توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479633
انتقاد ترامپ از وزیر دادگستری آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
رییس جمهوری آمریکا از کوتاهی وزیر دادگستری خود در رابطه با فرمان مهاجرتی انتقاد کرد و برگزاری نشستی سریع برای بررسی این فرمان در دیوان عالی این کشور را خواستار شد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ که قبلا تهدید کرده بود در صورت ادامه جلوگیری دادگاه های این کشور از اجرای فرمان مهاجرتی او بررسی پرونده این فرمان را به دیوان عالی کشورش ارجاع خواهد داد صبح دوشنبه در یک پیام توویتری نوشت: مردم ،حقوقدانان و دادگاه ها هر چه که می خواهند اسمش را بگذارند اما من آن را همان چیزی که هست و ما به آن نیاز داریم می خوانم ، یعنی ممنوعیت مسافرتی.

وی در پیام دیگری به انتقاد مستقیم از وزارت دادگستری کشورش پرداخت و نوشت که وزارت دادگستری باید نسخه اولیه این حکم را به شکلی که از ابتدا بود حفظ می کرد نه آن که با مصلحت اندیشی های سیاسی نسخه مثله شده آن را به دیوان عالی ارائه دهد. وی در ادامه وزیر دادگستری آمریکا را ملزم دانست تا نشست بررسی این فرمان را در دیوان عالی آمریکا تسریع کند و بدنبال تدابیر نیرومند تری برای اجرای آن باشد.

ترامپ در نهایت گفت که او به هر حال به بازجویی های بسیار سخت و سنگین در مورد مسافرانی که به این کشور می آیند ادامه خواهد داد تا بتواند کشور را امن نگاه دارد.

وی سپس بار دیگر دادگاه های این کشور را به تعلل و سیاست گرایی در مورد این حکم متهم کرد.

ترامپ در 27 ژانویه امسال با صدور فرمان ویژه ای در کنار تدابیر مهاجرتی دیگر ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان نشین جهان به آمریکا را ممنوع اعلام کرد که این فرمان بلافاصله با مقاومت شدید مردم و دستگاه های قضایی آمریکا روبرو شد و منع سراسری اجرای آن در نهایت او را وادار به دادن تغییرات تازه ای در این فرمان کرد.

در فرمان دوم مهاجرتی ترامپ علاوه بر حذف اتباع کشور عراق از فهرست کشور های هفتگانه مسلمان نشین، دارندگان برگ سبز و کسانی که از روادیدهای قانونی برخودار بودند از فهرست ممنوع الورودها به خاک این کشور را حذف کرد. با این همه فرمان دوم او نیز با همان مقاومت ها روبرو شد و اجرای آن تا کنون سه بار از سوی دادگاه های استیناف آمریکا ممنوع اعلام شده است.

آخرین بار یک دادگاه استیناف این کشور روز سوم خرداد ماه برای سومین بار حکم ممنوعیت اجرای این فرمان را که به موجب آن اتباع شش کشور مسلمان نشین عمده جهان حق ورود به این کشور را ندارند، تمدید کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۶:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۳:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۲۳:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۶:۵۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۰۲:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ،وزیر دادگستری آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.