توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456007
تلاش ماتیس برای کاهش تندی مواضع ترامپ علیه ناتو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
وزیر دفاع آمریکا در دیدار با دبیرکل ناتو تاکید کرد، روابط آمریکا با ناتو رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در نشست خود با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تاکید کرد: روابط ناتو و آمریکا در حال گسترش است و ما روابطی بسیار قوی و محکم با ناتو داریم و روابطمان همچنان به همان صورت است.

ماتیس در این دیدار سعی کرد از تندی مواضعی که کشورش بعد از روی کار آمدن ترامپ در قبال ناتو در پیش گرفته بود، بکاهد.

ماتیس به استولتنبرگ گفت: من از وحدت روز افزونی که در جریان دیدارم با شما و عزم ناتو مشاهده کردم بسیار شگفت زده‌ام.

وی افزود: ۲۰ سال پیش همه به آینده‌ای بهتر امیدوار بودیم اما بعضی امور به همان منوال پیش نرفت. از این رو ما با این واقعیت روبرو هستیم.

استولتنبرگ نیز تاکید کرد: امنیت اروپا برای آمریکای شمالی نیز مفید است و در شرایط پرتنش و مبهم سازمان‌های بین‌المللی قوی مانند ناتو بسیار مورد نیاز هستند.

ینس استولتنبرگ در دیدار خود با جیمز ماتیس اظهار کرد که ناتو فقط به منافع اعضای اروپایی خود اهمیت نمی‌دهد و منافع آمریکا را نیز در نظر می‌گیرد.

دبیرکل ناتو افزود: ثبات در اروپا برای همه ما خوب است و دو جنگ جهانی و جنگ سرد به ما آموخت صلح و ثبات برای اروپا مهم است و به تبع برای آمریکای شمالی نیز همین گونه است.

همچنین استولتنبرگ قرار است ۱۲ آوریل در کاخ سفید با دونالد ترامپ دیدار کند.

دبیرکل ناتو گفت:‌ دیدار با رئیس جمهور آمریکا به عنوان هم پیمان اصلی ناتو بسیار مهم است و نقش ناتو در حفظ امنیت گروهی در محور دیدار ما خواهد بود.

از ۱۸ ماه پیش میان ناتو و آمریکا کمی درگیری به وجود آمده است. این اولین دیدار دو جانبه میان این دو مسئول عالی رتبه است و قرار است آن‌ها درباره اهمیت ناتو گفت‌وگو کنند.

همچنین دبیرکل ناتو بار دیگر با دونالد ترامپ در حاشیه کنفرانس ناتو که در ماه مه برگزار می‌شود دیدار خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ +ناتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.