توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489812
ارائه آثار ۱۹۷ناشر در باغ کتاب/مطالعه رایگان کتاب ها
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
مدیر باغ کتاب از ارائه کتاب ها برای مطالعه رایگان خبر داد و گفت: ۱۹۷ ناشر کتاب های شان را در فروشگاه کتاب کودک و نوجوان ارائه کردند.

مجید حسینی در گفتگو با مهر، در خصوص بزرگترین فروشگاه کتاب کودک، نوجوان و بزرگسال که در بلوکD و A باغ کتاب واقع شده اند، اظهار داشت:  بیش از ۴۰۰ هزار عنوان در فروشگاه کتاب باغ کتاب قرار دارد که امیدواریم آغازی برای افزایش سرانه مطالعه باشد.

وی عنوان کرد: باغ کتاب تهران با ۶۵ هزار متر مربع زیر بنای مسقف بزرگترین مجموعه فرهنگی کشور است که بزرگترین گالری هنری با هزار و ۷۰۰ مترمربع، بزرگترین فروشگاه کتاب کشور با ۱۴ هزار متر مربع، بزرگترین مرکز علم کشور با ۱۲ هزار متر مربع در آن قرار دارد.

مدیر باغ کتاب احداث باغ کتاب را در افزایش سرانه مطالعه موثر دانست و افزود: هدف ما این است که خانواده ها در کنار خرید کتاب بتوانند ساعت ها تفریح کنند.

وی با اشاره به اینکه فروشگاه کتاب کودک و نوجوان در بلوک A قرار دارد، عنوان کرد: بخش A۴ بزرگترین قسمت و مرکز فروشگاه کتاب خردسال است. در این بخش که بیش از ۲ هزار متر مربع وسعت دارد، چیدمان کتاب ها به طور تخصصی برای گروه سنی ۲ تا ۹ سال انجام شده است. 

حسینی ادامه داد: سالن A۳ برای وسایل کمک آموزشی، بازی های فکری، لوازم التحریر، برگزاری ورکشاپ ها و ... اختصاص داده شده و در سالن A۲ بخشی برای راهنمای اولیا و مربیان و قسمتی را برای کتاب های سنین ۱۰ تا ۱۷ سال اختصاص داده ایم.

مدیر باغ کتاب با اشاره به اینکه ۱۹۷ ناشر کتاب های شان را در فروشگاه کتاب کودک و نوجوان ارائه داده اند، گفت: حدود ۳۲۰ ناشر در کشور کتاب کودک و نوجوان تولید کرده اند. ما به دنبال این هستیم که کتاب های تمام این ناشرین را عرضه کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه کتاب کودک و نوجوان در ایران از ویترین مناسبی برخوردار نیست، تصریح کرد: در باغ کتاب برای اولین بار کتاب ها براساس گروه سنی و در هر گروه سنی بر اساس موضوع دسته بندی و چیدمان شده است.

وی با اشاره به اینکه برای کودکان و نوجوانان کتاب های فلسفه هم داریم، عنوان کرد: ارتفاع قفسه ها به گونه ای طراحی شده است که خود کودکان به راحتی می توانند کتاب ها را ببیند و بردارند. این ویژگی باعث می شود کودک با کتاب ارتباط بهتری برقرار کند.

مدیر باغ کتاب با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ عنوان کتاب به طور رایگان برای مطالعه کودکان و نوجوانان در محیط لمکده های باغ کتاب ارائه شده است، اظهار داشت: این مکان تفاوت بسیاری با کتابخانه های دیگر دارد. قفسه هایی برای این کتاب ها در نظر گرفته شده است که بچه ها می توانند کتاب مورد علاقه شان را خودشان انتخاب و در لمکده ها مطالعه کنند.

حسینی ادامه داد: از نظر ما هیچ خانواده ای نباید برای مطالعه محدودیت داشته باشد. در باغ کتاب همه می توانند از صبح تا شب مطالعه کنند. دغدغه اصلی ما در باغ کتاب شکوفا شدن کتاب و علاقه مندی به مطالعه است. باغ کتاب به طور کلی یک کتاب فروشی ساده نیست، بلکه مرکزی خلاق، زنده و پویاست و به گونه ای طراحی شده که مدام اتفاقات جدید در آن رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه فروشگاه بزرگسال در بلوک D قرار دارد، عنوان کرد: سالن های D۱  تا D۳ فروشگاه کتاب است و سالن D۴ مربوط به صنایع دستی ایرانی ست. انتخاب صنایع دستی در سالن D۴  بر اساس سلایق مشتری، هم راستا با سیاست های باغ کتاب و صنایع دستی داخلی از شرکت هایی با تولید داخلی تهیه شده است.

مدیر باغ کتاب تفاوت فروشگاه کتاب بزرگسال باغ کتاب را در شیوه چیدمان کتاب ها عنوان کرد و افزود: کتاب ها طبق دسته بندی دیویی و بر اساس موضوع چیدمان شده اند. هر مخاطب به راحتی می تواند کتاب مورد نیازش را در کمترین زمان ممکن پیدا کند. البته افرادی هم برای راهنمایی مشتریان حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : ناشران +باغ کتاب+ کتاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.