توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469968
سی ان ان: امانوئل مکرون ضد ترامپ است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
 شبکه خبری 'سی ان ان' درتحلیلی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نوشت: امانوئل مکرون ضد دونالد ترامپ است.به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این شبکه خبری روزدوشنبه افزود: با پیروزی امانوئل مکرون درانتخابات ریاست جمهوری فرانسه روابط با دولت دونالد ترامپ 'پیچیده' خواهد شد.

سی ان ان ادامه داد: دراین دور از انتخابات فرانسه که برای نخستین بار هیچ یک از دو حزب عمده 'سوسیالیست' و 'جمهوریخواه' در آن شرکت نداشتند، مساله تروریسم و مهاجرت از جمله موارد محوری از سوی حزب راست افراطی بود اما پیام مارین لوپن فراتر از آن بود چرا که وی به واقع خواهان به عظمت رساندن دوباره فرانسه بود.

این تحلیل که توسط 'ملیسا بل' (Melissa Bell) خبرنگار این شبکه خبری در پاریس و درجریان انتخابات فرانسه صورت گرفت، آمده است: مارین لوپن بر شعارهای ملی گرایانه شدت بخشید، خواهان ترک اتحادیه اروپا وبرقراری سیستم حمایت از تولیدات داخلی برای بهبود و رونق اقتصادی فرانسه بود که در آن بسیاری از مواردی که دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی به آنها مبادرت کرد، وجود داشت؛ لوپن گفته بود که معتقد است پیروزی وی نیز به مانند پیروزی ترامپ خواهد بود.

مفسر سی ان ان افزود: در صورت پیروزی لوپن و با وعده ای که وی برای خروج از اتحادیه اروپا داده بود، تبعات آن برای سال ها بازارهای جهانی را با شوک مواجه می ساخت.

ملیسا بل در پاسخ به این پرسش سی ان ان که با پیروزی مکرون روابط پاریس با واشنگتن چگونه خواهد بود، گفت: پیروزی مکرون روابط با دولت ترامپ را پیچیده خواهد ساخت. مکرون نماینده تمامی آن چیزهایی است که ترامپ نیست.

بل در ادامه گفت: مکرون نماینده نظم جهانی است که دونالد ترامپ بر علیه آن است، مکرون بیانگر و نماینده اردوگاه رهبران جهانی است که نگران پوپولیسم وخواستار محدود ساختن آن هستند، مکرون طرفدار اروپا و اتحادیه اروپا و جهانی شدن است اما ترامپ چنین نیست.

به گزارش ایرنا، امانوئل مکرون نامزد مستقل ریاست جمهوری فرانسه درانتخابات روزگذشته برابر با 17 اردیبهشت ماه با کسب65.1درصد آرا در مقابل 34.9 درصد آرا 'مارین لوپن' نامزد جبهه ملی، در این انتخابات پیروز شد.

دور نخست این انتخابات فرانسه سوم اردیبهشت ماه گذشته بین 11 نامزد از احزاب و جناح های مختلف سیاسی برگزار شد.

شبکه خبری سی ان ان روز گذشته در تحلیلی پیرامون انتخابات فرانسه گزارش داد مکرون و لوپن دارای دو دیدگاه متضاد با یکدیگر بوده و در صورت پیروزی لوپن فرانسه به سوی دیگری خواهد رفت.

«دامنیک توماس» (Dominic Thomas) استاد دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس در این باره به سی ان ان گفته بود: پیروزی مکرون ادامه حیات اتحادیه اروپا خواهد بود.

اتحادیه اروپا تاکنون برگزاری انتخابات عمومی در سطح اروپا را با توجه به قدرت گرفتن عوام گرایان در این قاره به نگرانی دنبال کرده چراکه نگران است که با برسرکار آمدن جریان های عوام گرا در اروپا، آینده این اتحادیه با خطر از هم فروپاشیدن مواجه شود.

این نگرانی از زمان نتیجه مثبت همه پرسی برگزیت در تابستان سال گذشته در انگلیس آغاز شد و در دیگر انتخابات همچون انتخابات ریاست جمهوری اتریش که نتیجه نهایی آن در دسامبر 2016 مشخص شد و انتخابات عمومی هلند در هفتم ماه مارس برابر با 17 اسفندماه 1395، وجود داشت.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه + ترامپ + امانوئل ماکرون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.