توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383594
توزیع بنزین یورو ۵ در ۷ شهر جدید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵
معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع بنزین یورو ۵ در هفت شهر جدید خبرداد و گفت: در حال حاضر روزانه ۳۳ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ در هشت کلانشهر کشور توزیع می‌شود.

به گزارش شانا، شاهرخ خسروانی، با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در بخش پالایش و پخش طی سه سال اخیر به برنامه‌ریزی برای توزیع حداکثری و آماده‌سازی حداکثری فرآورده‌های استاندارد یورو ٤ اشاره کرد و افزود: بر این اساس هم اکنون در هشت کلانشهر کشور بنزین یورو ٤ توزیع می‌کنیم.

وی با بیان این که هم‌اکنون ظرفیت تولید بنزین یورو ٤ به ٢٦,٣ میلیون لیتر در روز رسیده است، اظهارکرد: در حال حاضر روزانه ٢٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ در هشت کلانشهر کشور توزیع می‌شود.

خسروانی از برنامه‌ریزی برای توزیع بنزین یورو ٤ در هفت شهر دیگر ایران خبرداد و گفت: در حال حاضر بنزین یورو ٤ به صورت آزمایشی در هفت شهر توزیع می‌شود که پس از تثبیت، امکان توزیع در این شهرها نیز فراهم خواهد شد.

وی همچنین دیگر برنامه‌های شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را ارتقای کیفیت تولید پالایشگاه‌ها اعلام کرد و افزود: مراحل طراحی ارتقای کیفیت پالایشگاه آبادان رو به پایان بوده و تامین مالی پروژه نیز انجام شده است که انتظار داریم از نیمه دوم امسال عملیات اجرایی آن شروع شود.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: با اجرای این پروژه تولید نفت کوره پالایشگاه آبادان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

خسروانی همچنین از برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت چهار پالایشگاه خصوصی خبرداد و گفت: با اجرایی‌شدن این پروژه‌ها تولید نفت کوره آنها به زیر ١٠ درصد می‌رسد.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: البته در پالایشگاه اصفهان بخشی از پروژه ارتقای کیفیت تولیدات پالایشگاه‌ها عملیاتی شده که انتظار داریم تا پایان سال ٩٧ همه گازوئیل تولیدی این پالایشگاه یورو ٤ شود.

خسروانی با بیان این که در حال حاضر ٧٥ درصد بنزین تولیدی پالایشگاه اصفهان یورو ٤ است، ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده، تا پایان امسال همه بنزین تولیدی این پالایشگاه یورو ٤ می‌شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری پروژه بهبهود کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه بندرعباس در نیمه دوم امسال، گفت: با بهره‌برداری از این پروژه روزانه سه میلیون لیتر به تولید بنزین کشور اضافه می‌شود. ضمن این که ٧٠ درصد بنزین تولیدی این پالایشگاه نیز استاندارد یورو ٤ را خواهد داشت.

خسروانی با اشاره به سه پروژه مطالعاتی کاهش نفت کوره در سه پالایشگاه، اظهارکرد: پس از مشخص‌شدن نتایج مطالعات و تامین منابع مالی، اجرای این پروژه‌ها نیز شروع می‌شود که براساس آن تولید نفت کوره آنها باید به زیر ١٠ درصد برسد.

خسروانی مهمترین عملکرد دولت یازدهم را در بخش پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در سه سال گذشته گسترش توزیع فرآورده‌های استاندارد یورو ٤ و تبدیل‌کردن ایران به صادرکننده فرآورده‌های نفتی اعلام کرد و افزود: گسترش توزیع فرآورده‌های استاندارد یورو ٤ سبب بهبود کیفیت فضای تنفسی و ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی شده است.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره صادرات گازوئیل که برای نخستین بار طی یکصدسال اخیر در دولت یازدهم صورت گرفت، ادامه داد: امسال، با مجموعه اقدام‌های انجام شده کشورمان از واردکننده نفت گاز ( گازوئیل) به صادرکننده آن تبدیل شد، در حال حاضر نیز روزانه بیش از ١٣ میلیون لیتر نفت گاز صادر شده و ظرفیت افزایش به ٢٠ میلیون لیتر در روز را نیز دارد.
 
کلمات کلیدی : بنزین+انرژی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.