نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501457
انفجار یک ساختمان ۶ طبقه در بلوار فردوس غرب/ سوختگی ۳ نفر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع انفجار در یک ساختمان ۶ طبقه در بلوار فردوس غرب خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه، سه نفر دچار مصدومیت و سوختگی شدند.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر انفجار در یک منزل مسکونی در بلوار فردوس غرب درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 12:01 امروز انفجار در یک منزل مسکونی در بلوار فردوس غرب، خیابان شاهین جنوبی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه، ساختمان 6 طبقه 16 واحدی بود که در طبقه اول در یک واحد 70 متری انفجار رخ داده بود.

وی خاطرنشان کرد: کارگران در این واحد مشغول ایزوگام‌کاری بودند که به علت نشت گاز از پیک‌نیکی کوچکی که در مجاورت شعله قرار داشت انفجار به وقوع پیوسته بود همچنین این حادثه خوشبختانه منجر به بروز آتش‌سوزی نشده بود اما دیوارهای این واحد و در و پنجره‌های واحدهای کناری شکسته و تخریب شده بود.

وی با اشاره به مصدومیت و سوختگی سه کارگر در این حادثه تصریح کرد: آتش‌نشانان مصدومان را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند همچنین محل حادثه پس از ایمن‌سازی کامل به عوامل شهرداری تحویل داده شد و آتش‌نشانان در ساعت 13:10 به عملیات خود پایان داده و به ایستگاه‌هایشان بازگشتند.
 
کلمات کلیدی : حریق + آتش‌سوزی + سازمان آتش نشانی
 
م
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۵۵:۲۷
باید بجای توزیع گاز در کشوری که به سمت سالمندی میرود و زلزله خیز است ،مطابق الزامات اکثر کشورهای توسعه یافته بجای انتقال و توزیع گاز به منازل ،اقدام به احداث نیروگاه گازی در جواب. پالایشگاههای گاز نموده و برق تولیدی به منازل جهت مصارف مختلف و گرمایش هدایت شود ،همیشه ما باید تمام تجربه شده علی دنیا را از نو تجربه کنیم و صدمه ببینیم بعد برسیم به آنچه که دنیا سالها بدان رسیده است ،اکنون با افزایش بازدهی نیروگاه‌های ترکیبی کلاس fبه ۵۸ درصد دیگر انتقال گاز با خطوط لوله سراسری به نقاط مختلف کشور با هزینه گزاف احداث و نگهداری و خطرات انفجار دیگر توجیه اقتصادی ندارد و استفاده از برق بجای گاز علاوه بر اقتصادی بودن ،حذف خطرات انفجار،ایمنی در مقابل زلزله ،کاهش آلودگی شهرها بخصوص در زمستان و فصول سرد و امکان صادرات و انتقال برق با هزینه بسیار پایین‌تر از گاز بسیار مقرون بصرفه است این دید اقتصاد مقاومتی است نه اعمال و تحمیل منافع و سیاست تعدادی پیمانکار که در صنعت انتقال و احداث خطوط لوله گاز کار میکنند به اقتصاد کشور (4517813) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۲:۵۸:۲۶
کاملا صحیح فرموده اید و از سی سال پیش نیز به صورت مکرر ، متخصصین ، احداث نیروگاه و انتقال برق را، به عنوان تنها منبع انرژی به شهرها ،از نظر ایمنی ، اقتصادی و حتی مدیریت ریسک بهترین گزینه دانسته و توصیه شد از انتقال گاز به داخل شهرها ممانعت شود ،ولی عده ای بدون عاقبت اندیشی بر آن اصرار و آنرا اجرا کردند و حالا تازه این اول ماجراست و همانطور که فرمودید ، با اتمام عمر مفید خطوط انتقال و توزیع مشکل به یک بحران تبدیل میشود و بدلیل وابستگی ده ها صنعت به انرژی گاز خانگی، حذف آن نیز در شرایط فعلی کشور ، ممکن نیست. (4518456) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.