توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404356
هشدار نماینده ایران در سازمان ملل نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: امروز وضعيت فلسطين نيازمند توجه و اقدام عاجل بين المللي است. اشغالگري به طرز وحشيانه‌اي ادامه دارد كه موجب رنج فراوان مردم فلسطين و گسترش تنش در خاورميانه شده است.

به گزارش ایسنا، غلامعلی خوشرو در جلسه بحث عمومی شورای امنیت در مورد خاورمیانه و فلسطین افزود: رژيم صهیونیستی با نقض حقوق بين المللي و حقوق بشر و حقوق انساندوستانه بين‌المللي عامدانه به بي‌ثباتي در منطقه دامن مي‌زند كه اين پيامدهاي بسيار وخيمي براي صلح و امنيت در خاورميانه و فراتر از خاورميانه خواهد داشت.

وی گفت: نقض نظام‌مند حقوق بين‌الملل و حقوق فلسطينيان شامل تخريب خانه‌ها، كوچ دادن اجباري غير نظاميان فلسطيني، دستگيري فلسطينيان از جمله كودكان، اعمال بي‌وقفه خشونت ترور و اقدامات تحريك‌آميز گردهمايي افراطي عليه امكان مقدس مسلمانان بويژه مسجد الاقصي در شرق بيت المقدس بصورت بي محابا ادامه دارد. اين اقدامات و نيز ادامه شهرك‌سازي در سرزمين‌هاي فلسطيني كه نه تنها بر خلاف كنوانسيون چهارم ژنو كه بنابه نظر ديوان بين الملل دادگستري بعنوان جنايات جنگي از آن ياد شده است بار ديگر مويد اين واقعيت است كه رژيم صهيونيستي هيچ علاقه‌اي به برقراري صلح نداشته و مشاركت اين رژيم در به اصطلاح فرايند صلح تلاشي براي پنهان كردن سياست‌هاي تجاوزگرانه اين رژيم است.

وی  افزود: ادامه محاصره غير قانوني غزه پيامدهاي انساني جدي و فاجعه‌باري به همراه خواهد داشت. بحران‌ها در خاورميانه همچون ليبي، عراق، سوريه و يمن نمونه‌هايي از نتيجه اقدامات تجاوزكارانه، مداخله خارجي غير قانوني، ترور، افراط گرايي و خشونت ورزي است. جامعه جهاني از پرداختن به ريشه اين بحران ها خودداري مي‌كند و دخالت عوامل خارج از منطقه و ساده لوحي نيروهاي منطقه اي نيز  اين بحران‌ها را عميق‌تر مي‌كند.نماینده کشورمان گفت: حمله ضد انساني نيروهاي ائتلاف به رهبري عربستان سعودي به يمن اينك بيش از پانصد روز است كه ادامه يافته است. حمله هواپيماهاي سعودي به محل مجلس ختم در صنعا در روز 8 اكتبر تنها يك نمونه از هزاران حمله اين ائتلاف به اهداف غير نظامي طي 18 ماه گذشته است كه منجر به كشته  ، مجروح و معلول شدن هزاران غير نظامي از جمله زنان و كودكان شده است و يمن را از كشوري محروم به  كشوري ويران تبديل كرده است. تاسف بار است كه شوراي امنيت همچنان ناظر اين اعمال جنايتكارانه است  و هيچ اقدامي بعمل نمي‌آورد.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل ، جنایات ، رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.