توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424093
مشاهده یک قلاده در حال حاضر انقراض پلنگ ایرانی در میناب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
‌رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب از مشاهده یک قلاده از گونه در حال حاضر انقراض پلنگ ایرانی در کوه های این شهرستان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، ‌سهراب پشتاره در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این پلنگ با همکاری یکی از فعالان محیط زیستی شهرستان و با نصب دوربین‌های تله‌ای در کوه های اطراف این شهرستان در رشته کو‌ها مشاهده شده است.

وی با اشاره به مشخصات ظاهری پلنگ‌های ایرانی، بیان کرد: پلنگ‌های ایرانی جزء گونه‌های در معرض خطر انقراض محسوب می‌شود که جثه این پلنگ ها حدود 160 سانتی متر با وزن بین35 تا 90 کیلوگرم است.

پشتاره افزود: گربه جنگلی، گربه وحشی، کل و بز، قوچ، تشی( از خانواده خارپشت) و بزرگترین جونده ایران، خفاش میوه خوار، خفاش دم موشی و جغد ایران از کمیاب ترین گونه‌های جانوری است که در حیات وحش رشته کوه‌های این شهرستان وجود دارد‌.

به گزارش ایسنا، پلنگ ایرانی گونه ای در معرض خطر انقراض است که جمعیت اصلی آن در ایران زیست می‌‌کند و پراکنش آن در جنوب غرب آسیا است که جمعیت آن از طریق جمعیت ایران و جابجایی‌هایی فرامرزی حمایت می‌شود. پلنگ گربه سانی است که جمعیت اصلی آن در ایران باقیمانده و تقریبا در سراسر کشور زیست می‌کند، اما عوامل متعددی مانند شکار، طعمه مسموم و حوادث جاده‌ای زندگی این گونه ارزشمند را تهدید می‌کند.
 
کلمات کلیدی : انقراض پلنگ ایرانی + محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.