توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296852
دردسر مارین لوپن به دلیل اظهارات ضداسلامی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۰
رهبر حزب جبهه ملی فرانسه به خاطر سخنان ضد اسلامی و مقایسه کردن نماز خواندن مسلمانان در خیابان با اشغالگری نازی‌ها در دوران جنگ، محاکمه خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، مقام های حزب جبهه ملی و دفتر دادستان کل فرانسه اعلام کردند: مارین لوپن رهبر حزب جبهه ملی فرانسه به خاطر اظهارات ضد اسلامی محاکمه خواهد شد. وی در سخنانی نماز خواندن مسلمانان در خیابان را به اشغالگری نازی ها در دوران جنگ جهانی تشبیه کرده است.

لوپن که نظرسنجی ها حاکی از پیروزی احتمالی وی در انتخابات منطقه ای دسامبر در شمال این کشور است، با طرح نظرات افراط گرایانه به دنبال جلب افکار عمومی این کشور است.

وی در سخنانی که در سال ۲۰۱۰ میلادی بیان کرد، ضمن انتقاد از مسلمانان، نماز خواندن آنها را در خیابان ها زمانی که مساجد پر از جمعیت است با اشغالگری نازی ها مقایسه کرده است.

دفتر دادستان لیون اعلام کرد: مارین لوپن قرار است ۲۰ اکتبر به اتهام توهین به عقاید مذهبی مسلمانان محاکمه شود.

لوپن در واکنش به تصمیم دادگاه برای محاکمه اش، گفت: این یک رسوایی است که یک رهبر سیاسی تنها به خاطر بیان عقایدش تحت تعقیب قرار گرفته و محاکمه شود. کسانی که رفتار غیر قانونی بنیادگراها را محکوم می کنند، بیشتر در معرض محاکمه قرار دارند تا بنیادگراهایی که رفتاری غیر قانونی دارند.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+مارین لوپن+اسلام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.