توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271183
واکنش کاخ سفید به ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۰
معاون مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که کاخ سفید مانعی برای ارزیابی گزینه ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه نمی‌بیند اما معتقد است که منطقه پرواز ممنوع گزینه مناسبی برای سوریه نیست.

به گزارش ایسنا، بن رودس، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: واشنگتن هیچ مانعی برای بررسی درخواست ایجاد منطقه پرواز ممنوع برفراز سوریه جهت پایان دادن به درگیری‌های این کشور نمی‌بیند اگرچه این اقدام را وسیله مناسبی برای تعامل با درگیری‌ها در مناطق مختلف سوریه نمی‌داند.

پیشتر رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در سفرش به آمریکا و در دیدار با جان کری، وزیر خارجه آمریکا ایجاد منطقه پرواز ممنوع را در سوریه خواستار شده بود.

رودس عنوان داشت: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در کمپ دیوید استراتژی‌های مخصوص سوریه را مورد بررسی قرار دادند.

پیش از این نیز معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود ایجاد مناطق حائل در سوریه پیامدهای فراوانی را به دنبال دارد و علت ادامه حمایت آمریکا از مخالفان "میانه‌روی" سوریه برای رویارویی گروه‌های تندرو و نظام سوریه است.

دولت ترکیه بارها برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع و حائل در مرزهای شمالی سوریه تلاش کرده که این تلاش‌ها از سوی فرانسه و انگلیس مورد حمایت قرار گرفته اما دولت سوریه بارها این اقدام را محکوم کرده است.

رودس در پایان اعلام کرد: کاخ سفید به شکل مستقل درباره گزارش‌های مبنی بر استفاده سلاح شیمیایی در سوریه تحقیق نمی‌کند.
 
کلمات کلیدی : پرواز ممنوع+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.