توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448283
بازداشت دو تن از اطرافیان مارین لوپن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
منابع خبری فرانسه از دستگیری و بازداشت دو تن از نزدیکان مارین لوپن، نامزد راستگرایان افراطی در انتخابات سال جاری این کشور به جرم اختلاس خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس مبارزه با اختلاس در فرانسه امروز چهارشنبه اقدام به دستگیری و بازداشت دو تن از دستیاران مارین لوپن، نامزد احزاب راستگرای افراطی در فرانسه نمود.

بر اساس گزارش های رسیده، «تییری لگییر» محافظ لوپن و «کاترین گریست» دستیار شخصی او به اتهام دست داشتن در اختلاس ۳۶۰ هزار دلاری از پارلمان اروپا دستگیر و بازداشت شده اند.

گفته می شود پارلمان اروپا لوپن را به سوء استفاده غیرقانونی از بودجه مالی این پارلمان جهت پرداخت حقوق افراد دستگیر شده برداشت کرده و حاضر به بازگرداندن آن نیز نشده است. در همین راستا پارلمان اروپا اقدام به برداشت نیمی از حقوق ۱۶ هزار یورویی لوپن کرده است.

مارین لوپن نیز در واکنش به انجام چنین دستگیری و وارد آوردن چنین اتهامی علیه وی گفت: مردم فرانسه به خوبی تفاوت میان موارد مواقعی و دسیسه چینی های سیاسی را تشخیص می دهند.
 
کلمات کلیدی : مارین لوپن+فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.