توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450129
مصونیت پارلمانی «ماری لوپن» لغو شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱
پارلمان اروپا مصونیت ماری لوپن را به دلیل انتشار تصاویر خشن از جنایات داعش در صفحه توئیتری خود، لغو کرد.

به گزارش فارس، نگرانی‌ها در اروپا از سربرآوردن یک چهره‌ تندرو و نزدیک به ترامپ در فرانسه، بالا گرفته و بنظر می‌رسد مقامات قاره سبز، به فکر پیش‌گیری افتاده‌اند.

«ماری لوپن» رهبر جبهه ملی فرانسه که از امیدهای راست‌گرایان فرانسه برای دور بعدی ریاست‌جمهوری است، منشأ این نگرانی‌هاست و حالا به سیبل حملات پارلمان اروپا بدل شده است.

آنگونه که اسپوتنیک گزارش داده، پارلمان اروپا به دلیل انتشار «تصاویر خشن» از جنایات داعش در صفحه توئیتری لوپن، مصونیت پارلمانی وی را لغو کرده است.

جبهه ملی فرانسه که یک حزب تندروی دست راستی محسوب می‌شود، به دلیل اتخاذ سیاست‌های نژادپرستانه و مهاجرستیزانه، مخالفان زیادی در میان جامعه فرانسه دارد.

خانم لوپن که شعارهای انتخاباتی‌اش شباهت زیادی به شعارهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دارد، قول داده در صورت ورود به الیزه، فرانسه را از ناتو خارج و کشورش را آزاد کند.

وعده آزادی مارین لوپن در داخل به ایجاد قطبیت در میان جامعه مهاجرپذیر فرانسه و در فراسوی مرزها به تلاش برای ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا ترجمه شده است.

لوپن ابایی از مقایسه با ترامپ ندارد و پیش از این گفته بود که پیروزی ترامپ در آن سوی آتلانتیک، شانس وی را برای پیروزی در انتخابات فرانسه افزایش داده است.در هفته‌های اخیر، تظاهرات متعدد و گسترده‌ای در اعتراض به مواضع لوپن در شهرهای مختلف فرانسه برگزار شده؛ آخرین نمونه از این تظاهرات اوایل هفته جاری در شهر نانت برگزار شد که البته با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.
 
کلمات کلیدی : مارین لوپن+فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.