توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426587
شبکه حقانی با انتشار ویدیویی از گروگان آمریکایی خواستار رهایی رهبران خود شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷
ایرنا نوشت: شبکه حقانی در افغانستان با انتشار ویدیویی از یک خانواده امریکایی - کانادایی در قبال رهایی آنان خواستار آزاد کردن 3 فرمانده ارشد خود شد.

این خانواده آمریکایی- کانادایی که پس از سفر سیاحتی به افغانستان در سال 2012 به اسارت شبکه حقانی در آمده بود، اکنون صاحب 2 فرزند شده است.

خبرگزاری جمهورافغانستان روزچهارشنبه نوشت که «جاشوا بویل» کانادایی و«کایتلن کولمن»آمریکایی همراه با دو پسر خردسال دراین ویدئو دیده می شوند که ازآمریکا و کانادا می خواهند تا خواست های شبکه حقانی را برآورده کند وآنان آزاد شوند.

براساس این گزارش در ویدیو خانم کولمن برای آنچه پایان کابوس خانواده ‌اش می‌خواند، التماس کمک می ‌کند. آمریکا تاکنون در قبال انتشار این ویدیو واکنش نشان نداده است اما دولت کانادا گفته که در این باره تحقیق می کند.

خانم کولمن از دولت‌ های آمریکا، کانادا و همچنین از شبکه حقانی انتقاد کرده و گفته است: ما می ‌دانیم که هر دو طرف از ما متنفرند و ما را با دو کودک با مشکلات مان رها کرده‌اند. اما تنها می ‌توانیم التماس و دعا کنیم که کسی بالاخره درک کند که این مردان برای آنچه تلافی می ‌خوانند، چه ظلمی بر ما روا داشته ‌اند.

اعضای گروه طالبان در تماس تلفنی به رویترز انتشار این ویدیو از طرف شبکه حقانی را تائید کرده و گفته است که پیش از نشر آن در یوتیوب به مقامات آمریکایی و کانادایی فرستاده اند.

رویترز گفته‌ است که شبکه حقانی خواهان آزادی سه عضو ارشد این شبکه از جمله «انس حقانی» سراج الدین حقانی و دایی خود شده است.

کولمن در این ویدئو به باراک اوباما، و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب امریکا التماس می‌ کند که با گروگانگیرها معامله کرده و آنها را آزاد سازند.
 
کلمات کلیدی : شبکه حقانی + گروگان آمریکایی + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.