توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437890
لوپن: اتحادیه اروپا را ترک خواهیم کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱
نامزد راستگرایان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ضمن منسوخ شده خواندن اتحادیه اروپا، گفت در صورتیکه خواسته های کشورش تامین نشود، پاریس از عضویت اتحادیه اروپا بیرون خواهد آمد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «مارین لوپن»، نامزد راستگرای جبهه ملی فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری  این کشور در مصاحبه با روزنامه آلمانی «بیلد ام سونتاگ»، ضمن شکست خورده خواندن اتحادیه اروپا، گفت که اگر بروکسل خواهان باقی ماندن پاریس در این اتحادیه باشد، باید امتیازات انحصاری بیشتری به این کشور اعطا کند.

«لوپن» گفت: اتحادیه اروپا «منسوخ» شده است اما هنوز این را درک نمی کند. این (اتحادیه) در همه زمینه ها شکست خورده است: اقتصادی (نرخ رشد بسیار پایین است)، اجتماعی (فقر رو به افزایش است و بیکاری بسیار زیاد است)، امنیت (اتحادیه اروپا قادر به حفاظت از مرزهای خود نیست و نمی تواند ما را از چنگ تروریسم اسلامی محفوظ بدارد).

وی افزود: اگر آزمایشی با بدبختی و شکست مواجه شود، تمام شده است.

«لوپن» که گفته می شود به احتمال زیاد به عنوان رئیس جمهوری بعدی فرانسه انتخاب خواهد شد، گفته که اگر وی به ریاست جمهوری این کشور برسد، امتیازات انحصاری زیادی را از بروکسل طلب خواهد کرد تا اجازه دهد فرانسه در عضویت این اتحادیه باقی بماند.

وی گفت: من در عوض عدم جدایی از اتحادیه اروپا در چهار بخش تقاضا (امتیازات انحصاری) دارم: مرزها، ارز، اقتصادی و قانونی.

نامزد راستگرایان تندرو در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت: یا اروپا این (درخواست) را قبول می کند و ما به یک اروپای مردمی می رسیم یا اینکه رد می کند و آنگاه من به مردم فرانسه می گویم که ما باید اتحادیه اروپا را ترک کنیم و خواهان برگزاری همه پرسی در خصوص عضویت اتحادیه اروپا خواهم شد.
 
کلمات کلیدی : مارین لوپن+فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.