نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371155
یک گزارش شنیدنی از کارچاق کن های گمرک+ فایل صوتی
بخش اقتصادی الف، 21 تیر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
این روزها بحث مبارزه با قاچاق و بحث دانه درشت‌های آن داغ شده است، قاچاقی که به اذعان مسئولان بیشتر از مبادی رسمی صورت میگیرد. اما چگونگی واردات قاچاق از گمرگات رسمی سوالی است که به دنبال جواب آن هستیم.

به گزارش الف، همیشه این سوال برای همه وجود دارد که چه طور می شود که جنس قاچاق نه به اندازه یک چمدان یا لنچ، بلکه با کانتینرهای چهل فوتی سر از بازار در می آورد، بسیاری می گویند که این نوع قاچاق، قاچاق سازمان یافته است، به این معنا که سر نخ این نوع قاچاق‌های کانتینری به افراد دانه درشت میرسد و برخی ها می گویند که این طور نیست اگر دانه درشت هم نباشی، اما با یک واسطه کار شما راه می افته!

از یک طرف، هر کار چاق کن هم شگرد منحصر به فرد خودش دارد و نشان میدهد که سدهای گمرک منافذ متعدد خود را دارد نمونه اش هم مرخصی فرستادن اعضای تخصصی است.

خلاصه اینکه وارد کردن یک کانتینر لوازم ارایشیو غیره که هم سود خوبی و هم مشتریان خوبی دارد، بسیار پیچیده نیست و هم استاندارد، گمرک و بهداشت نیز تضمینی دور زده می شود.

البته این ها ادعاهای چند کار چاق کن است که باید دید راست میگویند یا دورغ، اما چیزی که راست است و دروغ نیست، این است که عمده قاچاق ها از مبادی رسمی صورت میگیرد، حالا یا با کمک کار چاق کن ها یا بدون آنها.

فایل صوتی زیر گزارشی است از سفارش کار برای واردات و ترخیص چند کانتینر کالای قاچاق به چند کارچاق کن گمرک که نرخ های عجیبی را هم پیشنهاد می کنند.

گوش دادن
 
کلمات کلیدی : قاچاق کالا+دلال گمرک+کارچاق کن گمرک
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۳:۰۴:۳۲
فساد سیستماتیک (3816916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۲:۱۷:۳۹
حق الكشف تعيين كنيد و براى كسانيكه واسطه ها و دلا لان قاچاق چيها و ترخيص كننده هاى خلاف كار را ميشناسند و معرفى ميكنند جايزه هاى بزرگ تعيين كنيد ، دريايى از كالاى قاچاق و هزاران قاچاقچى كشف خواهد شد و براى قاچاقچيان و رانندگان كاميونها جى مالاى قاچاق و ماموران گمرگ متخلف مجازاتهاى بسيار بسيار سنگين تعيين كنيد و براى مامور گمرگ بى مبالات و ساده نگر و بى توجه به حقوق و درامدهاى ملت بركنارى از كار تعيين كنيد ..
اگر واقعا نيت خير وجود دارد راهى جزء سخت گيرى نيست . (3817765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۷:۰۲
مثل فیلم های وسترن باس جایزه تعیین و شکارچی فاسدان اقتصادی استخدام شود، ظاهرا امیدی به نهادهای نظارتی نیست! (3821537) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۳:۰۸:۳۱
یادش بخیر برنامه پایش چند سال قبل دوره محمود احمدی نژاد توی یکی از برنامه هاش اسنادی نشان داد که در یک روز 12 بخشنامه گمرکی صادر و در همان روز بعد از استفاده دوستان در ثبت سفارش خودرو و غیره لغو شده یعنی بخشنامه های ساعتی برای استفاده دوستانی که خود قادر به واردات یک خودرو هم نبودند و ثبت سفارش چند ده هزارتایی را چند تا چند تا به نمایشگاهداران می فروختند. (3816923) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۳:۵۲:۳۱
طرف متولد شصت و هفته با دیپلم رفته تو گمرک راه آهن مشهد الان شش میلیارد ثروت داره!
رتبه اول دانشگاه شریف با حقوق قانون کار زندگی میکنه!
هرچی باهوشتر باشی بیشتر عقب میفتی تو ایران (3816989) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۰۳:۴۷
یکی از روشهایی که چند سالی گسترش یافته شیوه کارچاق کنها است که متاسفانه
با پوشهای مختلف کار را چاق می کنند در پوشهایی که مردم ترس بازگو کردن آنرا دارند، که فلانی عضو آنجا است برو کارت درست می شود (3817008) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۵:۵۵
راه حلش خیلی ساده میباشد که دوستان مطلع هم میباشند ولی عمل نمیکنند. به طور خلاصه وار: کلیه تعرفه های گمرکی حذف و واردات کلیه کالاها کاملا آزاد شود و تعرفه های مالیات بر مصرف مختلف برای کالاهای مختلف با توجه به میزان و کیفیت تولید داخل وضع و در محل مصرف که فروشگاه ها و ... میباشد با سیستم کدگذاری و رهگیری الکترونیکی و صندوق مکانیزه بصورت آنلاین دریافت گردد. چهل سال از انقلاب میگذره ساده ترین کارها انجام نمیگیره و الکی دنبال .... میگردن. (3817067) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۳:۵۷:۱۷
اونوقت يك سري از ما بهترون چجوري پول در بيارن،؟ (3818135) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۹:۱۴
مبارزه با قاچاقمونم مثل فیشهای حقوقیمونه.

بیچاره مردم.

بیچاره جوون بیکار. (3817074) (alef-3)
 
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۵۶:۴۱
قابل توجه مسئولین ومدعی العموم

آیا کسی آقای ......... درگمرک بوشهر رامی شناسد که خرج روزانه اش درراهروهای گمرک بوشهر 50000000 تومان است وبا کارت های اقتصادی بنام پیرزن های بدبخت روستایی کلی قاچاق میکند وازخود ردی هم نمی گزارد ومالیات هم نمی دهد

ایا نباید ازمسئولین ازگذشته تا حال پرسید ایا برای کسی که می خواهد کاراقتصادی بکند نباید هیچ ضابطه ای باشد که به اسم هرمرد وزن بیسواد روستایی کارت صادر میکنند , این مسئولین حتما خود دراین بازار شام منفعتی دارند والا اینقدر بیسواد نیستند (3817106) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۱۶:۱۸
همه جا این واسطه ها هستند. اگر جائی واسطه نبود باید تعجب کرد!! (3817162) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۲۳:۲۷
برای کاری وام 50 میلیونی تقاضا کردم بعد از اتمام سیر مراحل و سند و ضمانت اعلام کردند 13 میلیون تومان واریز کنید بعد از واریزی به من 50 میلیون پرداخت کردند. گفتم پس این 13 میلیون چه می‌شود اظهار داشتند تا پایان قرارداد اقساط در بانک می‌ماند و من که ۳۷ میلیون دریافت کرده‌ام، مجبورم 50 میلیون پرداخت کنم آیا این از نظر شرعی صحیح است! (3817185) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۴۰:۴۰
نه در بیمارستانها و نه گمرک ونه هیچ کجا کسی به کسی نیست.
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم. مرحمت فرموده مارا مس کنید. (3817223) (alef-11)
 
علی
Ireland
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۴۵:۳۱
اگه به این راحتی باشه میشه اسلحه و بمب هم وارد کرد
این فایل صوتی شک برانگیزه (3817237) (alef-3)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۶:۲۹:۴۸
تو دیگه کی هستی! مامور ارزیاب می دونه و می بینه داخل کانتینر چی بار شده ولی بجای اینکه گمرکی بگیره ، رشوه می گیره ردش می کنه نه اینکه نفهمه چی داخل کانتینر هست! (3817329) (alef-11)
 
علی
Ireland
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۸:۱۵:۴۱
عزیزم
من علی هستم ؛)
مأمور گمرکی که رشوه بگیره، قطعاَ با رشوه بیشتر چیزهای دیگه روهم نادیده میگیره. خیلی ساده ست
به نظر من این فایل صوتی مشکوکه (3817453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۶:۰۷:۰۰
سال 81 با مدرکی که داشتم برام توی استرالیا کار پیدا شد با حقوق خوب نرفتم تا به خاطر خون شهدا به ایران خدمت کنم حالا بسیار پشیمونم .... (3817291) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۸:۳۹:۰۹
تو راست می گی... (3817487) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۱:۲۰:۵۹
شاید هم راست بگه.
خود من هم یکی از این افراد هستم. فارغ التحصیل به دانشگاه معتبر که بیشتر دوستام الان آمریکا هستند اما موندم اینجا ببینم کاری ازم بر میاد یا نه... (3818734) (alef-11)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۶:۰۸:۳۲
ببینید داستان خیلی واضح است . وقتی مردم از اسرار نهان خبر دارند بالطبع اصحاب جراید بیشتر خبر دارند و صد بالطبع مسئولین بیشتر تر خبر دارند و ...... خوب بالاخره باید این پول نفت می امد تو زمین های شهرهای بزرگ دفن می شد، مگه نه! حالا صداقت کو...... (3817292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۷:۳۱:۰۴
مشکل از قوانین دست و پاگیر و تعرفه های بالای ماست. همین کالاها به راحتی وارد دوبی میشود و برخی از آنها دوباره صادرات مجدد می شود، پس چرا آنجا مشکلی نیست. لذا مشکل اصلی قوانین پیچیده، تعرفه های بالا و هزینه های بالای گمرکی است که مردم را مجبور به خلاف می کند. (3817393) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۰:۰۱:۲۱
برای داشتن یه زندگی سالم باید بهای دشواری داد... زندگی بدون گرفتن ربا... زندگی بدون داشتن همسر تا سنین بالا و پاک موندن... زندگی با صداقت... زندگی بدون ذره ای کلاه برداری و دزدی ... زندگی بدون مشروبات و دود و مواد در حالیکه خیلی راحت میشه بعضیاش رو تهیه کرد... حجاب خوب داشتن... چه شریفن آنهایی که بهایش را می پردازند... (3817580) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۱:۱۹:۱۴
وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه آن از جمله سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با ۳۸ پرونده به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال رکورد دار تخلف پرداخت های متعارف بوده است. (3817666) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۶:۲۳:۵۱
همچین ادمایی رو اول باید تفهیم کرد که کارتون مساوی با بدبخت کردن کلی تولید کننده داخلی و بریدن نون حلال یه عده ای از مردمه.... بعد هر چی از این راه کسب کرده اند از حلقومشون بکشن بیرون بدن به همین واحد های شکست خورده... همدستاش تو گمرک هم بگیرن ببرن و بندازن بیرون اخه اینا امانت دار نیستن...
قاچاقچیان رو هم جریمه های سنگین و گرفتن هر چی در آوردن...
اگر چه نباید نقش دولت در بسترسازی برای کار و تولید و کشاورزی و خیلی شغلهای محترم دیگه که این عزیزان ندانسته یا ناخواسته وارد این کار میشن هم نادیده گرفته شود... اساس اشتغال باید بر پایه رفع نیاز مردم باشد... نیاز مردم رو پیدا کنن و برای حل اون خدمتی ارائه کنن و در ازای اون خدمت مبلغی دریافت کنن... (3818153) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۶:۲۶:۵۰
اینکه این مشکلات تو بقیه جاها چطوری حل شدن هم نکته خوبیه... (3818157) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۶:۳۴:۲۹
تعرفه گمرک اگر صفر شود میشه کالاهای اساسی کشورهای همسایه مثل افغانستان و تاجکستان بخش هایی از عراق ارمنستان و خیلی از جاهای دیگه رو تامین کرد...البته باید از اونها سفارش بگیریم...
مثل کاری که دوبی میکنه کلن منطقه آزاد هست و گمرک کمه... ولی صادرات بالایی دارن... با یه اضافه قیمت... دلیلی نداره هر کالایی وارد بشه تو کشور هم مصرف بشن.پولشون رو هم همون اول ازشون بگیریم... (3818161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۱:۳۲:۱۶
فساد دولتی و اداری در کشور تا مغز رسوخ و رسوب کرده است امروز کشور فقط افراد مثل مرحوم خلخالی و شهید لاجوردی را میخواهد تا به حساب این خائنان به شکل انقلابی رسیدگی و مجازات کند. قوه قضاییه مکا بعداز شهید بهشتی دیگر درست نشد و افتاد دست آدمای محافظه کار و ترسو . همین آقای محسنی اژه ای یا فلاحیان وزیر اطلاعات اسبق اگر ریاست قوه قضاییه را بگیرد بسیار مناسب شرایط امروز کشور ماست. با خواهش والتماس و تشریفات اداری و سپس لابی گری و مشمول زمان شدن این مبارزه با فساد دردی را دوا نمیکند. کار هر بزی نیست خرمن کوبیدن، کاو نر میخواهد و مرد کهن. (3820579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۹:۴۶:۳۹
الان مدتیست که کالاهای مردم در گمرک بخاطر مشکلاتی از قبیل تغییر رویه و مقررات در نوبتهای چندین روزه معطل و پس از مرتفع کردن این موانع در آخر ترخیص سیستم کامپیوتر از کار می افتد و دوباره چند روز طول میکشد تا دوباره سیستم راه افتاده تا کالاهای مردم بدستشان برسد و این مسئله بصورت مکرر اتفاق و هیچکس جرات برخورد با این قضیع را ندارد.
لطف کنید انعکاس دهید تا کسی پیدا شده وبه داد مردم برسد. (3823760) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.