توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321474
نسخه تحت وب پیام رسان جدید؛
شکلک؛ اسلحه هکرها در واتس آپ
بخش دانش و فناوری الف،12 دی 94
یک محقق امنیتی ضعفی را کشف کرده که می تواند با ارسال پیامی دستکاری شده سبب از کار افتادن برنامه WhatsApp شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۷
 یک محقق امنیتی، ضعفی را در پیام رسان WhatsApp کشف کرده که از طریق آن فرد مهاجم می تواند با ارسال پیامی دستکاری شده سبب از کار افتادن برنامه WhatsApp قربانی شود.

کاشف این ضعف امنیتی که تنها ۱۸ سال دارد سال گذشته نیز در شناسایی ضعفی مشابه در همین پیام رسان مشارکت داشت که پس از گزارش آن، WhatsApp اقدام به ترمیم آن نمود.

بر طبق توضیحات این محقق، در زمان استفاده از نسخه تحت وب این پیام رسان می توان پیامی با حداکثر تا ۶۶۰۰ کاراکتر ارسال کرد. اما ظاهراً WhatApp به شکلک های وارد شده نیز، به اشتباه، همین تعداد محدودیت را اعمال می کند.

بدین ترتیب فرد مهاجم می تواند با ارسال پیامی حاوی تقریباً ۶ هزار شکلک سبب بروز خطای سرریز حافظه در برنامه مقصد شود. قربانی نیز برای بازگرداندن پیام رسان خود بحالت طبیعی مجبور به حذف کل پیام های ردوبدل شده میان او و فرد مهاجم می شود.


تبهکاران و مزاحمان می توانند پس از ارسال پیام های غیراخلاقی با فرستادن چنین پیامی سبب شوند که قربانی قادر به نمایش پیام ها به افراد دیگر نباشد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+واتس آپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.