توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491711
واکنش کاخ سفید به طرح استیضاح ترامپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۶
سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز چهارشنبه به طرح یک نماینده کنگره برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش فارس، «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز چهارشنبه به طرح یک نماینده کنگره برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد. 

به گزارش «واشنگتن‌فری‌بیکن» «سندرز» در پایان کنفرانس خبری روز چهارشنبه که طبق روال‌ روزهای گذشته بدون دوربین رسانه‌ها برگزار می‌شد، درباره طرح استیضاح ترامپ گفت: «فکر می‌کنم که کاملاً و تماماً مضحک و بازی سیاسی به بدترین شکل آن است.»

 «براد شرمن»، قانونگذار ایالت کالیفرنیا در این طرح ترامپ را به مانع‌تراشی در عدالت در جریان تحقیقات فدرال درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرده است. 

این اولین باری است که یک نماینده کنگره آمریکا طرحی برای استیضاح ترامپ تقدیم کرده است. تقدیم چنین طرحی عزل رئیس‌جمهور از قدرت را به دنبال نخواهد داشت، اما مجلس مورد نظر را به تصمیم‌گیری درباره مراحل بعدی ملزم می‌کند. 

استیضاح ترامپ در صورتی انجام خواهد شد که اکثریت اعضای مجلس نمایندگان با درخواست برد شرمن موافقت کنند. در حال حاضر تعداد اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان 24 نفر از دموکرات‌ها بیشتر است. 

شرمن گفته اقدام ترامپ در اجراج «جیمز کومی»، رئیس سابق اف‌بی‌آی در حالی که وی در حال انجام تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا بود مصداق جلوگیری از اجرای عدالت است. 
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کنگره، استیضاح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.