نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449807
حداقل هزینه زندگی ماهانه یک‌خانوار متوسط اعلام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
اعضای کارگروه مزد سال ۹۶ حداقل هزینه زندگی ماهانه یک خانوار متوسط را اعلام کردند.

اعضای کارگروه مزد سال ۹۶ در آخرین جلسه خود به اتفاق آرا حداقل هزینه زندگی ماهانه یک خانوار متوسط را عدد ۲ میلیون و چهارصد و ۸۹ هزار تومان اعلام کردند.

علی خدایی مسئول بخش کارگری کارگروه ستاد مزد سال ۹۶ در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: آخرین جلسه این کارگروه عصر امروز آغاز و ساعتی قبل ادامه یافت که مهمترین نتیجه آن تعیین عدد نهایی سبد اقلام ضروری خانواده‌های کارگری بود.

وی با یادآوری اینکه در جلسات امسال گروه مزد ۹۶ نمایندگان سه گروه دولتی، کارفرمایی و کارگری بر مبنای گزارش‌های رسمی بانک‌مرکزی، مرکز آمار و معاونت تغذیه وزارت‌بهداشت برای اولین بار سر تعیین عدد مشخصی  برای هزینه‌های زندگی خانوارهای کارگری به توافق رسیدند.

خدایی همچنین گفت: طبق محاسبات انجام شده حداقل ارزش این سبد در حال حاضر رقمی بالغ بر ۲ میلیون و چهارصد و ۸۹ هزار تومان است.

وی ادامه داد: با استخراج این عدد جلسات ستاد ویژه مزد ۹۶ از این لحظه پایان یافته قلمداد می‌شود و از این پس ادامه مذاکرات مزدی در جلسات شورای‌عالی کار دنبال خواهد شد.

به گفته خدایی این محاسبه قرار است به صورت رسمی به جلسه شورای‌عالی گزارش شود تا جلسه روز یکشنبه محور ادامه مذاکرات مزدی سال ۹۶ قلمداد شود.

خدایی در ادامه گفت: در جلسات پیش روی شورای عالی کار براساس این محاسبات نحوه افزایش و ترمیم دستمزدهای کنونی کارگران توسط شرکای اجتماعی کارگری، کارفرمایی و دولتی مشخص خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : دستمزد، حقوق، کارگران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۰۱:۳۶
چقدر دقیق ولی حیف کسی به حرفشان توجه نمی کند(دولت،کارفرمایان) (4179668) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۰۷:۳۶
خدا پدرت رو بیامرزه که نوشتی حداقل.
والله اگه بشه تو تهرون با این رقم زندگی کرد. (4179777) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۵۵:۳۵
با این همه محاسباتی که انجام می شود پس چرا هر سال 200-300 تومن اضافه میشه به حقوق ها - مگه قرار نیست مشکل فقر و نداری حل بشه - مگه قرار نیست جامعه ای سالم و مردمی پویا داشته باشیم - عمرمان تمام شد دیگه و.... (4179853) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.