توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496463
کاخ سفید: ترامپ مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم ایران و روسیه را امضا می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
کاخ سفید بامداد شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مصوبه کنگره برای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی را امضا و آن را به قانون تبدیل کند.

به گزارش مهر، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید بامداد شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مصوبه کنگره برای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی را امضا کند. 

در این بیانیه‌ آمده است: رئیس‌جمهور ترامپ پیش‌نویس اولیه این طرح را مطالعه و درباره اجزاء مهم آن مذاکره کرد. او اکنون نسخه نهایی را بررسی کرده و با توجه به لحاظ شدن مذاکراتش در آن، قصد دارد که این طرح را امضا کند.

لازم به ذکر است؛ مجلس سنای آمریکا بامداد شنبه این بسته تحریمی را با ۹۸ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب رساند. این طرح، پیش از آن هم با ۴۱۹ رأی مثبت و ۳ رأی منفی به تأیید مجلس نمایندگان رسیده بود.

بنابر این گزارش، وجود مفادی در مصوبه کنگره که اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا برای کاهش تحریم‌ها علیه روسیه را محدود می‌کرد باعث ایجاد شائبه‌هایی مبنی بر احتمال وتوی آن توسط ترامپ شده بود اما حمایت گسترده قانونگذاران در کنگره آمریکا از این مصوبه موجب شد ترامپ امیدی به باقی ماندن وتوی خود نداشته باشد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۲۱:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۱۶
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + ترامپ + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.