توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374099
۱۴۸۰ شکارچی، اسلحه‌های خود را کنار گذاشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکهزار و ۴۸۰ شکارچی طی سه سال اخیر در ایران اسلحه های خود را به طور داوطلبانه کنار گذاشته اند.

به گزارش مهر، محمد درویش سه شنبه شب در نشست با اعضا و تشکل های زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: با همه تلاشی که در راستای فرهنگسازی انجام شده است، متاسفانه بسیاری از افراد خود را با افتخار شکارچی می‌دانند.

وی با بیان اینکه این حوزه نیازمند فعالیت بیشتری است، اظهار داشت: در ۳۰ سال گذشته ۱۱۹ محیط بان و ۱۵ جنگلبان کشور در راه حفاظت از عرصه های زیست محیطی شهید و سه هزار نفر نیز از نواحی مختلف بدن مجروح و مصدوم شدند.

درویش تصریح کرد: امسال نیز سه محیط بان و یک جنگل بان در کشور به شهادت رسیدند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تعداد محیط بانان کشته شده در ایالت متحده آمریکا را ۲۷ نفر طی ۹۰ سال عنوان کرد و گفت: این محیط بانان در اثر سقوط از ارتفاع یا حمله حیوانات جان خود را از دست دادند.

درویش وسعت مناطق حفاظت شده در آمریکا را شش برابر ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی کشور گفت: جشنواره تجربه های مفید تشکل های زیست محیطی کشور مهرماه سال جاری برای نخستین بار در تهران برگزار می شود.

درویش افزود: در این جشنواره در زمینه حفاظت از محیط زیست ۲۰ تجربه موفق تشکل ها انتخاب و از آنها تجلیل می شود.

وی برگزاری جشنواره موسیقی محیط زیست در خردادماه سال جاری را از دیگر برنامه های فرهنگی در راستای فرهنگسازی برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

درویش تصریح کرد: در این جشنواره هنرمندان آثار مختلفی در حوزه سنتی، مدرن و کودک تولید و ارائه کردند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد یک جنبش اجتماعی برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد وگفت: اختتامیه این جشنواره خردادماه سال آینده برگزار می‌شود
 
کلمات کلیدی : شکارچی+آهو+محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.