توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417910
واکنش قاطع وزیر کشور به زمزمه افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی در کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹
وزیر کشور با بیان اینکه فعالیت گروههای تروریستی در کشور افزایش پیدا نکرده است، گفت: نیروهای امنیتی و انتظامی ما رصد مستمری را نسبت به فعالیتهای گروهک های تروریستی دارند.

به گزارش میزان، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه هشتاد و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور درباره نشست امروز اظهار کرد: نشست امروز شورای اجتماعی مباحثی پیرامون ملاقاتی که اعضای شورای اجتماعی با مقام معظم رهبری داشتند صورت گرفت.

وی افزود: در جلسه شورای اجتماعی کشور با مقام معظم رهبری مسئولین ذیربط گزارشات خود را پیرامون وضعیت اجتماعی ارائه دادند و روسای قوا نیز روند کاری خود را در حیطه اجتماعی تشریح کردند و مقام  معظم رهبری نیز بیاناتی را فرمودند.

وزیر کشور تاکید کرد: مجددا قرار شد که شورای اجتماعی کشور پس از گذشته شش ماه در محضر مقام معظم رهبری  حضور  پیدا کند و گزارش دیگری را پیرامون روند مسائل اجتماعی ارائه دهد.

رحمانی با بیان اینکه اعضا و سازمان های فعال در شورای اجتماعی کشور اردیبهشت ماه 96 با مقام معظم رهبری مجددا دیدار خواهند کرد، افزود: درجلسه  امروز مقرر شد تا دستگاه مسئول در بحث اجتماعی ، شاخص ها واولویت های کاری خود را مشخص و در جهت تحقق آنها واردعمل شوند و علت آسیب های اجتماعی را در جامعه مشخص کنند.

وی تاکید کرد: دو کمیته مستقل از سوی شورای اجتماعی کشور تشکیل شده است تا ما انشاالله بتوانیم تا زمان دیدار مجدد با مقام معظم رهبری ریشه های مشکلات اجتماعی را مشخص و ساماندهی دقیقی را در این راستا انجام دهیم.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: ایجاد انسجام و جلب مشارکت مردم در موضوع ساماندهی اجتماعی از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز مد نظر قرار گرفت واز دستگاه های اجرایی درخواست شد که در این حیطه وارد عمل شوند.

رحمانی فضلی در راستای حادثه تروریستی حله و اقدامات دولت گفت: با تو جه به اینکه این حادثه در کشور عراق رخ داده است وزارت خارجه کشورمان پیگیر این موضوع است و رئیس جمهور نیز در نامه ای از مقامات عراقی درخواست کرده است که برای رسیدگی هر چه سریعتر به این موضوع وارد عمل شوند.

وی تاکید کرد: تا قبل از برگزاری مراسم اربعین به مقامات عراقی اعلام  آمادگی کرده بودیم که اگر در بحث تامین امنیت زوار بخصوص زائرین ایرانی با مشکل مواجه هستند در بحث امنیت با آنها همکاری کنیم اما مقامات عراقی تاکید داشتند که امنیت مراسم بر عهده خودشان باشد.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: همانطور که مشاهده کردید امسال در مسیرهای اصلی مراسم اربعین امنیت به صورت کامل برقرار بود اما در مسیرهای فرعی خلأ هایی وجود داشت که متاسفانه منجر به وقوع حادثه تروریستی همچون حلّه شد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: حادثه تروریستی حله بسیار دلخراش بود زیرا کسانی در این حملات کشته و مجروح شدند که زائر بودند لذا مسببین آن باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون وضعیت بحرانی که بر اساس سرما در استان مازندران ایجاد شده است، گفت: عمده مشکلاتی در استان مازندران پس از بارش برف رخ داده است به دلیل مشکل گاز بوده است زیرا این استان در انتهای خطوط گازی کشور قرار دارد.

وزیر کشور تصریح کرد: پس از وقوع شرایط خاص در استان مازندران  همه عوامل دست به کار شدند و با مدیریت صورت گرفته مصرف گاز در این استان کنترل شد و الحمدالله در حال حاضر شرایط خوبی در این استان حاکم است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه وقتی گاز دچار مشکل می شود بسیاری از موارد در یک استان مشکلاتی را ایجاد می کند، تاکید کرد: بیش از 120 گروه عملیاتی در راستای حل بحران ایجاد شده در استان مازندران وارد عمل شده اند و خوشبختانه اقدامات آنها کارگشا و موثر بود.

وی با انتقاد از برخی از جریانات گفت: متاسفانه وقتی که یک بحران و معضلی در یک استان صورت می گیرد برخی به جای هدایت آن موضوع به برجسته کردن آن می پردازند رویه ای که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وزیر کشور درباره افزایش فعالیت های گروه های تروریستی در کشور گفت: این موضوع صحت ندارد و بنده به عنوان مسئول امنیت داخلی کشور تأکید دارم که فعالیت گروه های تروریستی در کشور بیشتر نشده و نیروهای امنیتی و انتظامی رصد مستمری را بر فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری دارند.

وی درباره دستگیری یک گروه تروریستی در شرق کشور خاطر نشان کرد: این گروه تروریستی که قصد عملیات در منطقه شرق کشور را داشتند از سوی گروه های امنیتی و انتظامی کشورمان شناسایی و دستگیر شدند.

وزیر کشورپیرامون پیگیری دولت درباره حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان گفت: ستاد بحران از مراحل ابتدایی درباره این حادثه پیگیر شده تا انشاالله این گونه اتفاقات دیگر تکرار نشود.

رحمانی فضلی درپایان خاطر نشان کرد: قرار است امروز جلسه مشترک میان مسئولین و معاون اول رئیس جمهور درباره بررسی حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان تشکیل شود.
 
کلمات کلیدی : وزیر کشور + فعالیت گروههای تروریستی + امنیت ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.