توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414310
درگیری لفظی کی‌روش و کادرفنی سوریه/ اعتراض شدید داور به سرمربی ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹
با گذشت چند دقیقه از بازی ایران و سوریه، گل و لای زمین مانع از انجام بازی تاکتیکی از سوی هر دو تیم شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی ایران و سوریه از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه تانکو عبدالرحمان به مصاف هم رفتند اما شرایط نه چندان مساعد زمین و حجم بالای آب ناشی از بارش باران موجب مشکلاتی برای تیم ملی ایران و سوریه شده است و عملا هیچ کدام از دو تیم توانایی انجام کار تاکتیکی را ندارند و رو به توپ‌های بلند آورده‌اند.

تماشاگران به طور مداوم و با صدای زیاد بازیکنان تیم ملی را تشویق می‌کنند و هر بار نام یکی از آنها را صدا می‌زنند.

در صحنه‌ای که مشکوک به پنالتی برای ایران بود و داور حرکت مدافع سوریه بر روی دژاگه را خطا ندانست، کی‌روش به شدت عصبانی شد و به داور اعتراض کرد.

زمین چمن ورزشگاه عبدالرحمن که قبل از بازی هم به شدت خیس شده بود، با شروع بازی و دویدن بازیکنان بر روی آن شکل باتلاق پیدا کرده و هر بار که بازیکنی به زمین می‌خورد، تکه‌ای از چمن کنده شده و پیراهن بازیکنان را سراسر گلی می‌کند.

اکنون که تقریبا یک سوم از زمان بازی سپری شده، رنگ لباس تیم ملی ایران عملا تغییر پیدا کرده و گل سراسر لباس ملی‌پوشان را پوشانده است.

لغزنده بودن زمین در کنار مشکلات زیاد آن نشان می‌دهد که نگرانی و عصبانیت کی‌روش از انتخاب این ورزشگاه برای انجام بازی به جا بوده است.

بازی در این زمین، حتی برای سوریه‌ای‌ها که قبلا در آن با سنگاپور بازی کرده و در آن تمرین کرده‌اند هم مشکل است و دو تیم بازی روی هوا را در دستور کار دارند و با این وضعیت اگر گلی به ثمر برسد، قطعا روی اشتباه‌های فردی یا اتفاقات خواهد بود.

دقیقه ۳۵ بازی وقتی سوشا مکانی توپ ارسالی سوریه‌ای‌ها را گرفت، در شروع بازی تعل کرد و در حالی که دژاگه در موقعیت خوبی بود، مکانی توپ را برای او نفرستاد. این کار اعتراض و عصبانیت شدید کی‌روش را به همراه داشت.

سرمربی تیم ملی به شدت عصبانی بود و خطاب به مکانی فریاد می‌زد که چرا بازی را زود شروع نکرده است. دروازه‌بان ایران هم با بالا بردن دو دست خود از مرد پرتغالی عذرخواهی کرد.

تماشاگرانی که این صحنه‌ها را دیدند با صدای بلند و یک‌صدا کی‌روش و سپس ایران را تشویق کردند.

پس از این که دروازه‌بان سوریه به زمین افتاد، کی روش معتقد بود که او قصد استراحت کردن و تلف کردن وقت را دارد و به همین دلیل به ناظر بازی اعتراض کرد. این کار کی‌روش اعتراض نیمکت‌نشینان سوریه را به هرماه داشت و باعث شد لحظاتی بین کی‌روش و سوریه‌ای‌ها درگیری لفظی پیش بیاید.
داور برای نیمه اول دو دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد.
برخورد بازیکن سوریه با کریم انصای‌فرد که مانع برداشتن توپ توسط بازیکن ایران شد، بین بازیکنان دو تیم درگیری شدیدی ایجاد کرد. سید جلال حسینی بیش از سایر بازیکنان ایران در این درگیری نقش داشت. اشکان دژاگه هم سعی می‌کرد مانع  بیشتر شدن دامنه درگیری‌ها شود.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال ایران+تیم ملی فوتبال سوریه+مقدماتی جام جهانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.