توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461812
انتقاد تند سخنگوی مرکل از کاخ سفید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۱
سخنگوی صدر اعظم آلمان روز دوشنبه در واکنش به اظهارات سخنگوی کاخ سفید، به شدت از وی انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، اظهارات شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را با آدولف هیتلر مقایسه کرده بود، بازتاب های گسترده ای به همراه داشته است.

 
در این میان، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز از مقایسه اسد و هیتلر به شدت انتقاد کرد.
استفان سیبرت سخنگوی آنگلا مرکل به نقل از وی گفت: 'در شرایط کنونی مقایسه این چنینی کار اشتباه و نادرستی است.
 
موج انتقادها به سخنگوی کاخ سفید به اندازه ای بود که وی مجبور شد پس از تلاشهای متعدد برای تصحیح یا لاپوشانی سخنان خود در مصاحبه اختصاصی با سی ان ان از سخنان خود عذرخواهی کند.
 
وی روز سه شنبه گفته بود که حتی آدولف هیتلر هم به آن اندازه سقوط نکرده بود که در جریان جنگ جهانی دوم علیه مردم خود از سلاح شیمیایی استفاده کند.
 
اسپایسر به سی ان ان گفت: کاملا آشکار است که من سعی داشتم توجه همه را به اعمال شنیعی که اسد هفته گذشته با استفاده از سلاح شیمیایی و گاز علیه مردم خود مرتکب شد جلب کنم. واقعا اشاره من به هولوکاست نامناسب و غیرمنطقی بود چون هیچ مقایسه ای بین این دو محتمل نیست.
 
«نانسی پلوسی» رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا و نماینده دمکرات از کالیفرنیا، از رئیس جمهوری آمریکا خواست «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید را به دلیل اظهاراتش درباره استفاده نکردن «ادلف هیتلر» از سلاح شیمیایی اخراج کند.
 
مقایسه اسد با هیتلر آن هم توسط سخنگوی رئیس‌جمهوری که پیشتر به «یهودی‌ستیزی» متهم شده است، واکنش تند رسانه‌های جریان اصلی آمریکا را به همراه داشت. حتی برخی گروه‌های یهودی آمریکا اخراج اسپایسر را خواستار شدند.
 
کلمات کلیدی : سخنگوی مرکل+کاخ سفید+آلمان+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.