توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390019
ادامه بارندگی در بیشتر نقاط کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
کارشناس هواشناسی از ادامه بارندگی در بیشتر نقاط کشور خبر داد.

محمد اصغری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا وسیما افزود: نوشهر، بابلسر، کیاسر، دشت ناز، بندر ترکمن و آمل مناطقی هستند که بارش ها در آنها ادامه دارد.

وی گفت: موج جدیدی که چند روزی است در کشور فعال شده در حال انتقال به نیمه شرقی و شمالی کشور است و در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان اوج بارش ها پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: با توجه به بارندگی های گسترده در شمال کشور خطر سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی این مناطق را تهدید می کند.

اصغری با اشاره به کاهش دما گفت: امروز در پایتخت و بیشتر نقاط کشور کاهش دما محسوس است و این روند تا فردا ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به خنکی و رطوبت هوا اگر مردم فردا قصد دارند به مناطق کوهستانی سفر کنند با کاهش دید مواجه خواهند بود.

کارشناس هواشناسی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در عراق تصریح کرد: مناطق غرب کشور تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته اند و هموطنانمان در ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه و کردستان با گرد و خاک مواجه خواهند بود.

وی همچنین گفت: میزان سرعت باد در جنوب سمنان، جنوب استان تهران، استان قم، شمال استان اصفهان و مرکزی افزایش خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: برای تهران، قم، آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل، استان خراسان رضوی و استان مرکزی بارندگی های پراکنده پیش بینی می شود.

اصغری ادامه داد: از روز شنبه موج جدیدی به سواحل دریای خزر نفوذ می کند و در هفته آینده بارش ها در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: پدیده غالب در بیشتر استان ها وزش باد است که قطعا برای کشاورزان مهم خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : بارندگی ، شمال ، هواشناسی ، غرب ، گردوخاک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.