توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444030
مارین لوپن دور اول انتخابات را برنده و دور دوم را بازنده خواهد بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها رهبر راست‌های افراطی فرانسه در دور اول انتخابات آتی ریاست‌جمهوری این کشور پیروز خواهد شد در حالی که سایر نظرسنجی‌ها پیش بینی‌ می‌کنند او دور دوم این انتخابات را به رقیب میانه رو خود واگذار خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نظرسنجی درباره دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که 23 آوریل برگزار خواهد شد پیش بینی کرده است مارین لوپن، رهبر راست‌های افراطی فرانسه که سیاست‌هایی ضد مهاجرتی و ضد اتحادیه اروپا دارد با کسب 24 درصد آراء پیروز خواهد شد در حالیکه رقیب او امانوئل ماکرون اعتدال گرای فرانسوی خواهد توانست 21 درصد آرا را کسب کند.

در همین حال بر اساس این نظرسنجی فرانسوا فیون یکی از نامزدهای محافظه کار که تا دو هفته پیش شانس زیادی در انتخابات داشت و کمپین وی تحت تاثیر رسوایی‌های متعدد قرار گرفت اکنون رو به سقوط است و با 17 درصد در رتبه سوم قرار دارد. لازم به ذکر است که تنها دو نامزدی که بیشترین آرا را کسب کرده‌اند برای این رقابت سیاسی در هفتم مه به رقابت می‌پردازند.

نظرسنجی همچنین پیش بینی کرده است که فرانسوا بایرو یکی دیگر از میانه رو ها در این انتخابات شرکت خواهد کرد و تنها قادر خواهد بود که در دور اول 5 درصد آراء را به دست آورد. این در حالیست که بایرو تا کنون به صورت رسمی اعلام کاندیداتوری نکرده است. در صورت عدم حضور وی در این انتخابات رای دهندگان حامی او احتمالا یا به ماکرون و یا فیلون رای خواهند داد.

همزمان نتایج دو نظرسنجی دیگر در روز چهارشنبه طی پیش بینی‌های مشابهی نشان داده‌اند که لوپن با اختلافی اندک در دور اول ماکرون را پشت سر خواهد گذاشت. در حالیکه این میانه روی سرمایه دار در دور دوم با 63 درصد آرا وی را شکست خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : مارین لوپن، فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.