هم در میان شیعیان است هم اهل سنت.

فرمانده نیروی قدس گفت: مسجد دیگر که وظیفه اش انفجار ماشین اسلام است، مسجدی است که ائمه تکفیری بر آن سوارند و ثمره‌اش داعش و جبهه‌النصره است.

وی اظهار داشت: ما امروز با دو خطر مواجهیم. یک خطر داخلی که فتنه مذهبی است و دیگری خطر خارجی که تهاجم علیه جهان اسلام است.

سلیمانی تصریح کرد: در اردن و مصر مساجد زیادی وجود دارد اما بی‌خبر و بی‌تفاوت نسبت
ما خیلی شهید داریم که برخی هم ذبح شده اند اما خداوند گاهی برای عظمت دادن به یک موضوعی، یک حادثه می‌آفریند و شهید حججی، برای عظمت دادن به همه بزرگی‌های مدافعان حرم بود.
به اقدامات رژیم صهیونیستی هستند. این الازهری که الان وجود دارد، الازهر حکومتی است و ای کاش نبود تا نبینیم نسبت به جنایات غزه بی تفاوت باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: خدمات امام(ره) در جهان اسلام قابل مقایسه با هیچکدام از مراجع و مراکز نیست و امروز مقام معظم رهبری با تمام توان از آن دفاع می‌کند.

وی افزود: چه کسی امروز مسئول رشد الحاد و لاابالی‌گری در کشور است؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل کرده‌ایم؟

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: وقتی من را مسئول حفظ یک پل می‌گذارند، باید بدانم که وظیفه‌ام فقط حفظ همین پل نیست بلکه این پل یک محیطی دارد اگر آن محیط سقوط کرد، پل هم سقوط خواهد کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: مسجد مانند یک قرارگاه است و بر تمام جامعه اثر می‌گذارد نه فقط بر محیط خود. اگر مقیاس ما فقط محیط خود مسجد باشد، باخته‌ایم.

وی اضافه کرد: کسی که نتواند سربازانش را حفظ کند، خطش سقوط کرده و اگر جوانانی از مسجد رفتند، خط آن امام جماعت شکسته و سقوط کرده است.

سردار سلیمانی گفت: وقتی یک برادر چند شغله و خسته را امام جماعت یک مسجد کنیم، این فرد چطور می‌خواهد محیط مسجد را حفظ کند؟

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، پس چه کسی
اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، پس چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.
می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.

وی تصریح کرد: اینکه بگوییم من هستم و بچه های حزب اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب. امام جماعت باید بتواند با حجاب و بی حجاب را با هم جذب کند.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: انقلاب بستگی به مساجد دارد البته تعداد مساجد هم مهم است. برای مثال وقتی با هواپیما از بالای دمشق می‌رویم و مناره ها را می‌بینیم و بعد از بالای تهران چیز دیگری می‌بینیم، حالمان عوض می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شهادت شهید حججی اشاره کرد و اظهار داشت: ما خیلی شهید داریم که برخی هم ذبح شده اند اما خداوند گاهی برای عظمت دادن به یک موضوعی، یک حادثه می‌آفریند و شهید حججی، برای عظمت دادن به همه بزرگی‌های مدافعان حرم بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: ما بنا نداریم هر اقدامی را تبلیغ کنیم که دوستان ما دچار مشکل یا دشمنان تحریک شوند. برخی از تبلیغات در کشور ما موثر نیست.

سلیمانی گفت: ما وقتی وارد عراق شدیم، بین منافع خودمان و عراق تفاوتی قایل نشدیم و دنبال چاه نفت و تصرف شهری مثل موصل و کرکوک نبودیم. دنبال مطالبات ارزی هم نبوده و نیستیم.

وی افزود: ما بخاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی‌کنیم بلکه اصلا اگر کسی اظهار شیعی کند، با او کار نمی‌کنیم چون ٩٩.٩٩ درصد فلسطین اهل تسنن هستند و ما از آنها دفاع می‌کنیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: قدرت داعش از قدرت مغول که کشور ما را تاراج کرد خیلی بزرگتر بود. اینها گروهی هستند که روزی صد انتحاری به میدان
ما بخاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی‌کنیم بلکه اصلا اگر کسی اظهار شیعی کند، با او کار نمی‌کنیم چون ٩٩.٩٩ درصد فلسطین اهل تسنن هستند و ما از آنها دفاع می‌کنیم.
می‌فرستند.

سلیمانی تاکید کرد: ایران هیچوقت بحران ساز و پرورش‌دهنده تکفیر نیست چون اصالت دارد و امروز منشا ثبات شده است.

وی خاطرنشان کرد: سعودی، جیش الاسلام، جیش الحر و گروهای دیگر را علیه ما ساخت، اما ایران منشا ثبات سوریه شد. ما با مذهب جلوی جنگ مذهبی آنها را گرفتیم نه با قدرت نظامی. امروز جمهوری اسلامی در منطقه از یک قدرت فائقه حقیقی و غیرقابل خدشه بهره مند است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: وقتی یک نظام می تواند مسایل قومی و زبانی حل کند، این باعث ثبات است و اساس دستیابی به این فضا، رهبری بود.

سردار سلیمانی اظهار داشت: دوستانی در سطوح عالی داخل و خارج کشور بودند که می‌گفتند وارد موضوع سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع کنید. یک نفر گفت یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم؟ که رهبری فرمودند وقتی به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم.

وی گفت: رهبری با حکمت و جسارت، این انقلاب و دفاع از انقلاب را هدایت کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه آقای هاشمی حرف درستی درباره آمریکایی‌ها زد که گفت عقل گنجشک را در کله دایناسور می‌گذارند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: امروز اگر می‌گوییم خدایا از عمر ما کم و به عمر رهبری بیفزا، این یک ضرورت است.
 
کلمات کلیدی : سردار سلیمانی+ایران+سوریه+مدافعان حرم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۲:۱۰:۳۴
تحلیل گران ابکی رسانه های زنجیری ، در ابتدای بحران سوریه ، تکفیری ها را معارضه سیاسی می خواندند!! با این نگاه سطحی اصلاح طلبان ، اگر موضوعات استراتژیک منطقه دست این ها بود ، الان داعش وسط اصفهان بود ! این طیف بهتر است به همان کنسرت و رفع فیلتر بپردازد و در موضوعات استراتژیک دخالت نکنند. (4527372) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۴:۴۵:۰۷
شما متاسفانه كوته فكر هستيد.هنوز فرق دفاع رو از بازيهاي سياسي تشخيص نميدي.اصلاح طلب و اصولگرا هيچ ارتباطي با دفاع ندارن.اين يك مسئله ملي است.استدعاي تفكر.الف جان اصولگرا لطفا چاپ كن (4527619) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۴:۵۰:۱۷
امسال سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم برای حفظ اقتدار و امنیت این کشور می جنگند اما شما با این کامنت ها مردم را دو شقه می کنی و باعث تفرقه میشی (4527630) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۲:۱۶:۳۷
فدایی داری سردار ایرانی.... (4527379) (alef-13)
 
عباس اصغری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۳:۰۰:۱۷
سردار سلیمانی
ای مختار زمانه
انتقام خون پسر حسین(ع), شهید حججی, با توست. (4527453) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۳:۵۵:۴۳
جونم فدات حاج قاسم. (4527532) (alef-13)
 
کمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۴:۲۲:۱۹
ذروذ بیکران بر شما سردار رشید اگه همه مثل شما فکر و رفتار می کردند بسیاری از مشکلاتمون حل میشد (4527577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۴:۲۸:۳۴
وی خاطرنشان کرد: سعودی، جیش الاسلام، جیش الحر و گروهای دیگر را علیه ما ساخت، اما ایران منشا ثبات سوریه شد.

آقای صدر گوشش را باز کند و دائم به فکر توجیه عمل بد خود نباشد (4527590) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۵:۲۸:۳۵
عشقی سردار ....چطور آدم میتونه اینقدر خوب باشه ؟ من که به شخصه وقتی به چهره سردار نگاه میکنم یک آرامش خاصی به من دست میده... دیدگاه سردار در مورد همه هموطنان خیلی زیباست یعنی جذب کردن انسانها هنر میباشد نه اینکه خودمون را بهتر از همه بدونیم و به قول سردار به یکی بگیم بی حجاب به بکی بگیم اصولگرا یا اصلاح طلب و هزاران عنوان دیگه ... پیامبر عزیز مان با خوش رویی و گذشت و مهربانی انسانها را به طرف خودش جذب میکرد ... حرف حق را زدی ای سرباز ولایت و ای سردار وطن ... چه خوب است که وارد سیاست و خط و خط بازی نمیشوی .... رهبر عزیزمان امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان به شما فرزند وطن افتخار میکند .... ولی من در مورد داعش نظرم اینه که هیچ وقت نمیتواند به ایران نزدیک شود چون سرداران جان بر کف همچون سردار سلیمانی را داریم .... خدایا سردار را حفظ فرما . خدایا برای رهبر عزیزمان امام خامنه ای طول عمر پر برکت عطا فرما (4527667) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۵:۴۹:۰۲
جالبه این بنده خدا از وحدت حرف میزنه، بعد تو کامنتا باز اصلاح طلب و اصولگرا میشنویم!!! (4527694) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۶:۲۷:۴۲
با سلام و درود به سرداررشید اسلام سلیمانی، روح بلند شما نشانه شجاعت و ایمان شماست ،شما باعث افتخار اسلام ،رهبری و ملت بزرگ ایران هستید سردار عزیز جامعه ما نیاز بیشتری به شنیدن افکار شما دارد. که نسل اول انقلاب با این دید گاه بود که انقلاب کردند .اکنون فرزندان ما و نسل سوم و چهارم انقلاب ما را باورندارند و از ما سوال دارند که هدف شما از تغییر رژیم شاه چه بود و به ظاهر از بیان ما راضی نمی شوند چون گفته و عمل ما یکی نیست ولی همه ایران شما را قبول دارند و تشنه شنیدن و دانستن هستند. شما از نسل شهیدانی هستید که افکارشان عملشان هر بی تفاوتی را به انسانیت خود برگردانده و حاظر می شدند همه چیزش را در راه خدا اسلام ،ایران و حقیقت فدا نماید ،شما زبان شهیدان زنده انقلاب هستید پس با نشر افکار بلند خود نسل اول انقلاب را در اثبات حقانیت خود در پیروی از افکار بزرگ امام خمینی (ره)یاری فرمایید دیدن شما افتخار هر ایرانی است.پایدار باشید (4527726) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۶:۳۵:۲۷
مگر دم مسیحایی شما سردار بر افکار منجمد بعضیها اثر کند.... (4527734) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۷:۲۲:۵۱
خدا نگهدارت ؛سردار : دسته بندیها ی مورد اشاره شما لطمه زیادی به دین و دنیای مردم زده (4527777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۷:۴۹:۳۲
امروز ما محتاج نیروهایی با تفکر سردار سلیمانی هستیم تا لطمه ای به اتحاد و همبستگی مردم وارد نشود (4527802) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۵:۲۲
یکی از دلایل رویگردان شدن مردم از مساجد کنترل مساجد توسط یک جناح سیاسی است که جناح مقابل را نامسلمان و منحرف میداند.مثلا پیشنماز یکی از مساجد محل ما(مسجد پنج تن آل عبا) در دوران انتخابات علنا نمازگزاران را به رای ندادن به روحانی توصیه میکرد در حالیکه مسجد متعلق به همه مومنین از هر جناح و گرایش سیاسی است. (4527832) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۱:۴۵:۲۹
سخنان بسیار درست و اساسی مطرح کرده اند.
از دیدگاه ، وسعت و دقت نظر ایشان بسیار خوشحال و امیدوار شدم.اگر دیدگاه ایشان در موضوعات فرهنگی در عمل اجرا می شد الان جوانان بیشتری جذب می شد.
ایشان با این سخنانش ثابت کرد شخصیتی ملی است درست است تخصص او مباحث نظامی و منطقه ای ولی با این سخنان ثابت کرد از فرهنگ و جوانان و موضوعات داخلی هم هم بسیار می داند.
من یک اصلاح طلبم.ولی همیشه آرزویم این است که اصول گراها هم با برقراری ارتباط با جوانان و گفتگو با آنان یک حزب و جبهه مقبول بین مردم باشند.
اگر اصول گرایان چند شخصیت ملی و مقبول و منطقی مثل سردار سلیمانی داشتند شاید من هم اصول گرا می شدم.

مشکل ایران عدم تحمل و. نقدپذیری و اصلاح حاکمان است اگر روزی اصول گراها و اصلاح طلبان توانستند بدون دعوا و منطقی دیالوگ کنند و مزایا و معایب نظرات و رفتار یکدیگر را مطرح کنند و به نقاط اشتراک نظری و عملی در موضاعات مختلف برسند آن روز ایران بسیار سربلدتر و قوی تر از فعلش می شود.البته دشمن اینرا نمی خواهد.

این را هم بگویم که یک فرد پرهیزکار،فرهیخته،باتجربه می تواند با رفتارش جماعت حتی ملتی را مجذوب کند بر خلاف خواست دشمنان و هزینه های آنان.انقلاب ایران الگو نیاز دارد نه سخن و وعظ و پند. (4528026) (alef-13)
 
m
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۱:۵۱:۰۹
سلام و هزاران درود بر شرف و غیرتت سردار
خدا شما رو برای وطن حفظ بفرماید.. (4528030) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۲:۲۵:۲۶
درود بر شما و افکار بلندت سرباز رشید سپاه اسلام .تا آخر خط با شما هستیم (4528054) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۰۶:۵۰:۳۱
اساس و عظمت اسلام در جذب است
جذب به معنای عدول از اصول نیست بلکه تبلیغ درست اصول است
سردار عزیز ما براین مهم تکیه و تاکید دارد
دنیای او دنیای یک گروه و جناح نیست
درد او درد دین و دینمداری برای تمامی انسانها و به تعبیر قرآن ناس است
و
گستره این دردمندی به وسعت همه انسانها و به عمق همه تاریخ
و
وقتی که اینگونه باشی باید همه را ببینی
همه را داشته باشی و در این داشتن غریبه ها و گم کرده راهها ومستضعفین ارجحتراند و این استضعاف به ما یاد می دهد تا با عینک تعصب و خود محوری به همه نگاه نکنیم
اگر یک نگاه ساده به انقلابیون بزرگ بخصوص در قشر روحانیت داشته باشیم
شاخصه بزرگانی همچون شهید مطهری شهید بهشتی شهید مفتح فعالیت فراتر از حوزه و تلاش برای مخاطب قرار دادن دیگر اقشار بخصوص دانشگاهیان و تعریف و تفسیر اسلام با توجه به نیازمندیهای زمانه و توجیه و تفسیر های نوین برمبنای علوم جدیده و نیازها است و البته و صد البته با حفظ اصول
و برهمین منوال است گستردگی شعاع محبوبیت و نفوذ در دل وجان اقشار و افراد مختلف اجتماع و جوامع:
نه با حرف که با عمل
,نه با گفتار که با کردار
و لازمه این این مهم نه خود خواهی که دیگر خواهی است
و لازمه این دیگر خواهی سعه صدر داشتن و پرهیز از جدا سازی و رها کردن دیگرانی است که با تو بیشترین اشتراکات رادارند اگر چه مثل تو نیستند وعین نو فکر نمی کنند و این را در مبارزه می توان فهم کرد
مبارزه ای با برد برون مرزی
مبارزه ای بر علیه استعمار , استبداد ,استکبار واستثمار
شرط مسلمان بودن سه اصل :توحید و نبوت ومعاد است با این دید ما ادیان نداریم بلکه ما دین داریم
توحید و وحدانیت خدا براین مهم استوار است , اگر ما غیر از این فکر کنیم و پیامبران را و اهدافشان را چیزی غیر از این ببینیم و بدانیم برطبل تفرقه زده و به نفع شرک و الهاد تبلیغ کرده ایم
تلاش و تاکید اسلام انخاد همه ادیان است چه برسد به اتحاد مسلمانان که یک خانواده اند :
قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْا إِلَى كَلِمَةٍ سَوَاءٍ بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ أَلَّا نَعْبُدَ إِلَّا اللَّهَ وَلَا نُشْرِكَ بِهِ شَيْئًا وَلَا يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ
بگو اى اهل كتاب بياييد بر سر سخنى كه ميان ما و شما يكسان است بايستيم كه جز خدا را نپرستيم و چيزى را شريك او نگردانيم و بعضى از ما بعضى ديگر را به جاى خدا به خدايى نگيرد پس اگر [از اين پيشنهاد] اعراض كردند بگوييد شاهد باشيد كه ما مسلمانيم
گستره است مسلمانی با تعریف قرآنی :
قُولُوا آمَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنْزِلَ إِلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَى وَعِيسَى وَمَا أُوتِيَ النَّبِيُّونَ مِنْ رَبِّهِمْ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ
بگوييد ما به خدا و به آنچه بر ما نازل شده و به آنچه بر ابراهيم و اسماعیل و اسحاق و يعقوب و اسباط نازل آمده و به آنچه به موسى و عيسى داده شده و به آنچه به همه پيامبران از سوى پروردگارشان داده شده ايمان آورده‏ ايم ميان هيچ يك از ايشان فرق نمى‏ گذاريم و در برابر او تسليم هستيم
بعد از این تعبیر و تفاسیر ما به شیعه و تشیع می رسیم با دو اصل مهم (عدل و امامت ) و این دو اصل نه مخالف آن اصول که برای تبین تعریف و استقرار آن دو اصل است
امامت شیعه برای محقق شدن عدل است و عدل هدف اصلی توحید و نبوت معاد و گسترش جهانی توحید ونبوت ومعاد
وشیعه در این راه همیشه : خود را فدا کرده قربانی شده و قربانی داده است
با این مقدمه نقطه نظرات سردار دلاور اسلام را بخوانیم :
ما امروز با دو خطر مواجهیم. یک خطر داخلی که فتنه مذهبی است و دیگری خطر خارجی که تهاجم علیه جهان اسلام است.
وایضا
وقتی من را مسئول حفظ یک پل می‌گذارند، باید بدانم که وظیفه‌ام فقط حفظ همین پل نیست بلکه این پل یک محیطی دارد اگر آن محیط سقوط کرد، پل هم سقوط خواهد کرد.
وایضا
کسی که نتواند سربازانش را حفظ کند، خطش سقوط کرده و اگر جوانانی از مسجد رفتند، خط آن امام جماعت شکسته و سقوط کرده است.
وایضا
اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، پس چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست
وایضا
ما بخاطر منافع شیعی به فلسطین کمک نمی‌کنیم بلکه اصلا اگر کسی اظهار شیعی کند، با او کار نمی‌کنیم چون ٩٩.٩٩ درصد فلسطین اهل تسنن هستند و ما از آنها دفاع می‌کنیم.
واما حرف دل سردار ,راه و روش ,مبانی و موتور اعتقادی ایشان بخوانیم :
-خدمات امام(ره) در جهان اسلام قابل مقایسه با هیچکدام از مراجع و مراکز نیست و امروز مقام معظم رهبری با تمام توان از آن دفاع می‌کند
- وقتی یک نظام می تواند مسایل قومی و زبانی حل کند، این باعث ثبات است و اساس دستیابی به این فضا، رهبری بود.
- رهبری با حکمت و جسارت، این انقلاب و دفاع از انقلاب را هدایت کردند.
- امروز اگر می‌گوییم خدایا از عمر ما کم و به عمر رهبری بیفزا، این یک ضرورت است.
یعنی اینکه امروزه نماد و نمود شیعه واقعی تداوم امامت پیروی از رهبری معظم (ولایت فقیه) است و در این راه البته و صد البته باید:
همه دید
همه را خواست
خودرا فدای همه کرد
بی چشم داشت به مال و مقام و دنیاپرستی , مادیگری و یا قبیله ای و تعصب (4528200) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۶:۱۲:۲۴
جانا سخن از زبان ما میگویی!! (4531593) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.