توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400693
علم الهدی: بی‌حجابی قابل تحمل نیست /فساد در حال توسعه نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۷
مهر نوشت: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مسئله بی‌حجابی در حکومت ولایی و با وجود این تعداد عظیم شهید حتی به اندازه کم نیز قابل قبول و تحمل نیست.

 آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر یکشنبه در آئین پایانی جشنواره مفلحون که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، با بیان اینکه اصل و ریشه رستگاری در قرآن به دو صورت آمده‌است، اظهار کرد: در مواردی مانند فلاح و رستگاری با کلمه "شاید" بیان شده‌است که نمونه‌اش نماز خواندن است، اما در مواردی فلاح و رستگاری، تضمین شده‌ است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از جمله اعمالی است که با آن فلاح و رستگاری تضمین شده‌ است.

نماینده ولی فقیه در خراسان با تاکید به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از امتحان بندگی خدا، حفظ ارزش‌های دین و عشق و علاقه به تمام مقدسات دینی گذر کرده، قبول شده‌ و به همین دلیل فلاحت و رستگاری آن تضمین شده‌است، عنوان کرد: خداوند فلاح و رستگاری را برای سوژه‌هایی که عنصر آزمایش و قبولی دارند، تضمین کرده‌ است.

وی با بیان اینکه یک هزارم فساد رژیم قبلی در بی‌حجابی اکنون وجود ندارد، تصریح کرد: مسئله بی‌حجابی در حکومت ولایی و با وجود این تعداد عظیم شهید حتی به اندازه کم نیز قابل قبول و تحمل نیست اما اوضاع فساد بدتر نشده‌ است و خدا را شاکر هستیم که فساد در حال توسعه نیست.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه در نزد امام حسین بالاترین معروف و زشت ترین منکر، مسئله سیاست بود، عنوان کرد: ایشان تشکیل حکومت عادله و مبتنی بر نظام ولایی و دینی را بالاترین معروف معرفی کردند و از این رو هر چقدر جامعه را به سمت اطاعت از ولایت پیش ببریم امر به معروف بهتری انجام داده‌ایم.

وی بالاترین امر در مسئله امر به معروف و نهی از منکر را سیاست دانست و ادامه داد: حاکمیت فساد سیاسی بر جامعه بزرگترین و زشت‌ترین منکر است که سیدالشهدا(ع) برای آن قیام کردند.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: عده‌ای دم از خدا و پیغمبر و دین می‌زنند و خود را به پیروان اهل بیت منتصب می‌کنند، اما از مقابله با دشمن خدا فاصله می‌گیرند و این افراد مصداق کسانی هستند که ضد قیام امام حسین (ع) عمل کردند.

امام جمعه مشهد سخیف‌ترین منکر را هدف قرار دادن نظام ولایی توسط بعضی از جریان‌ها تلقی و اظهار کرد: عده‌ای به عنوان نوگرایی، اصلاح طلبی و حرکت خاص سیاسی نظام ولایی را هدف تهاجمات و تخریب‌های خود قرار می‌دهند که این مسئله بسیار خطرناک است.

وی در ادامه افزود: بالاترین معروف این است که مردم را به سمت حکومت ولایی سوق دهیم و در تشدید، تثبیت و توسعه قدرت ولایی در سیاست داخلی و خارجی اقدام کنیم.

آیت الله علم الهدی خانواده را یکی از ابزار تحقق امر به معروف دانست و با بیان اینکه امام حسین(ع) این مهم را ثابت کردند، تصریح کرد: امام حسین(ع) نشان دادند که در کیفیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر هیچ مرزی وجود ندارد و حتی آنجایی که پای خانواده و عزیزانش در میان بود باز هم امربه معروف را انجام دادند.

وی  جشنواره مفلحون را نمونه‌ای از مانور عظیم نظارت دینی و ملی در راستای امر به معروف و نهی از منکر عنوان و اظهار کرد: در کل امت اسلامی، وجود سیدالشهدا به عنوان بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر است، که نشانگر و نمایشگر کیفیت امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه مشهد برگزاری جشنواره مفلحون را نیک تلقی کرد و افزود: نتیجه این جشنواره، مشخص می‌کند لشکر امر به معروف سپاه قطعی امام زمان(عج) است که ما باید این امر را به صورت روز افزون به رخ جامعه بکشیم و آمار خود را نشان دهیم.
 
کلمات کلیدی : آیت الله سید احمد علم الهدی +فساد مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.