نظر منتشر شده
۱۶۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496652
سعید جلیلی عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام:
اقدام آمریکا، تحریمی جدید و نقض کننده برجام است/ اینکه برخی می‌گویند «این تحریم جدید محسوب نمی‌شود» غلط است/ این خدمت نیست که به مردم بگوییم اتفاق تازه‌ای نیفتاده است
بخش سیاسی الف، ۷ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
عضو هیات نظارت بر اجرای برجام گفت: قانون H. R. ۳۳۶۴ علاوه بر آنکه نقض بند «ح» مقدمه برجام است، بندهای ۲۶؛ ۲۸ و ۲۹ و همچنین بند ۴. ۸. ۱ ضمیمه برجام را نیز به طور آشکار نقض می‌کند.

 نشست تخصصی بررسی «ابعاد قانون H. R. ۳۳۶۴ آمریکا؛ تحریم‌های جدید و تهدیدهای پیش رو» با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی برگزار شد.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در این جلسه گفت: مصوبات ۹۷ درصدی و ۹۸ درصدی نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه در دو مجلس آمریکا علیه ملت ایران، موضوع شکاف انداختن در حاکمیت آمریکا را به یک لطیفه تبدیل کرده است.

عضو هیات نظارت بر اجرای برجام با بیان اینکه «آن‌ها در دشمنی با ما تردید ندارند و یکپارچه‌اند»، افزود: ما نیز باید به یکپارچگی برای مقابله با صریح‌ترین عداوت‌ها برسیم.

جلیلی ادامه داد: اینکه امروز دلخوش‌ترین افراد به آمریکا به واقع‌بینی و دلواپسی در برابر دشمنی‌های آمریکا رسیده‌اند فرصتی برای هم‌بستگی ملی در دفاع از حقوق ملت است.

وی افزود: اینکه برخی می‌گویند «این تحریم جدید محسوب نمی‌شود»، «غیر هسته‌ای است» و یا «فقط تجمیع تحریم‌های قبلی است» غلط است زیرا طبق این تحریم، دستور اجرایی ۱۳۳۸۲ رییس جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۵ که به بهانه «مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی» از جمله سلاح‌های «هسته‌ای» اعمال شده بود، امروز به یک «قانون» جدید تبدیل شده و علاوه بر آن تحریم‌های وسیع و جدید دیگری نیز علیه ایران وضع شده است.

وی گفت: از سوی دیگر، در بخش ۴ قانون HR. ۳۳۶۴ موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی مورد تحریم واقع شده و این در حالی است که پیش از این، تحریم‌های موشکی ایران مانند بند ۹ قطعنامه ۱۹۲۹ به بهانه «هسته‌ای» وضع شده بود و همگان اذعان داشتند که بهانهٔ تحریم‌های موشکی «هسته‌ای» بوده است از این رو تحریم‌های موشکی در قانون جدید آمریکا ادامه تحریم‌های هسته‌ای است.

جلیلی ادامه داد: بر این اساس با یک گروه تحریمی جدیدی مواجه هستیم که وسعت و شمول آن نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده و معلوم نیست افرادی که ادعا می‌کنند این قانون تحریم جدیدی محسوب نمی‌شود یا صرفا تجمیع تحریم‌های قبلی است، بر چه اساس چنین صحبتی را بیان می‌کنند؟

وی افزود: قانون H. R. ۳۳۶۴ علاوه بر آنکه نقض بند «ح» مقدمه برجام است، بندهای ۲۶؛ ۲۸ و ۲۹ و همچنین بند ۴. ۸. ۱ ضمیمه برجام را نیز به طور آشکار نقض کرده و از طرف دیگر بندهای ۳ و ۵ پیوست B قطعنامه ۲۲۳۱ را نیز نقض می‌کند.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طبق قطعنامه ۲۲۳۱، تسلیحات ایران برای یک دوره زمانی ۵ ساله مورد تحریم قرار می‌گرفت ولی امروز با قانون تحریمی H. R. ۳۳۶۴ حتی تمام تسلیحات متعارف، آن هم برای همیشه و بدون دوره زمانی محدود مورد تحریم واقع می‌شوند، گفت: طبق این قانون علاوه بر سپاه قدس، مجموعهٔ سپاه، مقامات، عوامل و نهادهای وابسته به آن به بهانه حمایت از تروریسم مشمول فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ می‌شوند و به این بهانه به دلیل قرار گرفتن در لیست تحریم آمریکا (SDN) مشمول تحریم‌های ثانویه بانکی و غیر بانکی امریکا خواهند شد.

وی افزود: اگر از این قانون تحریمی جدید به عنوان «سیاه چاله تحریم» یاد می‌شود به خاطر این است که طبق آن گستره وسیعی از افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند مشمول تحریم‌های ثانویه واقع شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با بیان اینکه «هدف دشمن خالی کردن منابع قدرت ایران است»، گفت: فایده برجام، ابطال نظریه تعامل با آمریکا بود و امروز خوشبختانه همگان به ابطال نظریهٔ کدخدامحوری در روابط بین الملل رسیده‌اند و می‌گویند علی‌رغم خواست آمریکا باید با دیگران کار کرد که رسیدن به فهم این اشتباه خسارت‌بار و خطرناک را به آن‌ها تبریک می‌گویم.

مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: برخی می‌گویند دشمن منتظر نقض برجام از سوی ماست و نباید به او بهانه داد! پس چرا الان که او نقض برجام می‌کند و بهانه‌ای ندارد، رفتار دشمن آنگونه که هست بیان نمی‌شود و واقعیت رفتار او تحریف می‌شود؟

جلیلی ادامه داد: بازی در زمین آمریکا آن است که به موارد نقض برجام از سوی دشمن نپردازیم تا موارد نقض او مشروعیت پیدا کند و هرگونه پاسخ ما در دفاع از حقوقمان را نقض تلقی کند!

عضو هیات نظارت بر اجرای برجام با بیان اینکه «از مهم‌ترین سرمایه‌های ملی ما بصیرت همگانی نسبت به ذات استکبار و رفتار آمریکاست»، گفت: در ماجرای برجام منفعتی که ملت ما می‌تواند ببرد افزایش و غنی‌سازی همین بصیرت است.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: این خدمت به مردم نیست که آن‌ها را از عمق عداوت و شیطنت دشمن غافل کنیم و بگوییم اتفاق تازه‌ای نیفتاده است!

جلیلی تصریح کرد: دیگر نمی‌توان خوش‌بینی به دشمن یا کوچک نشان‌دادن عداوت‌های او را «خطای محاسباتی» تعبیر کرد. خطرناک‌ترین مواجهه با تحریم‌ها، ادامهٔ تردیدافکنی در ماهیت خصمانه رفتار آمریکاست و راه درست آن است ابعاد خیانت آمریکا به تفصیل برای ملت تبیین شده و اهداف دشمن برای توقف اقتصاد ملی تشریح شود و در کنار آن ‌ظرفیت‌های بزرگ ملی برای عبور موفق از تحریم‌ها تبیین شود.

عضو هیات نظارت بر اجرای برجام افزود: رویکرد صحیح برای کوچک کردن عداوت دشمن آن است که ظرفیت‌های داخلی را بزرگ بشمارید، قدر بشناسید و بشناسانید.

وی گفت: شنیدن گزاره‌های قدیم از زبان برخی مبنی بر روی کاغذ بودن تحریم‌ها وقتی مفید است که به قدرت و توانایی‌های ملت ایمان داشته باشیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: باید مثل زمان دفاع مقدس سر خط همه بخش‌های خبری گزارش جهادگران عرصه نبرد اقتصادی باشد چرا که امروز به والفجر۸‌ها، بیت المقدس‌ها و فتح‌المبین‌ها در نبرد اقتصادی نیاز داریم.

عضو شورای عالی امنیت ملی در پایان با بیان اینکه ده‌ها هزار پایگاه بسیج هنوز به معنی واقعی و فراگیر در جنگ اقتصادی بسیج نشده‌اند، گفت: در زمان دفاع مقدس والفجر ۸ در اوج تحریم‌ها اتفاق افتاد و با اتکا به شجاعت و ابتکار جوانان مومن ما بود که جهان مبهوت شد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۲۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۰:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۶:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+سنا آمریکا+سنا+برجام+نقض برجام+سپاه پاسداران+مادر تحریم ها+سعید جلیلی+جلیلی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۱:۱۸
خدمت تحریم هایی است که آقای جلیلی برای ملت رقم زدند (4493717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۳:۱۷
اگر دوران جلیلی تحریم میشدیم حداقل امتیازی هم ندادیم. نه اینکه تحریم بشیم و در راکتورمون هم بتن بریزیم و هزینه بدیم. یعنی اینقدر درک این مطلب سخته!!! (4495065) (alef-11)
 
ساجد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۱۶:۰۳
با سلام
نخیر خدمت این تحریم های جدیدی است که آقاس ظریف با کلی ادعا وضع کردن....
حداقل اون موقع امثال بعضی ها میتونستن بگن هسته ای رو بدید بره تا زندگی مردم بچرخه...
الانم میخوان دوروز دیگه بگن بیاید سپاهو بدیم تا نون و آبمونو قطع نکننن.. (4495318) (alef-11)
 
ebi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۶:۴۲:۰۵
منصف باشیم :
اگر جلیلی امتیاز نگرفت امتیازی هم نداد ولی این آقایان همه جیز را دادند امتیازی هم نتوانستند بگیرند و به قول خودشان نتیجه شد تقریباً هیچ (4496135) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۲:۲۱
زمان خودش هرچی قطعنامه و بند و تبصره صادر شد رو یادش رفته اصلا به روی مبارک هم نمیاورد حالا بند به بند داره تحلیل ارائه میده
خدا ... (4493723) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۴:۳۳
در همان روزهای ابتدایی توافق، آمریکا برجام را نقض کرد و منتقدان دلسوز در این مسئله به دولت هشدار دادند اما ادبیات تند دولت آن روزها مبنای تیترهای نشریات زنجیره‌ای بود که به منتقدان اتهام می‌زدند. حال که اعتراف به نقض برجام می‌کنند مردم منتظرند واکنش انقلابی ببینند نه ملتمسانه. (4493728) (alef-11)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۷:۳۳
آقاي جليلي آمريكا زور گو است ميگي چكار كنيم بريم بجنگيم ؟ ما آدم هاي عادي در روز شاهد 10 ها بار زور گوئي از سوي كارمندان ،مامورين انتظامي ، و رانندها تاكسي هستيم ازاين تجربه ها را زياد داريم حالا .. مثل ما يك كم تحمل كنید (4493734) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۲۲:۰۶
آقا سعید خودش پدر تحریم های ایرانه. روی حرفش حرف نزنین بپذیرین که این تحریم ها خطرناکه (4493737) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۲۸:۴۰
شما که خودتون با هر بار مذاکره یه کرور قطعنامه به ملت هدیه میدادین الان نگران تحریم های امریکا شدین؟ (4493748) (alef-11)
 
Trump terroriste
France
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۲۹:۴۵
من یادمه تو مذاکرات هسته ایی ما یه دیپلمات بلند پایه داشتیم به نام پورفسور حسین فریدون که ۱۶ زبان خارجی مثل آب روان صحبت میکرد،،،،
میگم اونو بیاریم تا ترامپ بترسه !!!!!!! (4493749) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۳۸:۲۲
خب حالا میفرمایید چکار کنیم ؟ کاملا مشخص است که امریکا به دنبال لغو برجام است . معنی این اصرار امریکایی ها برای بی اثر کردن برجام چیست؟ ایا غیر از این است که برجام توانسته موانع زیادی برای انها ایجاد کند و جامعه جهانی را مقابل انها قرار دهد ؟ (4493761) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۵:۵۷
در متن خود برجام هست که اگر ایران اعتراض کند تحریم ها به یکباره بر می گردد. خوب می خوان تحریم ها رو قانونی کنند . برجامی که نمی تونه جلو نقض خودش را بگیره چه تعهدنامه یا قرارددی است .؟؟؟؟ با منم منم کردن وبی احترامی کردن به نمایندگان مردم در مجلس وبستن دهان مننقدان و نادان دانستن بقیه که نمیشه ایراد خود را پوشاند . (4494711) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۳۸:۵۳
ایشان ناظر بر برجامی است که از روز اول قبولش نداشت!!!! همین صحبتهای ایشان نشاندهنده خیلی چیزهاست! (4493762) (alef-11)
 
حميد
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۴۹:۵۴
جناب اقاي جليلي لطفا پيشنهاد بدهيد كه چيكار بايد انجام بگيريد (4493782) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۱۴:۲۸
باج ندهیم
آمریکا رو کد خدا صدا نزنیم
به موشک ایراد نگیریم و آن را بد ندانیم
به قدرت ملت تکیه بزنیم و نه متکای کد خدا !
شب و روز در حال خنده به دشمنان نباشیم و یه کم جدی باشیم (4493904) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۴۰:۰۵
در این مدت کارشناسان تحریم، پیشنهادات فراوانی داده اند اما رسانه های زنجیره ای نمیخواهند حامیانشان خبردار شوند. (4493927) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۲۴:۲۱
نتیجه پیشنهاداتشون رو مردم در سالهای 90 تا 92 دیدند خیلی ممنون!! (4494904) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۸:۱۷:۴۱
نتیجه 92 تا 96 چیه ؟
تقریبا هیچ
خسارت محض
نقض روح و متن
... (4496211) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۵۷:۴۳
سلام
باید غنی سازی شدت بگیرد.
باید سرمایه گذاری روی موشکها شدت بگیرد.
باید سرمایه گذاری در زمینه هسته ای شدت بگیرد.
موفق باشید. (4493946) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۶:۲۹:۴۴
با این کارها چه دردی از مملکت دوا میشه؟ (4495474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۰۰:۱۳
آقای جلیلی
شما از جان مردم چه میخواهید
تمام تحریم ها و مشکلات ما از ندام کاری شما در مذاکرات است (4493953) (alef-11)
 
شهروند......
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۲۴:۲۳
با سلام چرا نمی خواهیم صادقانه بگوییم اشتباه کردیم ؟جرا نمی گویم هزینه سفر های جناب ظریف که گزافه از مالیات این مردم بود هیچ ره آوردی نداشت ؟چرا نظر منتقدان دلسوز را باور نمی کنیم ؟چرا در خوش باوری هستیم ؟ چرا برد برد را نمی گویم سراب بود ؟چرا..... (4493984) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۶:۲۳
چقدر دلت برای هزینه سفر ظریف سوخته. اونموقع که بعضیا 150 نفری میرفتند آمریکا کجا بودی جونم؟؟؟؟ (4494712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۹:۳۸
بياييد مردانه صحبت كنيم حداقلچند تا از
فوايد برجام را براي ياداوري مجدد تان ذكر مي كنم
1- افزايش فروش نفت بيش از 2 ميليون بشكه
2- جلوگيري از افزايش شديد قيمت دلار وارزهاي خارجي
3- جلوگيري از افزايش شديد قيمتها ( اگر يادتان نرفته در زمان تحريمها قيمتها يهويي تا چهار برابر رشد كرده بود پرايد 7 ميليوني شد بيست ميليون و دلار 1200 شد 5 هزار تومان)
4- همين كه قيمت پرايد هنوز بيست ميليون مانده خود گوياي اثرات برجام است! (4494725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۳:۵۹
اگر گوش شنوایی بودایشان همان موقع پیشنهادشان را دادند .
اینکه در قبال اجرای هر کدام از تعهدات ما آمریکا هم به یکی از تعهدات خود عمل کند؛ نه اینکه با اعتماد به آمریکا چشم بسته و یکجا همه چیز را تحویل دهیم و دستمان برای مطالبه حقمان خالی باشد. (4493999) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۵:۱۷
هیچی اقتصاد رو بدهید دست امثال بابک زنجانی اینا ساکت می شوند ! (4494024) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۵:۳۶
حرکت به سمت کره شمالی 2 شدن ! (4494025) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۰۱:۴۷
حمید آقا دیگر راه کاری نمانده دولت گلابی چین از حول حلیم افتاد توی دیگ تمام زحمات چندین ساله دانشمندان هسته ای را یک دفعه به باد فنا داد آب سنگین اراک را سالها پیش با میلیاردها تومان ساخته شده بود سیمان پر کردند سانتر فیوژ هارا بر چیدند صدها کیلو اورانیوم غنی شده را به خارج منتقل کردند آنقدر در برابر دشمن قسم خورده خنده وضعف نشان دادند که پرور ش کردند اگر این ضعف اینگونه پیش برود حتما امریکا به ایران حمله خواهد کرد . از اول اگر دولت محترم ومداکره کنندگان حرف رهبر را گوش میکردند در برابر اجرای یک تعهد 5+1 یک تعهد را اجرا میکردند الان وضعیت اینطوری نبود گرچه این حرفها برای ضدانقلاب .و ...افراد فتنه اثر ندارد مانند میخ در آهن کوبیدن است جواب آنها را خداوند در آن دنیا خواهد داد (4494061) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۲۵:۲۸
دقیقا نکته همینجاست. من هم کاملا مخالف حرفهای آقای جلیلی نیستم. اما ایشون باید راه حل ارایه بدن بجای انتقاد. (4494083) (alef-11)
 
امین
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۲:۴۲:۲۱
ایشان اگه راه حل داشت زمان خودش به کار میبست. (4495042) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۳۳:۱۳
آقای جلیلی راست میگید اما ملت نه شما رو می خواد هم میدونه روحانی و ظریف درست عمل نمی کنن واقعا ملت مونده چکار کنه (4494088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۰۰:۱۶
راه حل روشن است،
اجرای دستورات مکتوب و روشن و قاطع رهبری در باره برجام که دولت و مجلس برای حفظ استقلال و عزت کشور موظف به اجرای آن است
و دست برداشتن از ماستمالی و ماله کشی اقدامات امریکا. (4494126) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۲۴:۴۱
اولین کار انتخاب یک فرد مناسب برای معاونت ارزی بانک مرکزی و مقابله با دلالان ارز است.
اشتباه 91 نباید دوباره تکرار شود (4494157) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۵۵:۴۳
اولش این بود که چند بندی که رهبری فرمودند رو رعایت میکردند. (4494300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۱۰:۰۴
مگر آقای جلیلی برجام را امضا کرده که باید برای بیرون آمدن از مخمصه آن راه حل بدهد؟ (4494317) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۵۲:۳۰
پیشنهاد را شما باید بدهید که مدعی بودید عصر گفتگوهای تمدن فرا رسیده و این همان دنباله ان سیاست است. (4494352) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۳:۵۳:۴۸
دوست عزیز
، جناب جلیلی در کمسیون بررسی برجام در مجلس، پیشنهادات خود به رئیس جمهور و سایر دوستان را مطرح کردند
و بعد از آن نیز هر آنچه لازم بوده است نیز بیان نمودند
همچنین سایر دلسوزان
اما نتیجه آن چه شد؟
شنیدن
تهمت کاسبان تحریم،

بی سواد!
بی شناسنامه!
تازه به دوران رسیده!

این حقیقتی است که در تاریخ ثبت شده است.
امیدواریم حداقل برای جمع و جور کردن آسیب های برجام
دولت کمی مشورت پذیر شود
موفق باشید. (4494395) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۴۱:۲۲
بهتر است بگویید چکار نباید میکردیم ، نباید تعهدات رو یک طرفه انجام میدادیم که امروز دستمون بمونه تو پوست گردو ، سوخت 20 درصد و رکتور اراک و 15 هزار سانتریفیوژ رو به علاوه محدودیت های سنگین 10 12 ساله از عدم استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید رو انجام دادیم حالا هیچی به هیچی (4494465) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۰۹:۳۶
شما که مدافع برجام هستید بگویید چکار کنیم (4494502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۰:۱۷
مردم همه چیز را می دانند. (4493783) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۴:۱۲
اگر میدانستند اوضاعمان اینچنین نبود (4493912) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۱:۳۵
دولت محرمانه ها اجازه نمی دهد تا مردم چیزی بدانند!!!! (4494011) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۶:۴۸
همه چیز را نمیدانند (4494028) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۱:۵۶
جالبه.ایشون زمانی که مسئولیت داشتن و تحریمها علیه ما اعمال میشد.ایشون روزی از تحریمها چیزی نمی گفتن.حتی صداوسیما هم اخبار تحریمها رو نمی گفت.خوبه الان صادق شدن (4493789) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۶:۵۷
تمام این تحریمها محصول مذاکرات درخشان جنابعالی است آقای جلیلی! (4493793) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۱۵:۴۲
یادمان باشد مادر تحریم ها 3 روز است که تحفه کسانی شده که آمریکا را کد خدا میخوانند (4493905) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۶:۲۳
چه مغالطه ای
تحریم هااز زمان دولت هاشمی وخاتمی شروع شد (4493913) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۹:۵۹
60 سال طول میکشه که پرونده هسته ایمون برگرده به همون حالت اولیه زمان جلیلی (4493915) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۵۹:۳۳
سلام
ببخشید. قبل از جلیلی چی؟
اصلا بررسی کردید تا حالا اصل این تحریم های هسته ای برای چه زمانی هست و از کجا آب میخوره؟ خاتمی و روحانی؟
موفق باشید. (4493952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۱۱:۰۷
خیلی جالبه ا نگار که نه اانگار که اقای جلیلی تو این کشور زمان وضع تحریمها بودن .چرا اون موقع چیزی نگفتند ؟ (4493967) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۱۲:۱۲
اولاً : اساساً تحریم ما به خاطر انقلاب مردم بر علیه نظام وابسته شاه بود و بلافاصله پس از سرنگونی رژیم و خارج شدن ایران از سلطه آمریکا تحریمها آعاز شد بنابراین تحریم ما به این دلیل بود که چرا دیگر ما نوکر آمریکا نیستیم و بحث هسته ای تنها یکی از بهانه ها بود. و همانگونه که دیدیم حتی بتن پر کردن تاسیسات هسته ای هم مشکل را حل نکرد

ثانیاً : نتیجه آفتاب تابان برجام چه شد ؟ خالی شدن دست ما ، تحریم بیشتر ، تحقیر شدن ایران بطوریکه حتی خورده کشورهایی مانند کویت و جیبوتی هم برای ما شاخ و شانه می کشند ، نا امید شدن دانشمندان و عقب افتادن کشور از پیشرفت علمی ، رکود اقتصادی و .......

منصف باشیم :
اگر جلیلی امتیاز نگرفت امتیازی هم نداد ولی این آقایان همه جیز را دادند امتیازی هم نتوانستند بگیرند و به قول خودشان نتیجه شد تقریباً هیچ
و آنچه که امروز عیان شده این است که نظرات جلیلی بر واقیت نزدیک بود استو (4493969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۲۸:۵۰
آخه این هم شد حرف؟ عجیبه چرا بعضی از هموطنان ما فکر نمیکنند

مثلا تو مذاکره چی ممکنه گفته باشه این تحریمها نتیجه اون باشه؟

بد نیست کمی هم با واقعیت امریکا آشنا شوید (4493990) (alef-11)
 
شهروند....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۲:۰۴
با سلام شما که همه چیز را می دانید شما کارشناس هسته ای اهستی و دلواپس بی سواد تندرو کاسب نبودی لطفا چواب دهید چند سال طول می کشد که ما به حالت اولیه قبل برجام بگردیم ؟چه هزینه باید دوباره این ملت بزگوار بدهد ؟ (4493995) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۳:۵۸
خدا به همه ما انصاف عنایت بفرما......تحریم های جدید بخاطر جلیلی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4493998) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۸:۲۹
محصول دولت خاتمی هست که مثل کره شمالی بدون هیچ بهانه ای npt امضا کردند تا مارا به شورای امنیت ببرند (4494033) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۹:۲۰
تمام تحریمها حاصل دولت های قبل احمدی نژاد و فتنه گران 88 بود (4494036) (alef-11)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۰۳:۴۳
اگه ایشون مثل شما مذاکره می کرد که تا الان مملکت به باد داده شده بود! (4494065) (alef-11)
 
شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۰۴:۴۸
حالا این تحریم های جدید محصول چی هست؟
چرا قصد ندارین واقعیت رو بپذیرین؟ (4494067) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۳۴:۲۸
شما نه از واقعیت فتنه 88 و نامه به کنگره امریکا خبر داری و نه از ماحصل توافق سعداباد (4494089) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۴۸:۵۶
شما روشن بفرمایید تحریم ها محصول امتیاز دادن به امریکاست؟ یا محصول امتیاز ندادن به امریکاست؟
اگر محصول امتیاز ندادن به امریکاست پس چرا با امتیاز دادن روحانی به امریکا نه تنها تحریم ها برداشته نشد بلکه بیشتر هم شد
اگر جلیلی هم به امریکا امتیاز میداد بازهم امریکا تحریم ها را رفع نمی کرد و آنها را افزایش می داد،

مهم این است که دو راه بیشتر وجود ندارد راه مقاومت در برابر امریکا و راه سازش و تعامل با امریکا، تجربه نشان داد راه تعامل و سازش با امریکا نتیجه اش تحریم بیشتر و ضرر بیشتر است. (4494107) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۱۰:۱۸
مقصر کم کاری های دولت که شخص احمدی نژاده شناختیم حالا دوستان مقصر تحریم های جدیدهم شناسایی کردند. (4494143) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۳۷:۴۲
خیلی خوبید! 4 ساله هرررررر کاری خواستین کردین بازم بقیه مقصرن! (4494172) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۲:۰۹:۵۹
"مادر تحریم‌ها" تازه دو روزه تصویب شده!
اونم حالا که دیگه صنعت هسته ای رو به باد دادیم! (4494212) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۰۲:۰۰
پس چرا در زمان پسا برجام اعمال شده؟ (4494255) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۱۵:۴۴
آره اصلا به مذاکرات روحانی کاری نداره اصلا (4494267) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۵۹:۰۹
جدی!!! خیلی رو دارید... اون موقع که کشور داشت پیشرفت میکرد، فتنه گرها گرا دادند مذاکرات جلیلی به نتیجه نرسید و تحریم شدیم گفتید تقصیر جلیلی است... بعد گفتید ما مذاکره کردیم تمام تحریم ها رفت و دیگه حق تحریم ندارند (دلواپسها و جلیلی گفتند اشتباه میکنید برجام نه تحریم ها رو میبرد و اجازه تحریم هم میدهد فقط خندیدید) گفتید تموم شد،،، حالا که دوباره طبق برجام ظریف و عراقچی تحریم شدیم چه ربطی به جلیلی داره
خوبه بدانید اول بحث هسته ایی از جاسوسی و خیانت در بعضی از دولت اصلاحات و مجلس ششم شروع شد و الان هم گرفتار همان خیانت خیانتکارها هستیم (4494302) (alef-11)
 
amir
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۱:۲۶:۵۲
خوبه تنها کسی که مقصر نیست شخص ترامپه ،چرا خودتومو به خواب میزنید آخه مگه همین شما ها نبودید که آب خوردن مردم رو هم به تحریم ها گره زدید چطوره که موقع توافق ظریف میشه امیر کبیر ایران ولی موقع نقض برجام مقصر میشه جلیلی ! (4494369) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۶:۴۱:۲۴
تا تحلیل گرانی امثال شما باشندامریکا غصه ای نداره. (4494415) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۸:۱۴
كسى احتياجى به راهكار ايشان ندارد. (4493795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۰۱:۰۲
آقای جلیلی
بهترین کاری که شما میتوانید برای کشور انجام دهید سکوت است
و البته بازنشستگی (4493954) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۲۵:۳۹
پس اگر نیازی ندارید با همین برجام باید تحریم ها رو برمیداشتید
تا کی حب و بغض؟؟؟؟ (4494160) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۳:۵۶:۴۲
علت همین گرفتاری های برجام، همین روحیه خودمحوری است که متاسفانه در دولت حاکم است (4494397) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۲۷:۰۸
شما هایی که نگران صدور ویزا توسط آمریکا و اروپا هستید از برجام راضی هستید انشاالله به زودی از این خواب گران بیدار شوید (4494639) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۰۴:۲۶
الان می ایند و می گویند پیشنهاد شما چیه....پیشنهاد ما این است توافق نکردن بهتر است از توافق بد است....نه اینکه دوستان معتقدند توافق بد بهتر است از عدم توافق. (4493800) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۷:۳۶
یادت رفته خیلی چیزها را (4494717) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۳۵:۰۲
حداقل ثمره برجام شکستن اجماع جهانی عليه ايران است که ايشون و دولت متبوعش با ندانم کاری هوجبش شدند، بود. (4494808) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۰۵:۲۴
وقتش رسیده است به جوانان به ایده و تفکراتشان اعتماد کنید و سرمایه ها و نقدینگی بسیار زیاد بانک ها سمت تولید هدایت کنید و کشور را با علم اقتصاد مقاومتی بیمه کنید (4493801) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۰۸:۰۹
آقای جلیلی کسی دوست ندارد حرف راست بشنود
بگذار خوش باشیم (4493806) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۱۶:۲۶
تخصص و تحصیلات آقای جلیلی این مسائل نیست، افرادی باید ناظرباشند که تحصیلات مرتبط و تخصصی و آشنا به زبان انگلیسی باشد و ازافراد مخالف نباشند (4493827) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۰۵:۰۵
سلام اون کسانی که گفتند تخصص داریم هم نفهمیدند دقیقا تو فکت شیتی که امریکاییها خودشان نوشته اند تفسیر درستی بکنند ودر مجلس به نمایندگان بی احترامی کردند دزود عصبانی می شدند . والان همان ها از اجرای برجام گفتند که امریکا به تعهداتش عمل نمی کند ، ودستاورد اقتصادی دولت از بر جام تقریبا هیچه وزبان روهم خوب بلد بودند . ... حالا پیدا کن پرتقال فروش را باید اعتقاد به خدا داشت نهکد خدا ایمان به جوانان وکشور داشت نه سفر به خارج و ارباب ... (4494744) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۳۰:۰۹
کی بر اساس تخصص سر جایش است تا آقای جلیلی باشد . (4498766) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۲۴:۴۸
بر فرض که سخن آقای جلیلی درست باشد، تازه شده مانند زمان ایشان. (4493836) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۵۸:۲۲
سلام
نخیر. اشتباه نکنید. در آن زمان ما پیشرفت قوی در هسته ای و فضایی داشتیم اما الان کجاییم؟
موفق باشید. (4493949) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۸:۱۵
هسته ای برای ما نون و آب نمیشه. (4494720) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۱۷:۳۵
کجا مثل زمان ایشان شده است؟
مگر زمان ایشان صنعت هسته ای ما تعطیل بود؟
کی زمان ایشان کشورهایی مثل کویت وجیبوتی جرات تهدید کشور بزرگ ایران را داشتند؟
و...... (4493975) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۵۸:۴۲
چشم هایت را باز کن (4494722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۲۹:۱۰
اما با دستهای خالی (4493991) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۱:۰۷
برای من سواله

واقعا بعضیها فکر میکردند اگر مدل مذاکره عوض بشه یا مثلا چیزی مثل همین برجام امضا بشه دیگه امریکا آدم میشه یا دیگه تحریم نداریم؟

جدا همچین فکری میکردند؟ (4493993) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۰۳:۰۳
اِ چه جالب!

پس لطفا ساکت شوید ای کاسبان برجام.

مدت هاست رسوا شده اید. (4494063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۱۳:۰۷
مثل اینکه متوجه نیستید.
بی سابقه ترین تحریم ها بعد لز انقلاب تصویب شده. (4494074) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۳۵:۲۶
شده مثل زمان ایشان؟ زمان ایشان هم تحریم بود هم غنی سازی 20 درصد د راکتور اراک و 19000 سانتریفیوژ ولی الان فقط تحریم است و تمام (4494091) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۴۶:۰۷
البته اون زمان بتون ریزی نکرده بودیم. اگر قرار به این نوع مذاکره بود و تعطیل کردن هسته ای اقای جلیلی هم از پسش بر می اومد. (4494102) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۰۸:۵۶
زمان ایشان نه راکتور اراک بتن بود نه فردو تعطیل
بیست هزار سانتریفیوژ هم درحال چرخیدن بود و به اعتراف خود وزارت اقتصاد دولت یازدهم رکورد سرمایه گذاری خارجی هم در سال۹۱ اتفاق افتاد در همان سال تحریمهای فلج کننده؟؟!!
راهکار یه چیزه مقاومت مقاومت مقاومت
درست مثل اتفاقی که در سوریه افتاد و مقاومت نتیجه داد نه مذاکره (4494140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۲۶:۰۴
با این تفاوت که دیگه برگه برنده ای در اختیار نداریم!!!!! (4494161) (alef-11)
 
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۵۴:۲۲
مثه زمان ایشون، البته بدون ذخایر غنی شده 20 درصد، بدون توان غنی سازی 20 درصد، بدون راکتور آب سنگین اراک، بدون سایت غنی سازی فردو و بدون 10 هزار سانتریفیوژ!
از همین حالا حداقل 6 سال زمان میبره تا به زمان ایشون برسیم! (4494194) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۲:۵۸:۵۵
+یک دنیا خسارت جبران ناپذیر (4494253) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۰۳:۱۳
عزیز الان دیگه همه چی رو بر باد دادیم کاش مثل زمان جلیلی بودیم (4494259) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۱۴:۵۶
بله شاید به قول شما اکنون شدیم مثل زمان جلیلی ولی اون موقع تحریم بودیم با انرژی هسته ای الان تحریم هستیم بدون انرژی هسته ای. (4494266) (alef-11)
 
حسین
New Zealand
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۲۷:۰۴
تازه شده مانند زمان ایشان با این تفاوت که انرژی هسته ای ایران هم درش تخته شده است. یک کلاه سیاسی قشنگ امریکایی که سر دولتمردان ما گذاشتند (4494273) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۳:۵۵:۴۸
عجب!
پس اطلاعاتتان کافی نیست


آن زمان ما خیلی چیزها داشتیم

الان آن چیزها را نداریم

این یک فرق دم دستی

با فرافکنی حقیقت جابجا نمی شود (4494396) (alef-11)
 
ای وای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۱۹:۲۵
فقط یکم بتن کاری کردیم (4494437) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۳۸:۵۸
بی انصاف تازه شده مثل زمان ایشون؟ سوخت 20 درصد تعطیل و تمام سوخت 20 درصد از کشور خارج ، رکتور اراک بتن ریخته شد، آب سنگین و پلوتونیوم از کشور خارج ، 15 هزار سانتریفیوژ از رده خارج ، تا ده سال حق استفاده از سانتریفیوژ جدید رو نداریم حالا میگی تازه شده مثل زمان ایشون؟ (4494462) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۳۶:۰۵
یه زمان می گفتین زیاد روی تحریم ها و اثر گذاریشون حرف نزنید تا امریکا پر رو نشه. می گفتین این تحریم های امریکا سی سال بوده و تاثیری نداره
حالا اما طرفدار دادن اطلاعات دقیق به مردم شدین و از تاثیر تحریم ها می گید!؟
جالاخالق! (4493853) (alef-11)
 
حسن یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۳۶:۴۰
جلیلی راست میگفت (4493854) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۱:۳۸
ایشان چند سال وقت تلفکردکرد (4493861) (alef-3)
 
حافظه ماندگار تاریخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۱۱:۱۲
وقت تلف کرد ولی باج نداد !
وقت تلف کرد ولی سانتریفیوژ ها رو نخوابوند !
وقت تلف کرد ولی توی قلب رئکتور بتون نریخت !
وقت تلف کرد ولی مادر تحریم ها رو به ملت تحمیل نکرد ! (4493899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۰۰:۵۳
و هيچ وقت نگفتند اين سانتريفيوژها كدام مشكل ما را حل خواهد كرد و الان كه خوابيده كدام مشكل براي ما مردم عادي ايجاد شده (4494729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۲۳:۰۵
وقت تلف کرد که اگر امتیازی می دهد ، لااقل امتیازی هم بگیرد؛ نه اینکه مثل این آقایان در یک چشم بر هم زدن همه چیز را بدهند آن هم در برابر هیچ (4493982) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۵۴:۴۵
از چهار سال بیشتر بوده؟ (4494113) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۰۵:۳۶
وقت تلف کرد اما ملت رو ذلیل نکرد (4494136) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۲۶:۴۰
وقتی طرف مقابل هر دفعه زیر حرفش میزد چیکار میکرد؟؟؟؟ (4494162) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۰۴:۵۳
ایشان چند سال طرف مقابل دواند تا ظریف با دست پر برود سر مذاکره
حیف که قدر آنچه داشتیم را نداستیم و در مقابل هیچ دادیم رفت (4494312) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۳:۵۸:۳۶
نه دوست عزیز
ایشان چند سال اجازه نداد هسته ای را بدهیم و هیچ چیز گیرمان نیاید جز تحریم های بیشتر
کاری که دولت فعلی، در آن تخصص دارد (4494398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۷:۰۵
اقای جلیلی واقعا" من متاسفم که شما هنوز در خلا زندگی می کنید چرا واقعیت ها را نمی بینید؟!! 8 سال تمام کشور در دستان شما بود از چه چیزی حراست کردید؟! تحریم ها پدر ملت را درآورد و شما تازه به یاد پتانسیل های کشور و ملت افتادید؟ ما به حسن نیت کسانی که می گویند بایستی با آمریکا بجنگیم و تحریم برای ملت ما اثری ندارد به شدت تردید داریم چرا که پورسانت های نجومی میلیاردی برای عده ایی که بابک زنجانی ها را ایجاد کردند در تحریم بدست می آورند شما چگونه تضمین می دهید که این اتفاقات نمی افتد؟ (4493867) (alef-11)
 
منور السلطان تخمه بوبده کدو تنبل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۸:۲۸
فعلا که دیپلماسی عکس یادگاری ، تبدیل شده به دیپلماسی خنده ! (4493870) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۵۳:۴۵
قیمت دلار نشون میدهد (4494111) (alef-11)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۹:۱۳
پرونده هسته ای رو باید از دست دولت گرفت (4493872) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۵۲:۳۵
خداییش دولت چی بلده که مذاکره بلد باشه
اصل اول که به دشمن اعتماد نکن رو کلا (یعنی 100 درصد) بی خیال شده

حالا مثلا بخواد واکنش نشون بده، چی تو چنتش هست.
همه امتیازها رو قبلا داده

آمریکابیی ها اگه یه قانون تصویب کنند، که هیچ فرد ایرانی حق حیات نداره، بازم اعتراضی نمی کنند. می گن این جدید نیست که ... (4493876) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۵۳:۳۶
اراده بر این است که فقط سکوت کرده و نظاره گر باشیم (4493879) (alef-11)
 
قلندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۰۱:۱۵
قرار شد این بابا بشه رئیس جمهور که دیگه جنگ نشه !
ای بابا (4493886) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۹:۴۴
اقتدار سایه جنگ را از بین می برد ، نه ذلت و تسلیم (4494005) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۵۱:۳۶
با برجام سایه جنگ سنگین شد
مشکل آب رفع نشد وبا نقدینگی پشت بانکها روزی از فریز اقتصادی بیرون بیایم باید منتظر تورم وحشتناک باشیم (4494044) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۱۴:۲۶
اتفاقاً با این بابا که رییس جمهور شده به جنگ نزدیک و نزدیک تر می شیم. (4494076) (alef-11)
 
فلامک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۰۲:۱۶
با سیاه چاله تحریم ها تا 1400 ! (4493889) (alef-3)
 
قور تپه ای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۰۸:۱۲
با سیب و گلابی های نارس تا 1400 !!! (4493896) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۰۲:۳۶
روحانی کجایی
دقیقا کجایی ؟ (4493891) (alef-3)
 
یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۱:۴۰
فوقش می خواهیم چه کنیم بزنیم کلا زیر برجام همان چیز که عرب ها و ترامپ و اسراییل می خواهد بازگشت تحریم های فلج کننده خرید نفت ایران و .... به واقع ما چاره نداریم (4493910) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۲:۲۵
ما به اصلاح طلبان می تازیم که چرا بر اساس نظریات علوم انسانی غربی کار می‌کنید و با سورس و غیره کار می‌کنید از آنطرف خود برای تهیه علوم انسانی اسلامی تعلل میکنیم و نمی دانیم چگونه شریعت را اجرا کنیم!

معلوم هست تمدنی که خواصش از لحاظ فکری خوراک اسلامی نداشته باشند به سمت غرب میروند (4493911) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۳۳:۱۵
شما که با برجام مخالف بودی. (4493920) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۸:۲۴
چی شده تحریم که کاغذ پاره بود ؟؟ (4494002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۹:۲۰
شما خودت پایه ریز این تحریم ها بودی حالا برا ما راه کار میدی ؟ (4494004) (alef-11)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۰:۰۹
(+) ادامه برجام (-) جنگ (4494007) (alef-11)
 
Europe
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۲:۰۴
ﮐﺎﺵ ﺍﻭﻧﺮﻭﺯﯼ ﮎ ﻣﯿﺮﻓﺘﯿﺪ ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﻭ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﻣﯿﺸﺪﯾﻢ ﭘﺸﺖ ﺗﺮﯾﺒﻮﻥ ﻧﻤﯿﮕﻔﺘﯿﺪ ﮐﺎﻏﺬ ﭘﺎﺭﻩ ﺍﻻﻥ ﮎ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺗﺎﺯﻩ ﺍﯼ ﻧﯿﻔﺘﺎﺩﻩ ..ﺗﺎﺯﻩ ﺷﺪﯾﻢ ﻣﺜﻞ ﺭﻭﺯﻫﺎﯾﯽ ﮎ ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺍﺭﺷﺪ ﺷﻤﺎ ﺑﻮﺩﯾﺪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﮎ ﺍﻭﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﺗﺮﺍﻣﭗ ﻧﺒﻮﺩ (4494013) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۴:۳۰
فقط با جنك و نابود أمريكا دست سردار سليمانى در عرض دو روز دنيا گلستان شود (4494022) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۴۶:۳۵
آمریکا دیگر ظلم و ستمی نمانده که در حق ایران روانداشته باشد تحریمی جامع وظالمانه تصویب وبه قانون تبدیل کرده که هیچ شرکتی ویا احدی جرات نمیکند با ایران وارد داد ستد گردد وپولهای ایران را به بهانه های واهی بلوکه کرده وآشکارا دزدی وتصاحب میکند ایران تنها جواب قاطعی که دارد این است که تنگه هرمز را ببندد واجازه عبور مرور به کشتیهاو وناوهای آمریکا ی ندهد ویا در تنگه هرمز برای کشتی های آنها اخلال ایجاد کند وبرد موشکهارا بیشتر کند و.. (4494026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۵۲:۰۱
کل خالص برجام تا حالا این شده که در مقابل رفع تحریم فروش نفت (هر چقدر بخوایم نفت به هر کس بفروشیم) و تحریم بانک مرکزی (دلارهای نفتی رو بتونیم به داخل منتقل کنیم) در مقابل ما هم برنامه اتمیمون رو محدود کنیم. باز هم میارزید. مهمترین تحریمها اون دو تا بودن که تا حالا هم معلق شده موندن و این خوبه. بقیه تحریمها زیاد روی معیشت مردم تاثیری نداره. (4494045) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۱۱:۳۳
زنده باد دولت اعتدال زنده باد برجام . (4494072) (alef-11)
 
جبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۴۶:۲۶
اون موقع که میگفتیم فرصت اوباما رو از دست ندیم و تا اوباما هست مشکلاتمون رو در همه ضمینه ها حل کنیم دوستان میگفتن فقط در بحث هسته ای مذاکره کنیم حالا ملت تاوان میده
و یادمه زیبا کلام میگفت روزی میاد که با فانوس دنبال اوباما بگردیم
الف نشر بده لطفا (4494104) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۴۹:۰۱
میدانید توافق ژنو یعنی چه؟ یعنی 6 کشور بزرگ جهان در مقابل ما سر تعظیم فرود آوردند...بخشی از فرمایشات رییس جمهور فهیم و دور اندیش، شیخ حسن روحانی در سال 93 (4494108) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۵۸:۲۸
فرق سياست مدار با تجربه و كم تجربه همينجاست كه سياست مدار با تجربه با فكر پيش ميرود و كم تجربه زود ميخواهد همه چيز رو به هم بزنه (4494121) (alef-11)
 
احمد
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۱۰:۵۹
عزیز برادر این تحریمها دست گل شماوبیچارگی مال مردم تازه بعد از برجام تازه مردم درحال تنفس هستند گیریم برجام بهم بخورد جه گیر مردم میاید دوباره فروش نفت زیر یک ملیون وغیره که جه تو خوشحال باشی ودلت خنک (4494144) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۴۲:۱۵
اقایان خطر را جدی بگیرید بدون وحدت داخلی امکان مقابله با دشمنی های دارو دسته ترامپ وجود ندارد . سخنانی که مصرف داخلی دارند کنار بگذارید .
تنها راه مقابله با سیاست های امریکا تعامل با طرف های در گیر در برجام یعنی اتحادیه اروپا و چین و روسیه است بعلاوه آژانس اتمی در نقش ناظر بر تعهدات ایران در زمینه اتم . کسانیکه میگویند غنی سازی 20 در صد را شروع گنیم که چه شود دنیا را بترسانیم که ما بسلاح هسته ای نزدیک میشویم یعنی دوباره اجماع جهانی بر علیه ایران . برادرانی که نتوانستید مانع رای چین و روسیه در شورای امنیت بضرر ایران شوید و کشور را گرفتار آن قطعنامه ها کردید بگذارید با سیاستی عاقلانه از این بحران تحمیلی کشور عبور کند . (4494178) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۵۱:۱۹
دیپلماسی خنده اشتباه نکنید اتفاقا راه عبور از این بحران همین دیپلماسی خنده دست دادن های دوستانه با طرف های اروپائی و روسیه و چین است
چنگ و دندان نشان دادن را تجربه کرده ایم . نتیجه اش کاغذ پاره هائی بود که
نتیجه اش را دیدیم . (4494190) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۰۳:۲۶
دیپلماسی خنده که اول اومد گفت که روسیه بدتر از اروپاست مستند ساخت علیه روسیه، بعدش هم با روسیه اومد قطع رابطه کنه... تا دید از غرب چیزی گرم نشد دوباره رفت طرف روسیه
فعلا که از عراقچی، ظریف و ... همه تحریم ها رو از کاغذ پاره هم بی ارزش تر میگن فقط لفظش عوض میکنند (4494309) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۴:۰۰:۳۱
الان هم که جناب ظریف و لاریجانی و ... وقتی بدعهدی طرف مقابل را دیدند شبیه همان حرفها را می زنند که درست هم هست
ما باید دست روی زانو بگذاریم و با تکیه بر توان داخلی بگوییم یا علی و بلند شویم
راه همین است و بس (4494399) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۵۵:۰۶
ایران نباید کره شمالی شود عاقلانه برخورد کنیم.الکی شعار ندیم راه حل بدیم. (4494197) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۵۹:۴۲
سلام
جلیلی چیزی میدونست که زیر بار قرارداد ساده لوحانه نرفت
خدا به خیر کنه
اما الان زمان وحدته (4494204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۴۷:۴۶
ولی ساده لوحانه دنيا را عليه ما تجميع کرد البته به کمک پديده هزاره سوم! (4494837) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۲:۲۸:۴۳
اون زمانی که آقای جلیلی سرپرست مذاکرات بود تحریم ها نعمت الهی و مایه خیر و برکت بود الان شده چماق برای کوبیدن دولت فعلی (4494232) (alef-11)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۳۶:۰۱
آقا شما نظراتتون رو قبلا اعلام فرمودین. با این حرفام هم رایتون واسه ریاست جمهوری زیاد نمیشه (4494282) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۳۹:۴۷
آقای جلیلی من بعنوان یک طرفدار اصلاحات اعتراف میکنم فریب آمریکا رو خوردم.
با اینهمه هنوز هم برجام به نظر یک راهکار خوب بوده. حالا هر چی هم بوده الان باید راه حل ارایه داد. راه حل شما چیه؟ (4494286) (alef-11)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۳:۴۷:۲۹
آقای جلیلی راست گفتن.... (4494295) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۲۵:۵۵
جناب جلیلی! از دید شما و دوست عزیزتان که تحریم ها یک مشت کاغذ پاره که بیشتر نبوده و نیستند. بنابراین اتفاقی نیفتاده است. چرا بیخودی ناراحت می شوید؟ (4494329) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۵۱:۴۷
امثال جلیلی باید از ونزئلا و کره شمالی و سوریه درس عبرت بگیرند (4494351) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۵۶:۵۴
با دیپلماسی خنده به هیچ جا نرسیدن فک کردن با خنده میشه به دشمن التماس کرد (4494356) (alef-11)
 
امید
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۱:۳۰:۰۹
نظر شما در مورد کاغذپاره بودن این تحریمها چیه آقای جلیلی؟ (4494372) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۴:۱۷:۴۵
بابا خب پیشنهادت چیه؟ مذاکره کردنت رو هم دیدیم چه راه حلی داری مومن؟ (4494401) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۴:۴۸:۲۳
مردم جواب جليلى ها رو در انتخابات دادند. جليلى چند سال سكانداز بود و هيچكارى نتوانست بكند. (4494403) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۶:۴۱:۵۸
اصلا جناب جلیلی درست می فرمایند
در زمان ایشان که کل دنیا روزانه ما را تحریم میکردند و ایشان مسول رفع این تحریمها بود چه اقدامی انجام دادند؟
در کدام مذاکره از سالن بیرون نیامده ده تحریم جدید اضافه نشد؟!
اواخر طوری شده بود که هر بار ایشان برای مذاکره تشریف میبردند قبل از پایان جلسه دلار جهش 300 تومانی پیدا میکرد چون همه میدانستند نتیجه جلسه چند تحریم دیگر خواهد بود (4494416) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۳۹:۵۹
مردم ایران چند بار دیگر باید به ایشان و همفکرانشان " نه " بگویند ؟؟ (4494464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۵۰:۴۸
درود بر آقای ظریف و تیم ایشان . (4494565) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۱۹:۳۶
من خودم در زمان احمدی نژاد فکر می کردم اقای جلیلی کاری نمی کنه

الان متوجه می شوم که اقای جلیلی حاضر به وطن فروشی و باج دادن نبود و

طرفای مقابلش خیلی پررو و وقیح تشریف داشتن و مشکل از ایشون نبود. (4494777) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۳۳:۵۲
منصف باشیم :
اگر جلیلی امتیاز نگرفت امتیازی هم نداد ولی این آقایان همه جیز را دادند امتیازی هم نتوانستند بگیرند و به قول خودشان نتیجه شد تقریباً هیچ (4494921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۵:۵۶
اقای جلیلی ایجاد زمینه اتحاد بین المللی بر ضد ایران امتیاز بزرگی بود که به امریکا هدیه کرده بود (4495074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۳:۱۸:۱۵
این همه تحریم نتیجه امتیاز جلیلی به خارجیها بود...و نتیجه اش بدبختی مردم....با جنگ و دعوا نمیشه زندگی کرد ..بدی که امریکا در حق مردم ژاپن کرد خیلی بیشتر از ما بود...چطور ژاپن جواب آمریکا را داد....با مرگ بر آمریکا.... (4495117) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۰۸:۴۶
پدر تحریم ایران اقای جلیلی هستن (4495205) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۴۵:۳۷
جناب جلیلی که باید خوشحال باشه. ایشون که می گفتن تحریم نعمته (4495579) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.