نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482530
واکنش نوبخت به تجمع کشاورزان اصفهانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
سخنگوی دولت به تجمع اخیر کشاورزان در اصفهان و قطع شدن آب زاینده‌رود واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، طی روزهای گذشته، برخی کشاورزان اصفهانی مقابل شرکت آب منطقه ای این استان تجمع کردند چون قطع آب زاینده‌رود، صدای کشاورزان را درآورده است.

امروز در نشست خبری محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور، خبرنگار سرویس مشکلات مردم درباره تجمع دیروز کشاورزان اصفهان و خشک سالی زاینده رود و بستن مجدد آب این رودخانه سئوال کرد و پرسید درباره جلوگیری از خشکسالی رودخانه های داخلی کشور و حل بحران آب، دولت چه اقدامی کرده است؟

سخنگوی دولت در پاسخ گفت: موضوع آب و محیط زیست جزء اولویتهای برنامه ششم بود که از سوی دولت به مجلس پیشنهاد شد. در سال جاری در بودجه برای اجرای این اولویت، 10 هزار میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای خاص موضوع آب، فاضلاب و محیط زیست و همچنین حمل و نقل ریلی اختصاص یافته است. در خوزستان و سرشاخه های آب زاینده رود، طرحهای متعدد عمرانی داریم که در حال اجراست. علاوه بر آنها از اعتبارات سالی 2 میلیارد دلار برای مهار آبهای مرزی استفاده می کنیم. علاوه بر اینها از 300 میلیون دلار برای آبرسانی و 300 میلیون دلار برای طرحهای آبیاری تحت فشار در حال انجام است که همه اینها برای حل مشکل آب در کشور اعم از آبرسانی به مزارع و شهرها است. به ویژه 3 طرح بزرگ در خوزستان برای آب، فاضلاب و احیای 550 هزار هکتار در دست اقدام است.
 
کلمات کلیدی : نوبخت،کشاورزان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۲۳:۳۲
خدا به مردم خوزستان رحم کنه (4424769) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.