توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330501
نیویورک تایمز: جنگ سوریه مایه ننگ آمریکا شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۳
یک روزنامه آمریکایی نوشت: رئیس جمهور روسیه توانست در سوریه پیروز شود، اقدامی که در اثر ناتوانی و پراکندگی آرا در دولت آمریکا محقق شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ "راجر کوهن" در مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت: سیاست "ولادیمیر پوتین" در سوریه به اندازه کافی واضح و روشن است و در تحکیم مواضع دولت بشار اسد، ادامه بمباران مواضع "مخالفان" تا زمان تسلیم و شکست هرگونه تلاش کشورهای غربی برای تغییر نظام سوریه با استفاده از "یاوه گویی های دیپلماتیک" در ژنو و نیز جلوگیری از تغییر اوضاع سوریه خلاصه می شود.

وی می افزاید: در این میان سیاست اوباما و به طور کلی دولت آمریکا مشخص نیست و محاصره کامل حلب توسط نیروهای سوریه و قطع شدن ارتباط آن شهر با خارج از عواقب همین نامشخص بودن سیاست آمریکاست.

نویسنده نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که اظهارات مکرر دولت آمریکا مبنی بر این که سوریه عنصر اساسی در منافع ملی آمریکا به شمار نمی آید و باید به هر طریق ممکن از جنگ جدید در خاورمیانه جلوگیری شود، باعث شد تا سیاست این کشور متحول شده و به صورت ضمنی با مسکو همراهی کند.

وی تاکید کرده که حملات تروریستی در پاریس و سن برناردینو یکی دیگر از پیامدهای سیاست های آمریکاست و ممکن است که حتی هسته اولیه فروپاشی اتحادیه اروپا را تشکیل دهد که اعضای آن یک بار دیگر به دلیل بحران آوارگان ناچار شدند به مراقبت از مرزهای خود بپردازند.

راجر کوهن تصریح کرده که بحران سوریه باعث ننگ حکومت اوباما شد و شکستی را به بار آورد که همه دستاوردهای وی را در سیاست داخلی تحت الشعاع قرار می دهد، زیرا سوریه اینک گورستان خونین اعتقادات آمریکایی است.

وی می افزاید: نقطه تحول، سلاح شیمیایی بود و اوباما باعث شد تا اعتماد به اظهارات آمریکایی ها از بین برود و کشورهای سنی مذهب متحد وی از او دائما عصبانی باشند و در مقابل موقعیت "بشار اسد" تقویت گردید و راه برای ورود پوتین به صحنه و تعیین سرنوشت سوریه باز شد.

به نوشته کوهن، زمان برای تغییر سیاست اوباما در سوریه از دست رفته و آمریکا در حال حاضر فقط می تواند بحران آوارگان را در اروپا به نحوی مدیریت کند.

وی در پایان می نویسد: اگر اجازه بدهیم ترس، سیاست های ما را تعیین کند تروریست ها پیروز می شوند و درباره پوتین نیز باید گفت که وی عملا در سوریه پیروز شده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، روسیه ، سوریه ، نیویورک تایمز ، بشار اسد ، اوباما ، پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.