توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485231
کشف حفره امنیتی جدید در پیام رسان واتس آپ
بخش دانش و فناوری الف،31 خرداد96
یک برنامه نویس لهستانی حفره ای در پیام های رمزگذاری شده واتس آپ پیدا کرده است. او متوجه شده در صورتیکه کاربر لینکی را برای طرف مقابل ارسال کند، آی پی آدرس و اطلاعات دیگر او فاش می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات جدید نشان می دهد خدمت پیام های رمزگذاری شده واتس آپ چندان ایمن نیست. آدام ولک یک برنامه نویس لهستانی این حفره را کشف کرده است.

بنابر تحقیقات اگر کاربر هنگام استفاده از خدمت رمزگذاری شده واتس آپ وب لینکی را ارسال کند، مکان او افشا می شود. این مطالعه نشان می دهد پیام هایی که افراد با استفاده از این ویژگی ارسال می کنند،  کاملا غیر قابل ردیابی نیستند.

 این مشکل به تمام لینک های URL مربوط می شود که به طور دستی در واتس آپ نوشته می شوند. اما لینک های کپی و پیست شده از این روند مستثنی هستند.

ولک در این باره آزمایشی انجام داد. او توانست جزییات اطلاعاتی کاربرانی را ببیند که لینکی را  نوشته  و برای او در واتس آپ ارسال کرده بودند.

البته محتویات پیام ها همچنان سری باقی می ماند  اما احتمال دارد طرف سوم با استفاده از این حفره امنیتی   IP ادرس های افراد و اطلاعات دیگر را  ردیابی کند.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ واتس آپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.