توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408839
جزئیات دیدار رئیس قوه قضاییه با رئیس جمهور عراق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
آیت الله آملی لاریجانی که در راس هیئتی بلندپایه و به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی از روز شنبه هشتم آبان ماه به کشور عراق سفر کرده است، صبح امروز با فواد معصوم رئیس جمهور این کشور دیدار می‌کند.

به گزارش میزان، آیت الله آملی لاریجانی، عصر روز شنبه 1395.8.8 به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی و دیدار با مسئولان عالی کشور عراق تهران را به مقصد بغداد ترک کرد.

رئیس قوه قضائیه صبح امروز با فواد معصوم رئیس جمهور کشور عراق دیدار می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی در دیدار با همتای عراقی خود، پیشنهاد تشکیل اتاق داوری تجاری بین ایران و عراق را مطرح کرد.
در دومین روز سفر آیت الله صادق آملی لاریجانی و هیات بلند پایه قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری با همتای خود، حیدرناطق جاسم الزاملی در بغداد دیدار و گفتگو کرد.

پور محمدی در ابتدای این دیدار ضمن تاکید بر دعوت پیشین، بار دیگر از وزیر دادگستری عراق برای سفر به ایران دعوت کرد.

او در ادامه گفت: چهار موافقت نامه قضایی میان دو کشور به امضا رسیده و به نحو احسن در حال اجرا است که موافقت نامه انتقال محکومان یکی از این چهار موافقت نامه است.

وزیر دادگستری کشورمان گفت: هم چنین یک یادداشت تفاهم همکاری بین قوه قضاییه دو کشور توسط دو دادستان کل امضا شد.

اوهمچنین تاکید کرد: دو کشور نیاز به مشورت و همکاری در زمینه گفتگوهای حقوق بشری و حقوق اسلامی دارند، در حالیکه ایران و عراق بیشترین صدمات را از تروریسم متحمل شده اند در عین حال متهم به نقض حقوق بشر می گردند، در این میان عراق بیشترین صدمات را از تروریسم متحمل شده است؛ اما در عین حال متهم به نقض حقوق بشر می گردد و در حالیکه گروهک منافقین در ایران و عراق مرتکب جنایات شنیعی گردیده اند، حامیان آنان، جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند.

پورمحمدی گفت: با عنایت به روابط گسترده سیاسی، اقتصادی و مردمی میان دو کشور، ضرورت توسعه روابط حقوقی و قضایی جهت حمایت از این روابط بیش از پیش احساس می شود.

او در این باره افزود: با توجه به حجم بالای تبادلات تجاری و روابط اقتصادی و مردمی دو کشور، می طلبد که در مرحله اول خبرگان دو کشور در خصوص پیش بینی تشکیل اتاق داوری تجاری بین طرفین بررسی و تحقیق نموده و دو وزارتخانه دادگستری، تفاهم نامه ای در این رابطه تنظیم و امضا نمایند که این موضوع موجب تسهیل روابط تجاری و رفع سریع تر اختلافات تجار و بازرگانان دو کشور و رافع رجوع به محاکم قضایی که پروسه ای زمان بر و هزینه بر خواهد شد.

وزیر دادگستری جمهوری عراق، ضمن استقبال از این پیشنهاد، آن را گامی در جهت توسعه بیشتر روابط اقتصادی دو کشور دانست.

طرفین توافق کردند در سفر آینده وزیر دادگستری عراق به ایران نسبت به موضوع مذکور مذاکرات محتوایی صورت پذیرد.

الزاملی، روابط بین دو کشور دوست و برادر را ممتاز دانسته و در زمینه های حقوق بشری آمادگی خود را برای تعامل و مشورت های بیشتر با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و با تاکید بر این که اخیرا جمهوری عراق به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در آمده است بر تلاش های صورت گرفته از طرف این وزارتخانه جهت رفع اتهامات حقوق بشری علیه عراق به دلیل آنچه نقض حفقوق بشر توسط نیروهای مردمی عراق در مبارزه علیه داعش مطرح مشود اعلام داشت.

وزیر دادگستری عراق گفت: بین دو ملت روابط دیرینه انسانی، عاطفی و نسبی برقرار است و هر چه حکومت ها تغییر یابند، هیچکس نمی تواند این روابط دو ملت را خدشه دار کند.
آیت الله آملی لاریجانی که در راس هیئتی بلندپایه و به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی از روز شنبه هشتم آبان ماه به کشور عراق سفر کرده است، به منظور دیدار با با فواد معصوم رئیس جمهور این کشور وارد کاخ ریاست جمهوری عراق شد.
آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه کشورمان که در راس هیئتی بلندپایه و به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی از روز شنبه هشتم آبان ماه به کشور عراق سفر کرده است، به منظور دیدار با با فواد معصوم رئیس جمهور این کشور وارد کاخ ریاست جمهوری عراق شد.
آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه که در راس هیئتی بلندپایه و در راستای گسترش مراودات حقوقی و قضایی از شنبه هشتم آبان ماه به عراق سفر کرده است، صبح امروز با فواد معصوم رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

در این دیدار که لحظاتی قبل پایان یافت، طرفین به گفت‌وگو در رابطه با مسائل مختلف پرداختند.
عبدالطیف همیم رئیس دیوان وقف سنی عراق با حضور در محل اقامت رئیس قوه قضائیه با آیت الله آملی لاریجانی دیدار کرد.
 
کلمات کلیدی : آیت الله آملی لاریجانی+رئیس قضا+عراق+رئیس جمهور عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.